REKLAMA

Superhrdinský seriál Black Lightning dostal prvý trailer. Poprvýkrát sme o ňom pritom počuli začiatkom minulého roku. Ako už vieme, pochádzať bude od Grega Berlantiho, producenta seriálu The Flash, ktorý sa taktiež nachádza na platforme CW. Postava samotná je založená na základe DC komiksov z dielne Tonyho Isabelliho a Trevora Von Eedena. Trailer vypustila stanica CW v pondelok, 4. 12. 2017 na ich oficiálnom YouTube kanáli. Seriál by mal debutovať už 16. januára 2018. Mal by sa vysielať pravidelne po každej novej epizóde programu The Flash.

Hrdina Black Lightning
Zdroj: collider.com, comingsoon.net

Superhrdina Black Lightning na druhú

Jefferson Pierce (Cress Wiliams) bojuje s jeho tajomstvom. Otec dvoch dcér a riaditeľ súkromnej strednej školy zároveň aj poskytuje mladým ľuďom v jeho susedstve akési “útočisko”, nakoľko je ich okolie plné násilia a gangov. Pre svoju komunitu je hrdinom. Pred deviatimi rokmi bol však Pierce úplne iný hrdina – obdarený nadľudskými schopnosťami. Dokázal hromadiť a kontrolovať elektrickú energiu. Tieto schopnosti využíval k ochrane ulíc svojho rodného mesta ako maskovaný ochránca menom Black Lightning. Časom si uvedomil, že až príliš veľa nocí svojho života strávil “v službe”, a videl, ako to ničilo jeho a jeho rodinu. Preto sa rozhodol zavesiť jeho superhrdinské dni na klinec a usadil sa ako obyčajný otec a riaditeľ.

REKLAMA

Rozhodol sa pomôcť svojmu mestu bez používania jeho schopností. Sledoval svoje dcéry Anissu (Nafessa Wiliams) a Jennifer (China Anna McClain) ako vyrástli v silné, mladé ženy, aj napriek tomu, že jeho manželstvo s ich matkou Lynn (Christine Adams) trpelo. Takmer o dekádu neskôr sú Piercové boje proti kriminalite dávno za ním. Teda aspoň to si myslel. No opak je pravdou. Jeho návrat je nevyhnutný kvôli veľkým nárastom kriminality a korupcie. No hlavným dôvodom jeho návratu je strach o ľudí, na ktorých mu záleží, pretože práve oni sa ocitnú v mieridlách miestneho gangu The One Hundred. Preto sa Black Lightning vracia – s cieľom zachrániť nielen jeho rodinu, ale aj dušu jeho komunity.


V obsadení by sme mali vidieť hercov Cress Wiliams (Jefferson Pierce), Nafessa Williams (Anissa), China Anne McClain (Jennifer), Christine Adams (Lynn Pierce), Damon Gupton (Inspector Henderson), James Remar (Peter Gambi) a Jill Scott (Lady Eve).

Tešíte sa na nadchádzajúci tak isto ako my? Ako na vás zapôsobil prvý trailer? Myslíte si, že sa sieti CW podarí vytvoriť ďalší zaujímavý seriál, alebo sa naopak dočkáme sklamania? To sa dozvieme už 16. januára 2018.