Superhrdinovia a ich herecké výkony, ktoré boli priam bezchybné!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Superhrdinovia a ich herecké výkony

Zatiaľ čo naši rodičia alebo starí rodičia žili v dobe legendárnych westernov, my prežívame zlatú dobu komiksoviek. Štúdia ako Marvel alebo DC sa starajú o to, aby dnešní diváci dostali každoročne hneď niekoľko superhrdinských filmov. Predsa už o tri týždne uvidíme najväčšiu udalosť svojho druhu v histórii – Film Avengers: Infinity War. Svet komiksov prinášajú na plátna kín talentovaní herci, ktorí hrajú superhrdinov, ich pomocníkov alebo záporákov. Práve vyššie spomenuté štúdia zbierajú do svojich filmov tých najznámejších áčkových hercov, ktorých poznáme. Niektorí z nich však dokážu predviesť tak neuveriteľný herecký výkon, že sa odlišujú od všetkých ostatných. Poďme sa teda pozrieť na 10 najlepších superhrdinských výkonov!

Robert Downey Jr. odštartoval najúspešnejšie univerzum

Celé to začalo okolo roku 2008, kedy dostal talentovaný herec Robert Downey Jr. ponuku na stvárnenie Iron Mana. Predtým si Downey prechádzal v živote rokmi problémov, ktoré zahŕňali aj pobyt vo väzení. Režisér Jon Favreau si však stál za tým, aby túto dnes už ikonickú postavu stvárnil práve on. Downey tak naštartoval najúspešnejšie filmové univerzum, ktoré má dodnes 18 filmov. On je ten človek, kvôli ktorému sa už o 20 dní pozrieme na Avengers: Infinity War. V koži Tonyho Starka predviedol tak neuveriteľný výkon, že si herca spájame iba s postavou Iron Mana. A to si dokonca zahral aj tak ikonickú postavu ako napríklad Sherlock Holmes.

Heath Ledger priniesol vôbec najlepšieho záporáka v histórii

Ako sa hovorí – Každý hrdina potrebuje úžasného záporáka. A práve Christian Bale ako Batman ho v roku 2008 dostal vo filme Temný rytier. Samozrejme, hovoríme o dnes už zosnulom hercovi Heathovi Ledgerovi a jeho nadčasovom výkone v koži Jokera. Nielen že ide o najlepšieho záporáka vôbec, ale aj o jeden z najlepších hereckých výkonov v histórii kinematografie. Ledgerov bezchybný Joker nastavil latku tak vysoko, že bude priam nemožné ho prekonať. Na plátno priniesol totálny chaos a so svojou postavou sa tak stotožnil, až ho to ovplyvnilo v jeho osobnom živote. Za jeho nezabudnuteľný výkon bol dokonca ocenení Oscarom, no to až bohužiaľ po jeho smrti.

Hugh Jackman bol Wolverinom od úplného začiatku až do samého konca

Austrálsky herec Hugh Jackman bude pre nás až do konca života Wolverinom. S touto postavou totižto strávil neuveriteľne dlhý čas, od úplného začiatku až do samého konca. Od roku 2000 až po rok 2017 viedol muža menom Logan, od jeho debutu v X-Men až po jeho emotívny koniec vo filme Logan. Jeho príbeh a samotná postava sa vyvíjala každým filmom až natoľko, že nejeden z nás pri jeho konci plakal. Hugh Jackman stvárnil postavu Wolverina deväťkrát, takže si v jeho koži už nevieme predstaviť iného herca. Samotný herec však prezradil, že chce, aby jeho štafetu prebral niekto iný. Osobne si však myslíme, že sa preobsadenia tak skoro nedočkáme.

Gal Gadot priniesla hrdinku, v ktorú môžeme veriť

Ako môžete jasne vidieť, štúdiu DC a Warner Bros. sa aktuálne moc nedarí. Justice League sa úplne vymykal predstavám fanúšikov a univerzum DCEU tak opäť spravilo krok vedľa. Ich filmy aktuálne zachraňuje iba nádherná herečka Gal Gadot a jej postava Wonder Woman. Svoj sľubný debut zažila už vo filme Batman vs. Superman, do ktorého naozaj pridala šťavu. Jej úspech vyústil v úspešný sólový film, ktorý jej talent iba potvrdil. V roli hrdinky Wonder Woman je totižto bezchybná. Gal Gadot je bohyňa ako v zbroji, tak aj bez nej a priniesla hrdinku, v ktorú sa dá naozaj veriť. Diana Prince je krásna, inšpirujúca a bola jedným z málo svetlých momentov filmu Justice League.

Michael B. Jordan dokázal, aby sme fandili záporákovi

Nový film Black Panther bol plný výborných hereckých výkonov. Všetku pozornosť si však ukradol talentovaný herec Michael B. Jordan, ktorý stvárnil záporáka menom Killmonger. Jeho talent predviedol už vo filme Creed, pričom teraz priniesol najzaujímavejšieho záporáka Marvel Cinematic Universe. Od ostatných sa líši tým, že sme mu fandili. Dokázali sme sa doň vcítiť a postaviť sa na jeho stranu. Zatiaľ čo všetci ostatní chcú zničiť svet len preto, že sú jednoducho zlí, Killmonger je iný. K jeho rozhodnutiam ho vedie vlastná minulosť, s ktorou sme sa dokázali stotožniť. Toto všetko vylepšil výkon Michaela B. Jordana, ktorému sme verili každé jedno slovo.

Michael Fassbender stvárnil neuveriteľne ľudského záporáka

Hrdina? Antihrdina? Záporák? Presne také otázky si pokladáme pri mene Magneto, teda jedna z najznámejších komiksových postáv vôbec. Po boku X-Menov bojoval skoro tak často, ako proti nim – A to z neho robí naozaj zaujímavú osobnosť. Áno, Ian McKellen ho zahral bravúrne. No toho pravého Magneta predstavil v reboote X-Menov až charizmatický Michael Fassbender. Ten na plátno priniesol jeho komplexnosť a tragickú minulosť spojenú s jeho hnevom. Fassbender zahral túto postavu tak ľudsky, až mu nedokážeme uveriť to, že je záporákom. Nemecký herec tak iba posunul latku, ktorú starší herec Ian McKellen nastavil už vtedy naozaj vysoko!

J.K. Simmons vystúpil priamo z komiksov

Dá sa považovať za antagonistu, no pre nás je ozajstným hrdinom. V trilógii Spider-Man od Sama Raimiho sa totižto nachádzala postava J. Jonah Jamesona, ktorého stvárnil legendárny J.K. Simmons. Zatiaľ čo väčšina hrdinov musí meniť svoje správanie kvôli tomu, aby sedelo filmového príbehu, J.K. Simmons predviedol úplný opak. Jeho stvárnenie šéfa časopisu Daily Bugle totižto doslova vypadlo z komiksu. Jeho postava dokázala znepríjemniť deň Peterovi Parkerovi viac, ako ktorýkoľvek záporák. Ikonické fúzy, divný zostrih, zúrenie a nikdy nekončiace požiadavky. Všetko to, čo sme od správneho Jonaha Jamesona mohli čakať! Teraz herec stvárňuje postavu komisára Gordona v DC.

Loki ako neustála osina v zadku Avengerov

Loki je neuveriteľne komplikovaný. Jeho zámery sú takmer nepredvídateľné a vždy keď sa naskytne príležitosť na pomstu, chytí sa jej. Raz je na strane zla, inokedy pomáha svojmu Thorovi a všetko jednoducho robí tak, ako mu to práve vyhovuje. Takto naozaj zložitú postavu stvárňuje Tom Hiddleson, ktorý to robí bezchybne. Najskôr bol na konkurze pre rolu Thora, no nakoniec mu prischol práve Loki. Dobre, že sa tak stalo. Loki je zlomyseľný, no zároveň aj vystrašený a zanedbaný muž. Práve preto jeho rozhodnutia poháňa nikdy nekončiaci hnev, ktorý dokáže Tom nádherne zahrať. Dokáže si získať dôveru divákov, no o pár chvíľ nato ju za sekundu stratiť. Výborné!

Leticia Wright priniesla na plátno nového génia

Každá scéna, ktorá vo filme Black Panther nepatrila Killmongerovi, patrila postave Shuri. Mladá herečka Leticia Wright ukradla všetku pozornosť na seba a dokázala tým zahanbiť aj starších hercov. Mladšia sestra kráľa T´Challu je v Marvel Cinematic Universe novým géniom a má na starosti celý technologický rozvoj vo Wakande. Jej nikdy nekončiace hlášky však pridávali filmu úplne iný rozmer. Rada svojmu bratovi poriadne nakladá a strápňuje ho, pričom presne tak si predstavujeme mladšiu sestru kráľa. Zdá sa, že Leticia Wright je ako stvorená pre stvárnenie takejto postavy. Už teraz sa nevieme dočkať jej výkonu v Infinity War a stretnutia s Tony Starkom a Peterom Parkerom!

Chris Evans je príkladom, prečo by ľudia mali dostávať druhú šancu

Vyzerá to tak, že herci postavy Human Torch (Ľudská pochodeň) vždy dostanú druhú šancu. Z Michaela B. Jordana sa stal Killmonger a Chris Evans prešiel z Fantastickej Štvorky ku Avengers. Práve on totižto stvárňuje vôbec prvého Avengera – Kapitána Ameriku. Česť, spravodlivosť a inšpirácia. Práve tieto slová vzbudzuje herecký výkon Chrisa Evansa v koži Steve Rogersa. Jeho postavu predstavil natoľko dobre, že sa s ňou budeme lúčiť veľmi ťažko. Bohužiaľ, už onedlho to príde. Herec totižto prezradil, že po filme Avengers 4 navždy povesí jeho štít na klinec. Chris je teda jeden z ďalších hercov, ktorého si vždy spájame iba s jednou postavou (Pokiaľ teda vynecháme Human Torcha).

Tak čo, ktorý hrdina alebo záporák vám v zozname chýbal? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

ZDROJlooper

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -