Super Bowl 2023: Najnovšie filmové a reklamné spoty na jednom mieste

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Super Bowl 2023 – Zápas v americkom futbale medzi Philadephia Eagles a Kansas City Chiefs je za nami a z víťazstva sa po napínavom závere nakoniec po druhýkrát za posledné štyri roky tešil Kansas. Okrem kvalitnej športovej nádielky však dokázalo publikum po celom svete zaujať famózne vystúpenie tehotnej Rihanny. Nechýbala samozrejme poriadna nálož trailerov a reklamných spotov, ktoré medzi filmovými nadšencami rozprúdili nadšenie.

Super Bowls 2023 priniesol niekoľko očakávaných noviniek

Dungeons and Dragons: Česť zlodejov

 • v kinách od 30. marca 2023

Novinka sa zameriava na postavu Edgina v podaní Chris Pinea (Star Trek: Do temnoty), dobrodruha, ktorý sa pri pátraní po mystickom artefakte pripojí k skupine zlodejov a bojovníkov. Rovnako ako v skutočných hrách Dungeons & Dragons sa dobrodruhovia budú musieť naučiť ako prekonať prekážky a spolupracovať, aby neriskovali, že ich postihne hrozná smrť.

Trailer do značnej miery pripomína šablónu Strážcov Galaxie– stará rocková hudba, chrapľavý tón a príjemný humor, ktorý začal byť v posledných rokoch trochu ostrieľaný, ale prítomnosť Hugha Granta (Slušní chlapci) by to mohla zachrániť.

Vreskot 6

 • v kinách od 9. marca 2023

Franšíza Vreskot zažila v poslednom desaťročí veľké zmeny. Po tom, čo bola ikonická filmová séria reštartovaná, Paramount oznámil veľkolepý návrat na veľké plátna. Minuloročný Vreskot sa stal prekvapivým hitom, pričom zarobil 140 miliónov dolárov po celom svete a elektrizoval novú, mladšiu fanúšikovskú základňu. Najnovší film opäť raz sľubuje krvavú jazdu, ktorá bude plná vrážd, výkrikov a utrpenia. Tak, ako to pri Vreskote veľmi dobre poznáme.

Rýchlo a zbesilo 10

 • v kinách od 18. mája 2023

Super Bowl 2023 odhalil aj návrat obľúbenej rodiny automobilových pretekárov. Desiaty film z hlavnej dejovej línie Rýchlo a zbesilo je tiež piatym najdrahším filmom, aký bol kedy nakrútený – rozpočet 340 miliónov dolárov.

Pred kamerami sa objavia aj noví herci, akú so Brie Larson (Captain Marvel), Jason Momoa (Aquaman) a Rita Moreno (West Side Story). Tieto tri zvučné mená doplní už oznámené herecké obsadenie. Novinkou bude aj prítomnosť elektrických áut, ktoré sa vo franšíze objavia premiérovo. Okrem toho trailer ukázal oveľa viac: gravitačne nemožné kaskadérske kúsky, drsne vyjadrené hrozby a viac „podstatných rečí“ o dôležitosti rodiny.

Indiana Jones a nástroj osudu

 • v kinách od 29. júla 2023

V novom filme si svoju úlohu legendárneho lovca pokladov zopakuje Harrison Ford. Po zhruba 15 rokoch tak opäť zavíta do sveta plného nástrah a vo veku 80 rokov ti dokáže, že vek je len číslo. Novinka bude pokračovaním poslednej splátky s názvom Indiana Jones a Kráľovstvo Krištáľovej lebky (2008).

Okrem návratu Indyho sa do centra diania vráti viacero „ostrieľaných klasík“ z predchádzajúcich filmov, akými sú obrovská valiaca sa guľa, poriadne plieskanie bičom alebo zbesilá naháňačka vo vlaku. Doposiaľ potvrdený členovia obsadenia sú okrem vyššie spomenutých hercov Mads Mikkelsen (Doctor Strange), Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), Thomas Kretschmann (King King), Boyd Holbrook (Logan), Shaunette Renée Wilson (Black Panther), Toby Jones (Kapitán Amerika: Prvý Avengers) a Antonio Banderas (Uncharted). Do režisérskeho kresla zasadol uznávaný James Mangold (Logan).

Ant-Man a Wasp: Quantumania

 • v kinách od 16. februára 2023

Technicky nejde o upútavku na najnovšiu marvelovku AntMan a Wasp: Quantumania, ale o vtipnú reklamu na Heineken. Miniatúrny superhrdina v prevedení Paula Rudda je „súdený“ mravcom za pitie piva. Ukazuje sa však, že jeho fľaša Heinekenu je v skutočnosti odroda s nulovým obsahom alkoholu. Ale, či to mravcov presvedčilo, sa môžeš presvedčiť v reklamnom spote vyššie, ktorý odhalil včerajší Super Bowl 2023.

65

 • v kinách od 16. marca 2023

Po núdzovom pristátí na neznámej planéte pilot Mills (Adam Driver) veľmi rýchlo zistí, že sa nachádza na Zemi… pred 65 miliónmi rokov. Keďže Mills a ďalší preživší, Koa (Ariana Greenblatt) majú na záchranu jediný pokus, musí sa pri svojom epickom boji o prežitie vydať naprieč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorov.

The Flash

 • v kinách od 15. júla 2023

Superhrdinský film, o ktorom sme si mysleli, že možno nikdy nevyjde. Vďaka čoraz znepokojivejšiemu a hrozivejšiemu správaniu hereckej hviezdy Ezry Millera bol The Flash obklopený otáznikmi, ale dočkali sme sa.

Ako nám odhalila najnovšia ukážka, je to film, ktorý má veľký dlh voči všetkým fanúšikom DC. Prečo? Spája Batmanovu minulosť a súčasnosť, ale či sú ľudia pripravení odpustiť Millerovi a urobiť z neho veľký hit, zistíme o niekoľko mesiacov. Novinka z DC univerza potenciál na úspech má.

Air

 • v kinách od 4. mája 2023

Super Bowl 2023 priniesol aj niekoľko prekvapení – trailer na očakávaný film Air. Hlavnú úlohu vo filme stvárňuje Matt Damon, ktorý je obchodníkom pre spoločnosť so športovými topánkami menom Sonny Vaccaro. V tom čase hľadal veľkú príležitosť, ktorou by prerazil. Vidí mladého športovca ako budúcu superstar, musí však o tom presvedčiť Phila Knighta, generálneho riaditeľa spoločnosti. Jeho si zahrá Ben Affleck.

Zaujímavé je, že film nebude obsahovať samotného mladého Jordana, ale skôr sa zameriava na osoby okolo neho. Okrem zmienených hercov tu budú mať svoje role aj Jason BatemanChris MessinaMarlon WayansJay MohrJulius Tennor a teraz už takmer nespoznateľný Chris Tucker, ktorého poznáme zo série Križovatka smrti.

Strážcovia Galaxie 3

 • v kinách od 4. mája 2023

Chronologicky druhý film Fázy 5 v MCU bude prekvapivo aj druhým filmom tejto fázy, ktorý ukončí trilógiu. A tak nás tento rok čaká v komiksovom svete asi viacero sĺz. Najnovší a zároveň tretí filmový počin Jamesa Gunna nám už na predošlých záberoch načrtol film plný akcie a (najmä) smutných emócií, no nové zábery nám to len potvrdzujú.

Podľa oficiálne synopsy musí Peter Quill/Star-Lord (Chris Pratt) zhromaždiť opäť celý tím, a to preto, aby bránil, ako inak, celý vesmír, no taktiež jedného zo svojich. To popri tom, ako sa spamätáva zo straty pôvodnej Gamory, pričom ak ich misia nebude úspešná, hrozí tomuto kozmickému tímu zánik.

Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

 • v kinách od 8. júla 2023

Návrat do deja a sprisahania, ktoré ako prvé zaujalo divákov po celom svete pred 14 rokmi v originálnych filmoch Transformers, Transformers: Rise of the Beasts prevedie divákov dobrodružstvom z 90. rokov a predstaví Maximals, Predacons a Terrorcons v bitke o Zem medzi Autobotmi a Deceptikonmi.

Ako uviedlo filmové štúdio Paramount Pictures, obľúbená franšíza sa poberie novým smerom. Čomu nasvedčuje aj herecké obsadenie plné nováčikov. V hlavných úlohách sa predstavia Anthony Ramos (Život v Heights), Dominique Fishback (Project Power) a Domenic Di Rosa (Pieces of a Woman). Príbehovo sa dočkáme príchodu nových Autobotov a Deceptikonov. Do režisérskeho kresla zasadol Steven Caple Jr. (Creed II).

Creed III

 • v kinách od 2. marca 2023

Režisér prvej časti Ryan Coogler mal plné ruky práce s réžiou Black Panther: Wakanda Forever, zatiaľ čo tvorca pokračovania Steven Caple Jr. sa chytil Transformers: Rise of the Beasts. Tentokrát si tak na režisérsku stoličku sadol sám Michael B. Jordan, predstaviteľ titulnej postavy. Pár projektov spoza kamery už produkoval, pôjde však o jeho režijný debut.

Herečka Tessa Thompson (Thor: Láska a hrom) je späť ako Bianca a vrátiť by sa mal aj nemecko-rumunský boxer Florian Munteanu (Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch), ktorý v CREED II stvárnil syna Ivana Draga. Naopak, prvýkrát by sa v sérii nemal ukázať Sylvester Stallone ako legendárny Rocky Balboa, ktorý Adonisa trénoval. Svojej postave dal navždy zbohom – ale nikdy nehovor nikdy – aby Creed mohol pokračovať vlastným príbehom.

Ktorý trailer alebo reklamný spot zo Super Bowl 2023 sa ti páčil najviac? Názor nám nezabudni napísať dole do komentára.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -