Chceli zarobiť milióny. Bizarná žaloba kvôli Ane de Armas má rozuzlenie

Nenechajte si ujsť

Úsmevný súdny spor má vyvrcholenie

Ak je niekto schopný súdiť sa za absolútne bizarnosti, sú to občania USA. Už sme si zvykli na to, že v krajine neobmedzených možností sú ľudia súdiť sa prakticky o hocičo, a niet sa čomu diviť. Keď je niekto schopný získať takmer 3 miliónové odškodné za to, že káva v McDonald´s je príliš horúca, bizarných žalôb razantne pribúda.

Šancu finančne si prilepšiť chcela využiť aj dvojica filmových fanúšikov Peter Rosza a Conor Woulfe, ktorí si ešte v roku 2021 z knižnice Amazonu zakúpili hudobno-romantickú snímku Yesterday. Na veľké prekvapenie však dvojica divákov vo filme nevidela známu herečku Anu de Armas , ktorá sa podľa trailerov mala v novinke objaviť.

Filmoví nadšenci teda nelenili a podali na štúdio Universal žalobu, v ktorej požadovali odškodnenie vo výške 5 miliónov dolárov. Uvádzali v nej, že film bol zavádzajúci a klamlivý, pretože využil „slávu, príjemné vyžarovanie a brilantnosť de Armas a štúdio Universal svoj film vďake nej propagovalo klamlivo.

Žiadali 5 miliónov, nakoniec budú platiť

Ako informuje Variety, po dvoch rokoch súdnych ťahaníc je známy aj verdikt, ten však žalujúcu stranu príliš nepoteší. Nielenže súd nevyhrali a 5 miliónov je fuč, Peter Rosza a Conor Woulfe musia zaplatiť súdne trovy vo výške 126-tisíc dolárov.

Súd v prvom verdikte síce dal žalujúcej strane za pravdu, nasledovalo však odvolenie a komplikácie pre žalujúcu stranu. Dvojica musela podľa súdu dokázať, že prišlo k poškodeniu všetkých divákov, ktorí si film zakúpili alebo išli naň do kina kvôli Ane de Armas. To sa však nestalo a súd väčšinu bodov ich žaloby zmietol zo stola.

Blondýnka Ana de Armas
TMDB

Štúdio Universal v zapätí kontrolovalo a podalo na súd žiadosť o uhradenie nákladov na právnikov. Keďže iba hlavná právnička Kelly Klaus si na hodinu účtuje 1 158 dolárov, finálna suma vôbec nebola malá. Filmové štúdio tvrdí, že na obhajobu proti žalobe vynaložilo až 672 tisíc dolárov.

Od žalujúcej strany preto požadovali odškodnenie vo výške 472 tisíc, ktoré považovalo za veľkorysú ponuku. Súd sa s týmto návrhom ale nestotožnil a uložil žalujúcej strane povinnosť zaplatiť 126 tisíc dolárov.

Rozsudok je právoplatný a obe strany s ním súhlasili, ani jedna z nich však nie je spokojná. Štúdio Universal tvrdí, že dvojročný súdny proces ich vyšiel na státisíce, ktoré im už z veľkej časti nikto nevráti. Žalujúci zase hovoria, že súdy v Kalifornii účelne rozhodli v prospech mediálneho giganta.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -