Zhrnutie všetkých filmových a seriálových trailerov a spotov, ktoré sme videli na tohtoročnom Super Bowle

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Trailery zo Super Bowl 2022

Tento rok, tak ako každý iný, sme na najväčšej športovej udalosti dostali mnoho filmových a seriálových trailerov, ktoré nás navnadili na budúce projekty. Trailery pre marvelovky, akčné filmy či očakávaný fantasy seriál boli naozaj epické a Super Bowl 2022 tak len zvýraznili. Nižšie v článku si budete môcť pozrieť všetky trailery a spoty, ktoré vyšli, aj spolu s krátkymi popismi a dátumami vydania daných projektov.

Pre tých, ktorí nevedia, Super Bowl je veľké finále amerického futbalu jednej zo severoamerických líg. Tento rok sa táto udalosť konala už po 56. krát, aj preto nesie tohtoročné finále označenie Super Bowl LVI. Pre fanúšikov filmov a seriálov je táto udalosť zaujímavá skôr z iného než športového dôvodu. Každoročne sa totiž počas hernej pauzy na veľkých obrazovkách na štadióne púšťajú nové reklamy a filmové či seriálové trailery a spoty.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness je najbližší film od štúdia Marvel. Ukáže nám Doctora Strangea blúdiť po multivesmíre, ktorý sa rozpadáva. A on ako ten, čo ho pomáhal rozbiť (kto videl Spider-Man: Bez domova, pochopí), ho musí dať dokopy. Vo filme uvidíme napríklad Benedicta Cumberbatcha (Stephen Strange), Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Benedcita Wonga (Wong) alebo Xochitl Gomez (America Chavez).

Dátum vydania (v slovenských kinách): 5. máj 2022

The Lord of the Rings: The Rings of Power

Po niekoľkých rokoch sa vrátime do Stredozeme. No nie do tej, ktorú tak milujeme a poznáme. Seriál The Lord of the Rings: The Rings of Power sa bude totiž odohrávať tisícky rokov pred príbehom Froda alebo Bilba a zameria sa na obdobie, počas ktorého sa vytvorili slávne prstene. Seriál nám predstaví mnoho hercov, medzi nimi napríklad Morfydd Clark (Galadriel), Roberta Aramaya (Alrond) alebo Maxima Baldryho (Isildur). Prvá séria bude mať osem epizód.

Dátum vydania prvej časti (na platforme Amazon Prime Video): 2. september 2022

Moon Knight

Marc, Steven, Mr. Knight. Ak týchto mužov spojíte dokopy, vyjde vám jeden hrdina. Nový MCU seriál Moon Knight sa zameria na žoldniera Marca Spectora, ktorý trpí disociatívnou poruchou osobnosti. Spolu so svojimi ďalšími osobnosťami je vtiahnutý do nebezpečnej záhady, ktorá okrem iného obsahuje aj egyptských bohov. V seriáli si zahrajú Oscar Isaac (Moon Knight), Ethan Hawke (Arthur Harrow) či Gaspard Ulliel (Midnight Man). Seriál bude mať šesť epizód.

Dátum vydania prvej epizódy (na platforme Disney+): 30. marec 2022

The Adam Project

Tento spot sa netradične začína pohľadom na viaceré očakávané projekty roku 2022, ktoré nám prinesie Netflix. Až v druhej časti videa sa plne zameria na film The Adam Project. Ten nám ukáže muža cestujúceho v čase, ktorý sa vráti do minulosti a stretne svoje detské ja. Je totiž na misii, na ktorej musí zachrániť celý svet… a taktiež svojho otca. Vo filme si zahrajú Ryan Reynolds (dospelý Adam Reed), Walker Scobell (dieťa Adam Reed), Mark Ruffalo (Louis Reed) a ďalší.

Dátum vydania (na platforme Netflix): 11. marec 2022

Jurský svet: Nadvláda

Krátky spot ukázal väčšinu scén z traileru, ktorý vyšiel pár dni predtým, no to vôbec nevadí, pretože tie scény vyzerajú skvelo. Film Jurský svet: Nadvláda ukončí ďalšiu dinosauriu trilógiu a ukáže nám svet, v ktorom sa snažia ľudia a dinosaury spoločne nažívať. Pre jeden z týchto dvoch druhov to ale nevyzerá dobre. Vo filme si zahrajú Laura Dern (Ellie Sattler), Sam Neill (Alan Grant), Jeff Goldblum (Ian Malcolm), Bryce Dallas Howard (Claire Dearing) či Chris Pratt (Owen Grady).

Dátum vydania (v slovenských kinách): 9. jún 2022

Ježko Sonic 2

Zvoľ si svoj tím. Na jednej strane máme ježka Sonica a lišiaka Tailsa, na druhej ježuru Knucklesa a doktora Robotnika. Oba tímy sa snažia pre seba získať tajuplný smaragd, vďaka ktorému je možné podmaniť si svet. Ktorá strana nakoniec vyhrá? Padne záhadný kameň do zlých rúk? Vo filme Ježko Sonic 2 hrajú Ben Schwartz (ježko Sonic), Colleen O’Shaughnessey (lišiak Tails), Idris Elba (ježura Knuckles), James Marsden (Tom Wachowski) alebo Jim Carrey (Doktor Robotnik).

Dátum vydania (v slovenských kinách): 31. marec 2022

NOPE

Podobne ako Jurský svet: Nadvláda, aj tomuto filmu vyšiel počas finále iba krátky spot, zatiaľ čo celý prvý trailer vyšiel skôr. Tento film s názvom Nope bude prídavkom do hororového žánru s prvkami westernu a bude sa odohrávať v izolovanom meste, ktorého obyvatelia sú svedkami záhadnej a nezvyčajnej udalosti. Vo filme si zahrajú Keke Palmer, Daniel Kaluuya, Steven YeunBarbie FerreiraBrandon Perea alebo Michael Wincott.

Dátum vydania (v slovenských kinách): 21. júl 2022

Toto boli trailery, ktoré nám ukázal Super Bowl 2022. Na ktorý z projektov, ktorých ukážky sme mohli vidieť, sa tešíte najviac?

Zdroj: collider.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -