Odvčera už funguje „paušál budúcnosti“. O túto novú službu sa Slováci potrhajú

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Telekom pochoval konkurenčné paušály

Od 2. mája 2024 oficiálne odštartoval Telekom s novinkou pre mladých od 15 do 28 rokov s názvom SWIPE. Táto unikátna služba umožňuje zákazníkovi ľubovoľne nakombinovať objem volaní, dát a rýchlosť internetu v mobile. Ponúka pritom možnosť meniť si program každý mesiac bez viazanosti.

swipe
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Ako sa dostať ku SWIPE?

Ku službe sa zákazník dostane cez samostatnú SWIPE aplikáciu, cez ktorú si môže objednať i aktivovať program. Existujú pritom dva spôsoby, ako ju začať využívať:

 1. Objednáte si fyzickú SIM kartu s doručením a následne si cez appku meníte špecifikácie programu
 2. Nakonfigurujete si program a okamžite ho začnete využívať cez eSIM

Aktivácia prebieha úplne online cez biometriu a rozpoznávanie tváre, platba za služby je potom realizovaná cez spárovanú platobnú kartu. Nie je potrebná návšteva pobočky. Služba je však dostupná len pre fyzické osoby vo veku od 15 do 28 rokov.

Vyskladajte si individuálnu predplatnú službu

SWIPE program si skladá každý sám podľa svojich potrieb – navolí si hodnoty troch komponentov: voľné minúty/správy, objem dát a rýchlosť dát.

 • Voľné minúty a správy – možno si zvoliť 0, 100+100, 200+200, neobmedzené
 • Objem dát – možno si vybrať 0, 15, 20, 50, 100 GB alebo neobmedzené
 • Rýchlosť – možno si určiť 1, 3, 10 Mbps alebo neobmedzenú

Každá kombinácia má inú cenu a zákazník si môže vyberať zloženie podľa objemu či rýchlosti dát alebo podľa ceny, ktorú chce zaplatiť a namixovať si podľa seba celý SWIPE program.

Príklady individuálnych balíkov

Napríklad kombo 100 minút a 100 správ do všetkých sietí a 15 GB plnou rýchlosťou vyjde na 12 eur (tzv. SWIPE za 12 eur).

Alebo kombo 100 minút a 100 správ do všetkých sietí, 50 GB s rýchlosťou 10 Mbps vyjde na 16,7 eura (tzv. SWIPE za 16,7 eura).

K dispozícii bude aj najvyššia kombinácia – neobmedzené volania a správy, aj neobmedzené dáta plnou rýchlosťou a iné benefity za 22 eur (tzv. Nekonečný SWIPE). Nekonečný SWIPE má stanovené FUP 300 GB neobmedzenou rýchlosťou, po nej sa prenášajú dáta rýchlosťou 3 Mbps do konca 30-dňového obdobia.

Na druhej strane si môže zákazník zvoliť aj minimálny paušál ako napríklad žiadne volania, 15 GB dát a rýchlosť 1 Mbps za 7,7 eura mesačne či 0 minút/správ, 15 GB dát a rýchlosť 3 Mbps za 8,8 eura mesačne.

Zákazník si volí kombo na obdobie 30 dní – ak dáta či minúty náhodou minie skôr, môže si dokúpiť doplnkový balíček alebo obnoviť celý program aj skôr. Novozvolené kombo bude platiť opäť 30 dní.

Medzi doplnkové balíčky patria:

 • Nekonečné dáta s neobmedzenou rýchlosťou na 24 hodín za 2 eurá
 • Nekonečné volania a správy do všetkých sietí na 24 hodín za 2 eurá

Výhody programu SWIPE

SWIPE prináša mladým zákazníkom výhody, medzi ktoré patrí napríklad:

 • Neviazanosť a flexibilita: každých 30 dní sa dá zloženie zmeniť
 • Predčasná obnova: šanca čerpať nové objemy programu aj skôr
 • Volanie známym v ST: neobmedzené volania v sieti Telekomu
 • 3h denne nekonečné dáta na univerzitách: neobmedzené dáta s neobmedzenou rýchlosťou v okolí 30+ univerzít (aktivuje sa v appke)
 • Max 30 eur za služby ST: za volania, dáta či správy v sieti nezaplatí používateľ viac ako 30 eur počas jedného 30-dňového obdobia

Program SWIPE obsahuje aj špeciálne ponuky pre mladých podobné Magenta Moments. Na štart sa zapojili do ponúk silné značky ako Wolt (zľava na donášku), Regal Burger (menu za cenu burgra), Slovnaft (zľava na hot dog), Pelikán (zľava na letenky), Samsung či Maťove akcie.

Telekom chce mladých zákazníkov osloviť aj pravidelnými súťažami pre predplatiteľov SWIPE. Získať môžu napríklad lístky na hudobné festivaly.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -