Ubisoft predstavil štyri nové Assassin’s Creed hry! Pozrieme sa do Bagdadu, Japonska aj Číny

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Mesiace špekulácií a uniknutých informácií sú u konca, event Ubisoft Forward 2022 predstavil štyri nové Assassin’s Creed hry. Dobrou správou hneď na začiatok je, že nie všetky budúce hry v sérii budú 150-hodinové RPG s otvoreným svetom. Túto šablónu odštartoval v roku 2017 Assassin’s Creed Origins a hráči sa odvtedy chceli vrátiť ku koreňom série.

Preto fanúšikov poteší predstavený Assassin’s Creed Mirage, akčná/adventúra pripomínajúc prvú hru série. Ďalšími predstavenými sú tituly s pracovnými názvami Codename Red, Codename Hexe a Codename Jade. Poďme ale pekne postupne.

Assassin’s Creed Mirage (2023)

Najviac informácií patrilo titulu Assassin’s Creed Mirage, ktorý vzdá hold originálnym hrám série. Jedná sa o menší projekt, ktorého predajnou sumou bude 50 amerických dolárov za štandardnú edíciu, u nás pravdepodobne 60 eur. Mirage vznikol pre oslavu 15. výročia série, keďže využili moderný engine z Valhally a postavili tak menšiu hru. Tá bude viac zameraná na stealth, parkour, blízke súboje a preplnené mesto, podobne ako pôvodná hra.

Dĺžka hry sa rovnako priblíži prvým hrám série, ktorých hlavný príbeh trval okolo 15-20 hodín. Ubisoft predstavil cinematický trailer, ktorý nás zaviedol do Bagdadu počas jeho zlatej éry, 9. storočia. Teda 300 rokov pred pôvodným Assassin’s Creed a približne 20 rokov pred AC Valhalla. Hrať budeme za postavu menom Basim Ibn Ishaq, ktorého z Valhally poznáme ako Lokiho – Mirage bol pôvodne zamýšľaný ako DLC pre Valhallu.

Assassin’s Creed Codename Red

Dočkali sme sa. Do hlavnej série hier prichádza jedna s pracovným názvom „Red“, zasadená do obdobia feudálneho Japonska. Prvá ukážka odhaľuje ninju stojaceho pred západom slnka nad hradmi a lesmi. Codename Red opisujú ako ich budúcnosť RPG s otvoreným svetom, pripravuje ho tím Ubisoft Quebec, ktorý stál aj za Assassin’s Creed Odyssey. Na rozdiel od Mirage pôjde o najbližšiu plnohodnotnú hru hlavnej série.

Vývojár Marc-Alexis Cote, ktorý pôsobil ako kreatívny režisér a producent najlepších AC hier, popisuje Codename Red ako „nasledujúcu prémiovú vlajkovú loď“ Ubisoftu. Podľa jeho slov toto zasadenie „umožní hráčom preskúmať jedno z ich najočakávanejších prostredí série, feudálne Japonsko“, kde konečne dostaneme šancu „prežiť veľmi silné Shinobi fantasy“. Pre hráčov pôjde o splnený sen, hru z Japonska si žiadajú už 15 rokov…

Assassin’s Creed Codename Hexe

Codename Hexe bol oznámený s hádam najmenším počtom dostupných informácií. Na základe prvej ukážky môžeme očakávať „čarodejnícke“ zasadenie, možno 16. storočie v Európe – kedy boli obvinenia za čarodejníctvo na každodennom poriadku – alebo dokonca samotný Salem. Pre viac informácií si ešte budeme musieť počkať, no hru neočakávame pred rokom 2024.

Assassin’s Creed Codename Jade

Čína, rok 215 pred Kr. Mobilná hra. Mobilná hra? Fanúšikovia si žiadali zasadenie do Ázie a priamo Číny, dostanú ho však na smartfóny. Prvá ukážka na Codename Jade je ale zachytená priamo v in-game engine a vyzerá pomerne dobre. Opäť pôjde o RPG s otvoreným svetom, v ktorom si budeme môcť upravovať svojho vlastného assassina. Čaká nás všetko známe z AC hier – stealth mechaniky, parkour – avšak na mobilné zariadenia.

Čo hovoríte na nové Assassin’s Creed hry? Na ktorú z predstavenej štvorice sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: ign.com, pcgamer.com, pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -