Tvorcovia hry Until Dawn už majú plány pre nový PS5 ovládač DualSense

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Nový PS5 ovládač DualSense má pre herné štúdia veľký potenciál

Len nedávno nám bol odhalený nový ovládač pre dlho očakávanú konzolu PlayStation 5. Ovládač DualSense bude ponúkať okrem sviežeho dizajnu aj nový spôsob, akým budú hráči a tvorcovia hier pristupovať ku Sony konzolám. Herné štúdio Supermassive Games, ktoré stojí za hrou Until Dawn, už teraz diskutuje o tom, ako nový ovládač ovplyvní ich budúce hry.

PS5 ovládač DualSense bude výrazným posunom oproti jeho predchodcovi DualShock. Okrem toho, čo už poznáme, prinesie pre hráčov hneď niekoľko funkcií novej generácie. Okrem dizajnovo jasných rozdielov bude mať rýchlejšiu spätnú väzbu, úspornejšiu batériu a vstavaný mikrofón.

Jeho adaptívne tlačítka dokážu pri rôznych herných momentoch simulovať „reálne“ napätie a odolnosť. Nový PS5 ovládač nám toho ponúka veľa, fanúšikovia by žiadali už len verziu v čiernej farbe. Herné štúdio Supermassive Games, ktoré má za sebou výborné hororové hry ako Until Dawn a The Dark Pictures: Man of Medan, už pre ovládač plánuje budúcnosť.

PS5 dualsense
Zdroj: internetprotocol.com

Prísľub ešte intenzívnejšieho herného zážitku

Supermassive Games je známe pre svoju pravidelnú spoluprácu so Sony, takže dáva zmysel, že títo tvorcovia sú z nového ovládača a jeho potenciálu nadšení. Jeden z hlavných developerov tohoto štúdia, Pete Samuels, sa nedávno ku DualSense vyjadril pre portál Gamereactor.

Samuels zhodnotil, že nový ovládač prinesie vzrušujúce možnosti a jeho tím sa ho už nemôže dočkať, keďže radi pracujú na projektoch, ktoré sú dizajnované pre najnovšie technológie. Samuels je hlavne nadšený z novej taktilnej funkcie (adaptívne tlačítka), ktorá pomôže lepšie preniesť zážitky herných postáv na hráčov samotných.

Supermassive Games dokonca zvažuje, že do svojich hier implementuje hlasom ovládané akcie. Táto funkcia sa môže objaviť už v ich The Dark Pictures Anthology: Little Hope. Medzi konzolovými ovládačmi prebieha vojna, podobne ako medzi smartfónmi. Ak ovládač DualSense umožní robiť štúdiám ako Supermassive takto výnimočné veci, jeho hodnota pôjde výrazne hore.

Ani vy sa už neviete dočkať, ako otestujete nový ovládač DualSense?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -