Henry Cavill prichádza ako Superman v čiernom obleku. Pozrite si záber z Justice League Snyder Cut

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Justice League Snyder Cut

Pokiaľ nepoznáte príbeh jeho vzniku, Justice League z roku 2017 mal byť úplne rozdielnym filmom. Jeho réžiu mal pôvodne na starosti Zack Snyder, filmár, ktorý hral kľúčovú úlohu pri vzniku filmového sveta DCEU. Práve on stojí za vznikom Muža z ocele a Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, pričom Justice League mal byť jeho ďalším projektom.

Počas jeho tvorby sa však kvôli osobným problémom musel filmu vzdať ešte pred dodatočným nakrúcaním a celou post-produkciou. Tu prichádza do príbehu režisér Joss Whedon (Avengers), ktorého štúdio Warner Bros. povolalo na dokončenie filmu. Avšak namiesto toho ho značne prerobil, z pôvodnej vízie Zacka Syndera v ňom neostalo takmer nič.

Kvality výsledného produktu môžete posúdiť sami. Film bol sklamaním ako po finančnej, tak aj po kritickej stránke. Jednalo sa o nepodarený mix dvoch rozdielnych pohľadov na jeden a ten istý projekt. Od jeho vydania fanúšikovia bažili po jedinej veci – režisérskej verzii filmu Justice League.

Dokonca vznikla veľká kampaň a hnutie, ktoré tlačilo štúdio k vydaniu Snyder Cut, teda originálnej a pôvodnej vízie Zacka Snydera. Trvalo to niekoľko rokov, podporovali to dokonca aj samotní herci, a po rokoch sa to konečne podarilo. V máji režisér oznámil, že film Justice League Snyder Cut príde na streamovaciu službu HBO Max už budúci rok.

Odvtedy sme sa dočkali hneď niekoľkých náhľadov na film. Tým najväčším bol nepochybne krátky Sneak Peek, ktorý odhalil prvý pohľad na legendárneho záporáka Darkseida. Ten bol z kino-verzie filmu úplne vystrihnutý, nahradený bol príšerne vyzerajúcim Steppenwolfom, z ktorého si fanúšikovia dodnes robia srandu.

Teraz však prichádza niečo ešte veľkolepejšie. Zack Snyder mal na online akcii Justice Con svoj vlastný panel, počas ktorého odhalil krátky klip z filmu. V ňom vidíme herca Henryho Cavilla ako Supermana, ktorý pristál v garáži pri Alfredovi Pennyworthovi (Jeremy Irons). Veľkým odhalením je, že Superman oblieka čierny kostým.

Superman v čiernom obleku

Režisér vysvetlil, že táto scéna bola nakrútená s klasickým červeno-modrým oblekom, farba bola zmenená až pri post-produkcii. Štúdio Warner Bros. totiž pôvodne nechcelo dovoliť výrobu ďalšieho kostýmu, pretože nerozumeli dôležitosti čierneho obleku v príbehovej línii Supermanovho vzkriesenia. V komiksoch je tento kostým známy aj pod menom Recovery Suit, pretože je dôležitou súčasťou jeho vyliečenia po oživení.

Ďalší kostým bol pravdepodobne príliš nákladným na výrobu a pre štúdio nie veľmi dôležitým pri Supermanovom príbehu. Klip síce trvá iba pod 20 sekúnd, no nemusíte sa báť. Už budúci mesiac sa na online akcii DC FanDome dočkáme oficiálneho teaser traileru na film Justice League Snyder Cut.

Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no jedna zaujímavá informácia nám známa je. Režisér nedávno potvrdil, že jeho verzia filmu bude trvať dlhšie ako 214 minút. Asi si viete predstaviť, koľko toho bolo z Justice League vystrihnuté, keďže ten trvá iba 120 minút.

Taktiež je veľmi možné, že HBO Max tento film rozdelí na niekoľko častí, takže by sa jednalo o mini-sériu. Táto informácia však nebola oficiálne potvrdená, a ani vyvrátená. Aj napriek tomu by sa jednalo o jeho najdlhší projekt, pričom prvenstvo zatiaľ drží Watchmen Ultimate Cut (215 minút). Veríme, že sa viac informácií dozvieme už čoskoro na vyššie spomenutej akcii DC FanDome.

Tešíte sa, že Superman v čiernom obleku konečne prichádza? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -