Superman raz v komiksoch zachránil deň svojimi tanečnými pohybmi

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Superman zachránil deň na tanečnom parkete

Superman je známy svojimi rôznorodými schopnosťami, od rýchlosti svetla, lietaniu, lejzrovým zrakom, až po ľadový dych. Avšak v komikse The Superman Family #196, Clark Kent redefinoval význam populárnej skladby od Be GeesStaying Alive“, keď použil svoje superschopnosti nečakaným spôsobom. Muž z ocele v ten moment zachránil deň svojim senzačným tancom.

The Superman Family bola komiksová séria od DC, ktorá vychádzala od roku 1974 do 1982. Táto komiksová séria bola zameraná na krátke príbehy, ktoré zahŕňali vedľajšie postavy zo Supermanovho života, ako napríklad Lois Lane alebo Superboy. Tieto príbehy do hĺbky preskúmali osobný život Clarka Kenta a jeho najbližších.

Superman v meste MetropolisSuperman v meste Metropolis
Zdroj: techiegamers.com

Komiks Superman Family #196 rozprával čitateľom príbeh pod názvom Super-Disco Fever, a áno, bolo to všetkým, čo by ste od takéhoto názvu čakali. Príbeh začína po tom, ako Clark Kent po šiestej hodine skončí svoju šichtu v Daily Planet. Clark sa pokúsi čo najrýchlejšie a nenápadne opustiť pracovisko. Pred kým sa snaží ujsť?

Odpoveď na túto otázku je rýchlo zodpovedaná po tom, ako je nám za rohom odhalená skupina kričiacich fanúšikov zvaná Clark Kent Fan Club. Clark využije svoje šikovné pohyby a použije sako nič netušiaceho kolegu rovnako, ako využíva svoje okuliare, aby ukryl svoju pravú identitu. Nanešťastie je Clark fanúšikmi aj tak odhalený.

Clark Kent vie, ako na to

Skupina fanatických fanúšikov ho chytí a donúti zúčastniť sa udalosti zvanej Clark Kent Fan Club Dance. Ako tanečná súťaž začína, Clark si všimne záhadného muža, ktorý vstupuje do klubu. Rozhodne sa použiť svoje röntgenové videnie a odhalí mužove nekalé plány – pod parketom umiestnil bombu

Superman
Zdroj: pinimg.com

Clark vidí iba jedno logické riešenie, ako mužovi v tomto zlodušskom pláne zabrániť. Začne tancovať, ako nikdy predtým! Kombináciou super sily a štýlových tanečných pohybov sa Clarkovi podarí vyvolať sériu vibrácií, ktoré úspešne zneškodnia bombu. Nielenže Superman zachránil klub, ale ešte sa aj stal parketovým levom a tanečnú súťaž vyhral.

Aj keď rozhodne ide o jedno zo Supermanových úsmevnejších dobrodružstiev, je ho stále príjemné vidieť zastaviť zloducha, ako Clark Kent. Pri tak božských superschopnostiach je ťažké vymyslieť situáciu, ktorú by nevyriešil iba hrubou silou. Preto je osviežujúce raz za čas vidieť unikátne využitie jeho niekoľkokrát videných schopností.

Aký je váš najobľúbenejší a absurdný komiksový moment? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -