Svetový šampionát v League of Legends začína už dnes. Bez Slovákov, no s dvomi Čechmi

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Svetový šampionát v League of Legends

Už dnes sa v Šanghaji začína najsledovanejšia e-športová udalosť tohto roka. Svetový šampionát v League of Legends sa ako jediný turnaj po koronavírusovej pauze odohrá v offline režime. Finále je naplánované na 31. októbra.

Okolo 100 miliónov divákov bude aj tento rok sledovať súboje o zaujímavé prize money.

League of Legends
Zdroj: snowballesports.com

V úvodných šiestich dňoch je na programe play-in, z ktorého vzídu poslední štyria postupujúci do záverečného hlavného turnaja. V hre je napríklad aj európsky celok Mad Lions s dvomi českými zástupcami Humanoidom a Carzzym.

V základných skupinách sa stretne 16 najlepších svetových celkov o osem miest do play-off. Zo štyroch skupín po štyroch tímoch postúpia vždy dva najlepšie. V rámci skupín bude hrať každý s každým dva zápasy na jednu víťaznú mapu (BO1). Štvrťfinále sa odohrá od 15. októbra do 18. októbra systémom BO5, teda na tri víťazstvá. Turnaj bude ďalej pokračovať semifinálovými duelmi 24. a 25. októbra (BO5), veľké finále (BO5) je na programe 31. októbra. Víťaz turnaja si okrem prestížneho titulu odnesie aj poriadny balík peňazí. Veď minuloroční šampióni Worlds zinkasovali cez 800-tisíc amerických dolárov.

League of Legends v kocke

Cieľom hry, v ktorej hráč ovláda jedného zo 148 hrdinov s unikátnymi schopnosťami, je zničiť nepriateľský Nexus, ktorý je akousi základnou budovou druhého tímu. Zápas môže skončiť aj kapituláciou jedného z tímov. V prípade súhlasu všetkých piatich hráčov po 15 minútach, prípadne po 20 minútach (keď súhlasia štyria z piatich). Jednotlivé súboje podľa režimu trvajú v rozmedzí medzi 15 až 60 minútami.

Do každého zápasu vstupujú šampióni na leveli 1 väčšinou s jednou schopnosťou, ktorú postupne vylepšujú, a zároveň sa im otvárajú ďalšie (obvykle celkom štyri). V závere hry sa dostanú až na level 18 s plne vyvinutými hrdinami. K tomu potrebujú získavať expy (skúsenosti). Tie dostávajú len obyčajným pobytom na line, zabíjaním jednotiek, súperových hrdinov alebo asistenciou na zabití.

Postupom času sa hráčom sprístupňujú možnosti aktivovať schopnosti, a zároveň sa hrdinom zvyšujú štatistiky (obrana, zdravie, mana, atď.). Čo najrýchlejšie dostatočne vylepšiť hrdinu je tak základným mechanizmom hry.

Zdroj: Tlačová správa

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -