To naozaj dnes už môže byť ktokoľvek pilotom? Súťaž Red Bull Paper Wings je späť!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Súťaž Red Bull Paper Wings je späť!

To naozaj dnes už môže byť ktokoľvek pilotom? Môže! Na Slovensko opäť, po siedmich rokoch, prichádza Red Bull Paper Wings. Celosvetová súťaž v lietaní s papierovými lietadielkami. Banská Bystrica, Žilina a Bratislava sú tri slovenské mestá, v ktorých sa ktokoľvek môže zúčastniť kvalifikačného kola týchto Majstrovstiev sveta v hádzaní papierových lietadielok.

Tí najlepší poputujú najskôr na československé finále, odkiaľ majú šancu sa prebojovať až na celosvetový šampionát v rakúskom Hangári 7 v Salzburgu. Súťaží sa v dvoch hlavných kategóriách: na dĺžku/do diaľky (vzdialenosť) a na čas (čas vo vzduchu). Do kategórie ‚vzdušné akrobacie‘, kde ide najmä o kreativitu, sa dá zapojiť  online prostredníctvom Instagramu.

Jednotlivé zastávky a kolá Red Bull Paper Wings 2019:

9.4.2019 – Banská Bystrica – Športová hala UMB
15.4.2019 – Žilina – Rektorát UNIZA
16.4.2019 – Bratislava – FIIT STU
30.4.2019 – československé finále v zatiaľ utajenej lokalite
18.5.2019 – celosvetové finále v Hangar-7, Salzburg

Ako si poskladať najrýchlejšie, najkrajšie či najzložitejšie lietadlo? V mobilnej aplikácii Paper Wings nájdeš mnohé návody na skladanie, určite nájdeš aj také lietadlá, aké si ešte poskladané ani nevidel. Appka je zadarmo – link na stiahnutie je tu.

Čo je to Red Bull Paper Wings?

Red Bull Paper Wings je najväčšia a najznámejšia celosvetová súťaž v skladaní a hádzaní papierových lietadielok. Jediné, čo k zapojeniu treba, je čistý hárok papiera. Ktokoľvek papier môže zložiť akokoľvek, no ak lietadielko doletí najďalej, alebo vydrží vo vzduchu najdlhšie, tak máme globálneho pilota, ktorý zažije svoju leteckú slávu v rakúskom Hangar-7 v Salzburgu. V roku 2019 sa odohráva už 5. ročník týchto lietadielkových majstrovstiev, do ktorých sa zapája viac ako 60 krajín sveta a vyšle svojich zástupcov na svetové finále do Salzburgu.

red bull
Zdroj: Sebastian Marko/Red Bull Content Pool

Red Bull Paper Wings 2012 Slovensko

Na Slovensku sme sa naposledy stretli s kolami Red Bull Paper Wings v roku 2012. Vtedy našu krajinu boli reprezentovať 3 finalisti:

Jozef Belokostolský z Považskej Bystrice, ktorý sa kvalifikoval so svojimi 32,52 metrami v kategórii ‚vzdialenosť‘.

Ladislav Ganovský z Nového Smokovca, ktorý v slovenskom kvalifikačnom kole udržal lietadielko vo vzduchu 9,18 sekundy a prebojoval sa tak v kategórii ‚čas vo vzduchu‘.

Miroslav Beka z Nitry, ktorý ohúril porotu svojimi nezvyčajnými lietajúcimi objektmi v kategórii ‚vzdušné akrobacie‘.

Tak čo, zúčastníte sa aj vy? Viac informácií nájdete tu.

Zdroj: TS Red Bull, redbull.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -