Prichádza Super Mario 3D World na Nintendo Switch?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Hopkajúci inštalatér oslavuje narodeniny 

Tento rok sa dočká legendárny Super Mario 25. výročia od svojho vzniku. Konkrétne 13. septembra tu s nami dnes už ikona herného priemyslu bude takmer neuveriteľne tri dekády. Treba pritom dodať, že sa stále teší veľkej popularite, ktorá má skôr stúpajúcu tendenciu a predaje súčasnej konzoly spoločnosti Nintendo s názvom Switch naznačujú, že sa k svojskej postavičke dostávajú aj nové generácie.

Preto nie je príliš prekvapujúce, že bude chcieť japonská firma nejakým spôsobom toto krásne jubileum osláviť. V nedávnych týždňoch sa hovorilo o početných remasteroch a remakoch klasických platformových dobrodružstiev celej „mariovskej“ rodinky. Najnovší únik pritom správy o prípadných prerábkach ešte väčšmi potvrdzuje.

Podľa všetkého k nám prichádza nová verzia Super Mario 3D World, ktorá vyjde na Nintendo Switch, čiže by sa k terajším hráčom dostala jedna z najlepších a súčasne najpredávanejších videohier platformy Wii U.

Super Mario 3D World sa objavilo v americkej ponuke

Spomínaný titul je vnímaný ako vrchol platformového žánru s akčnými prvkami. V 3D World prechádzate početnými svetmi, prekonávate dizajnovo vynaliezavé prekážky, bojujete s pestrofarebnými protivníkmi. Ako to tak so spoločnosťou Nintendo býva, jedná sa o mimoriadne jednoduchý, možno až banálny koncept, ktorý je však dotiahnutý ku kryštalicky čistej dokonalosti.

Vývojári, ktorí sa starajú o Nintendo exkluzivity, jednoducho majú talent na vytiahnutie maxima z jednoduchých nápadov na papieri a to je práve prípad Super Mario 3D World. Môžeme pritom spomenúť, že sa v dobových recenziách dočkal fantastického prijatia a dodnes si drží metascore o hodnote 93%.

Super Mario 3D World
Zdroj: konzolyahry.sk

Tým pádom sa nemožno čudovať, že skalných fanúšikov správy o prichádzajúcej Switch verzii nenechali chladnými. Aktuálne to pritom vyzerá tak, že nás v najbližších mesiacoch čaká oficiálna ukážka.

Titul pre platformu Nintendo Switch sa objavil v ponuke na americkom obchode Best Buy. Samozrejme o nič oficiálne nejde, avšak tradične podobná situácia znamená, že sa avizovaný počin naozaj objaví na digitálnych i fyzických pultoch. Koniec koncov, ide o veľmi lacnú reklamu, nakoľko väčšina herných portálov o podobných „únikoch“ píše a tým pádom sa konkrétny titul rýchlo a jednoducho dostane do hráčskeho povedomia.

Na prítomnosť hry upozornil leaker Wario64, ktorý je podľa mnohých zahraničných portálov spoľahlivým zdrojom informácií. Bohužiaľ, o konkrétnych náležitostiach Switch verzie sme sa nič nedozvedeli, ale minimálne vieme, že cena je nastavená na tradičných 59,99 amerických dolárov, čo u našich obchodníkov predstavuje 60 eur bez jedného centa.

Ste zvedaví na prípadný remake Super Mario 3D World, alebo vás podobná tematika a žáner príliš nezaujímajú? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: metro.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -