Rok 2019 bude pre superhrdinské filmy rekordný! Koľko ich uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Superhrdinské filmy v roku 2019!

Filmy so superhrdinami v posledných rokoch redefinovali Hollywoodsky štandard blockbusterov. Posledné mesiace sa to totiž točia len okolo Marvel a DC filmov. Ide totiž o dve najúspešnejšie a najikonickejšie komiksové značky. Samozrejme sa snažia aj ostatné štúdiá so svojimi originálnymi superhrdinskými príbehmi a aj vďaka nim bude budúci rok priam preplnený komiksovkami.

Marvel teda prichádza opäť s troma filmami, DC sa ukáže taktiež s troma a pripoja sa posledné dva X-Men filmy od Foxu. Zaútočia na nás aj dva filmy od menej známych komiksových spoločností a svojich superhrdinov predstaví aj Shyamalan. Mali by sme sa teda dočkať až jedenástich komiksoviek a to ešte netušíme, či náhodou neprídu aj nejaké animáky. Pre porovnanie, pôjde o dvojnásobok tohtoročných komiksoviek, kedy k nám prišlo len šesť hraných filmov, spolu s dvoma animovanými. Poďme sa teda pozrieť, ktoré všetky nás budúci rok čakajú.

Glass (17. január)

Glass
Zdroj: screenrant.com

M. Night Shyamalan nám svoj superhrdinský svet predstavil vo filme Umbreakable (Vyvolený) a pokračoval v ňom až pred dvoma rokmi s filmom Split (Rozpoltený). Jeho tretí film Glass, kde sa obaja titulní hrdinovia spoja bude teda určite najoriginálnejšou superhrdinskou tímovkou vo filmovej histórii.

Hellboy (31. január)

Zdroj: twitter.com

Diabolský komiksový hrdina je späť a tentoraz s úplne novou tvárou. David Harrbour, herec známy najmä zo seriálu Stranger Things si strihne túto milovanú komiksovú postavu v novom reštarte. Ide o hrdinu od spoločnosti Dark Horse Comics a pred rokmi ste ho mohli vidieť už v dvoch filmoch od majstra Guillerma Del Tora. Z toho nového zatiaľ vyšiel iba jeden obrázok, v ktorom sa nám Harbour ukázal vo svojej plnej Hellboyovskej kráse.

Dark Phoenix (14. február)

prvé fotky z dark phoenix
Zdroj: youtube.com

Veľké ukončenie novej X-Men trilógie. Posledný diel prichádza s adaptáciou jedného z najpopulárnejších Marvel príbehov a to v réžii Simona Kinberga, ktorý doteraz stál za takmer všetkými X-Men filmami ako producent. Vo veľkom sa navyše dočkáme Jean Grey v podaní herečky Sophie Turner z Game of Thrones a príde aj nová záporáčka s hereckou tvárou Jessicy Chastain.

Captain Marvel (7. marec)

Captain Marvel
Zdroj: superherohype.com

Prvá Marvelovka 2019 a rovno pôjde o jednu z najsilnejších komiksových Marvel postáv všetkých čias. Oscarová Brie Larson si na seba oblieka ikonický kostým a rovno si ju užijeme už v dvoch MCU filmoch. Či bude teda zrovna ona najsilnejšou zbraňou proti Thanosovi netušíme, avšak to sa dozvieme už v jej samostatnom filme. Vesmírny svet Marvelu je totižto ešte stále veľmi neprebádaný a my veríme, že práve Marvelová príde s obrovským sviežim nádychom.

Shazam! (4. apríl)

Prvá oficiálna fotka z filmu Shazam
Zdroj: ew.com

Asi jediný DC film, na ktorý sa jednoducho nedá netešiť. Vtipný, no zároveň nesmierne epický superhrdina už budúci rok príde do našich kín a my veríme, že má DC vo svojich rukách ďalší tromf. Každopádne, Shazam! bude len prvým krokom v sérii, v ktorej sa neskôr predstaví aj Black Adam (s tvárou Dwaynea Johnsona) vo vlastnom filme, ktorý patrí medzi jeho úhlavných nepriateľov.

Zatiaľ nepomenovaný štvrtý Avengers film (zatiaľ 25. máj)

Uniknutý concept-art z filmu Avengers 4
Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Všetci vieme, že Infinity War skončilo veľmi nečakane a asi každý Marvel fanúšik sa už nevie dočkať veľkého pokračovania. To zatiaľ nemá stanovený pevný dátum premiéry a ani názov, no detailov ohľadom filmu nájdete na naše stránke kopu. Zvrátia teda pozostalí hrdinovia osud predošlého filmu? Akú rolu si v ňom zahrajú vynechanci z minulého filmu Hawkeye, Ant-Man a Captain Marvel? Dozvieme sa to v tejto najväčšej a najdrahšej komiksovke všetkých čias.

Spider-Man: Far From Home (4. júl)

Čo všetko vieme o natáčaní Spider-Man: Far From Home v Čechách
Zdroj: theultralinx.com

Síce sme sa asi všetci obávali nového preobsadenia milovaného pavúčieho superhrdinu, Tom Holland všetky naše pochybnosti zničil. Stal sa komiksovo najvernejším stvárnením Spider-Mana a aj vo všetkých tímovkách si pre seba bral najlepšie momenty. S novými ikonickými záporákmi sa teda na dvojku nevieme dočkať, najmä keď pôjde o naozaj veľký film ako pre nášho hrdinu, tak aj pre celé MCU, keďže sa bude odohrávať len pár minút po udalostich Avengers 4.

New Mutants (1. august)

pretáčky filmu new mutants
Zdroj: bloody-disgusting.com

Síce zbytočná no určite zaujímavá X-Menovka dorazí taktiež budúci rok. Malo ísť o štart novej série no keďže prebehol obchod medzi štúdiami Disney a Fox, pravdepodobne ostaneme len pri prvom filme. Momentálne sa film zase pretáča a my tak naozaj nevieme, čo od neho čakať. Malo by však ísť o jedinečné spojenie hororu a X-Menov, takže sme naozaj zvedaví, ako to dopadne.

Joker (14. október)

Joaquin Phoenix sa oficiálne stáva novým Jokerom!
Zdroj: youtube.com

Najoriginálnejšia budúcoročná komiksovka? Tú si vezme záporák Joker s hereckým predstaviteľom Joaquinom Phoenixom. Síce to tu so záporákmi skúša už aj Sony s Venomom, DC na to ide inak. Joker bude v podstate nízkorozpočtovým filmom a jeho príbeh nebude súčasťou univerza v ktorom je Justice League. Tvorcovia nám sľubujú vskutku orginálny film a my im zatiaľ veríme.

Wonder Woman 1984 (31. október)

wonder woman 1984
Zdroj: geektyrant.com

Nepochybne najočakávanejší DC projekt. Po masívnom úspechu prvého filmu sa režisérka Patty Jenkins vracia s ďalším dobrodružstvom najikonickejšej komiksovej hrdinky. Diana je späť a my veríme, že má opäť skvelý príbeh na vyrozprávanie. O tom, že pôjde o veľkú udalosť značí aj fakt, že sa ňu teší aj samotné štúdio, keďže film propaguje už odvtedy, čo sa spustili kamery na natáčaní.

Spawn (dátum premiéry nie je stanovený)

Spawn
Zdroj: variety.com

Pri poslednom filme budeme trochu podvázať, no máme naozaj mnoho dôvodov veriť, že Spawn bude pripravený už koncom roka 2019. Ide o hrdinu od vydavateľstva Image Comics a musíme podotknúť, že je jedným z najobľúbenejších. Jamie Foxx bol obsadený ako titulný hrdina a rozdá si to so samotným Jeremym Rennerom. Opäť by teda malo ísť o originálny komiksový film a my veríme, že sa zaradí medzi tento nadupaný komiksový rok 2019.

Tešíte sa na komiksový rok 2019? Ktorý z titulov očakávate najviac? Je tu nebodaj nejaký, na ktorý sa vôbec netešíte? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -