Do sveta Kingoviek sa po najnovšom úspechu hororu TO pridá nová filmová adaptácia! Ktorá to bude tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ani to dlho netrvalo a ďalší príbeh od famózneho Stephena Kinga sa dočká filmového spracovania. Krátky knižný príbeh „Suffer the Little Children“ z roku 1972 si budeme môcť jedného dňa vychutnať na striebornom plátne. Ide o nadprirodzený thriller v paralelnom svete, ktorý sa už dávno zaradil medzi Kingove sci-fi zážitky. Tento horor/thriller sa zameriava na čerstvo rozvedenú učiteľku prvej triedy, ktorá si začína medzi jej študentmi všímať bizarné a znepokojujúce správanie. Zreteľné je to hlavne pri jednom mladom chlapcovi, ktorého myslenie sa rázne zmenilo. Tvrdí, že ich telá uniesli neznáme stvorenia a oni predstavujú nový druh bytostí. Je to len dementná paranoja alebo sa v meste naozaj niečo deje?

Úspech poslednej Kingovky

Táto novinka o nadchádzajúcom projekte sa objavila po úspešnom otváracom víkende filmu TO, ktorý si na svoje konto za tri dni pripísal 185 miliónov dolárov. To znamená tretí najvyšší debut v roku 2017. Vo svojom žánri je to najúspešnejší film od roku 2015, kedy ešte na tróne zárobkov v prvom týždni boli Paranormálne aktivity 3 (52,6 milióna). Samozrejme, tých Kingoviek je oveľa viac a o ich úspechoch by som mohol písať týždne.

Zdroj: screenrant

Ako uvádza portál Deadline, Suffer the Little Children si pod svoje krídla zoberie scenárista Sean Carter, ktorý práve dokončil svoj prvý celovečerný film Keep Watching (horor/thriller) – dátum vydania však ešte nebol potvrdený. Takto sa scenárista vyjadril na adresu Kinga:

„Stephen King je jedným z najplodnejších novodobých „storytellerov“, pričom jeho koncepty okamžite vyvolávajú zvedavosť a túžbu dostať sa do jeho fiktívneho sveta. Estetika Stephena Kinga bola od detstva stlačená do mojej duše a „Suffer the Little Children“ priamo zapadá medzi kultové klasiky. Je to len malý pohľad na jeho mytológiu, ktorá by sa dala rozšíriť do celovečerného filmu.“

Bude určite zaujímavé sledovať, ako sa situácia vyvinie a či sa ako diváci opäť dočkáme kvalitnej adaptácie. Podobne ako Andy Muschietti (TO), aj Carter je relatívne nový režisér, ale svoje kvality určite má. Film by mohol byť ďalšou výhrou pre Kinga, ale rovnako tak veľmi ľahko aj fiaskom. Čas ukáže, ako to celé dopadne. Dovtedy vám budeme prinášať najnovšie informácie ohľadom budúcnosti snímok na námet príbehov Stephena Kinga.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -