Sústreď sa a nedýchaj! | Muž v temnote

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

orrorové filmy k nám v poslednej dobe chodia ako na bežiacom páse. Rok 2016 nám priniesol už pár tých kvalitných filmov z vrecúška „strach a napätie“. Priletela k nám Čarodejnica a niektorí radšej pár dní nevypínali svetlá v domácnostiach vďaka filmu Nezhasínaj. Ale ďalší, ktorý sa k nám blíži, vyzerá byť ten najstrašidelnejší zo všetkých. Nový 360 stupňový trailer k filmu Muž v temnote sa objavil a teraz si ho môžete vychutnať. Ja osobne som si dal slúchadla, vypol svetlá a bolo to náročné. Neodporúčam pre osoby so slabým srdcom. Nezabudni si tento trailer vychutnať už pod touto vetou a snažte sa nespanikáriť príliš moc.

Dámy a páni, takto by mal vyzerať ten pravý horrový zážitok. Síce takúto dávku sme už videli veľa krát, ale nie v takom prevedení. Náš „first-person“ pohľad nám zavedie do chladných chodieb a my si môžeme užívať všetko okolo nás. Temnota, ktorá sa pomaly vysúva z tieňa a ukazuje sa poriadna dávka teroru.

 

Muž v temnote vyzerá skôr ako videohra…

Vyzerá to tak, že tento konkrétny trailer vzal dostatok inšpirácie zo sveta videohier. Zatiaľ, čo mnohé herné žánre majú nadupanú akciu, prežitie toho správneho horroru v posledných rokoch zahŕňa úplne niečo iné. Priamy boj s monštrom je priam zázrakom a málokedy ho môžeme vidieť. Napríklad aj hry ako Alien: Isolation a Outlast dajú hráčom prístup ku kamerám a senzorom pre detekciu. Môžeme vidieť kedy sa nepriateľ blíži a snažíme sa mu vyhnúť tak, aby po nás nezostala žiadna stopa. Zdá sa, že si tento nápad zvali k srdcu a preto nám tvorcovia tohto filmu ukážu, aké to je zostať na žive a vyhnúť sa priamemu boju so zloduchom.

Najlepšie horrorové filmy spoliehajú na menšie priestranstvá, ktorá sú plné chladnej atmosféry a napätia. Krv sa pomaly z takýchto filmov vytráca, ale to divákom nemusí nijak prekážať. Tento film sleduje trojicu mladíkov v malom mestečku, ktorí hľadajú cestu von z ich schátranej štvrti, keď sa dozvedia, že miestny slepec má vo svojom dome trezor plný peňazí.  Pri myšlienke, že to bude jednoduché sa dostávajú do jeho domu, ale pomaly zisťujú, že je oveľa schopnejší a oveľa viac smrtiaci, než si dokázali predstaviť.

Pokiaľ si režisér Fede Alverez splní svoju úlohu a podarí sa mu vyvolať hrôzu, potom bude jasné, že film zažije obrovský úspech. Či sa mu podarí predbehnúť filmy ako  V zajatí démonov, Nezhasínaj je otázne, no môže tomu byť tak. Určite si nenechajte tento film ujsť v kinách, pretože sa tam objaví už 26. augusta 2016. Myslím, že zakončiť leto poriadnou dávkou napätia nie je vôbec zlý nápad a ja dúfam, že sa uvidíme v kine.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -