Sylvester Stallone končí s jeho ikonickými úlohami! Ktoré postavy už viac nestvárni?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Každá hviezda raz vyhasne. Výnimkou nie sú ani ikonické filmové postavy, ktoré nás, rovnako ako ich titulných hercov, sprevádzajú celý život. Najlepším príkladom je dnes už legendárny herec Sylvester Stallone, ktorý stvárnil postavy ako Rocky Balboa alebo John Rambo. Práve kultového talianskeho boxera Rockyho stvárnil vôbec po prvýkrát ešte v roku 1976, pričom si túto úlohu zopakoval ešte sedemkrát (Rocky II, Rocky III, Rocky Balboa, Rocky V, Rocky VI, Creed, Creed II).

Vojnového veterána z Vietnamu, Ramba, si Sly zatiaľ zahral štyrikrát (Rambo, Rambo II, Rambo III, Rambo: Do pekla a naspäť). Už budúci rok sa však dočkáme očakávaného pokračovania, Rambo 5: Last Blood!

Rocky
Sylvester Stallone vo filme Creed II, Zdroj: ew.com

Sylvester Stallone končí ako Rocky

Stallone má už úctyhodných 72 rokov a vyzerá to tak, že práve tento rok sa lúči so svojimi ikonickými postavami. Pokiaľ ste to ešte nezaregistrovali, pred pár dňami dal na svoj Instagram emotívne video z pľacu filmu Creed II, kde ohlásil, že toto pokračovanie je „pravdepodobne jeho posledné ródeo“.

Tvrdí, že Rockyho príbeh bol povedaný a že je čas na to, aby sa do stredobodu dostala nová generácia. Zároveň poďakoval režisérovi Stevenovi Caple Jr. (Creed II) a jeho kolegovi Michael B. Jordanovi, pričom mu symbolicky predáva štafetu. Deň na to pridal na sociálnu sieť ďalšiu fotku, pod ktorou sa finálne lúči s postavou Rockyho a ďakuje všetkým z hĺbky svojho srdca.

rambo 5 sylvester stallone
Sly ako John Rambo, Zdroj: gds.iz

Jeho posledný film v koži Johna Ramba?

Je to naozaj tak, Rockyho už na plátne neuvidíme, pretože táto kultová postava odchádza na odpočinok. Vo filmoch Creed už síce nebol hlavou postavou a nestál ani v ringu, no aj tak bol dôležitou súčasťou príbehu. Preto si bežte do kín užiť film Creed II, v ktorom (pravdepodobne) uvidíte Rockyho na striebornom plátne posledný krát.

Ako som však spomínal vyššie, Stallone stvárňuje aj kultového Ramba, ktorého už budúci rok čaká ďalšie pokračovanie. V najnovšom videu na jeho Instagrame Sylvester hovorí, že už aj film Rambo 5: Last Blood finálne dotočili a že to bola úžasná cesta. Je tak skoro isté, že toto je posledný krát, čo stvárňuje túto titulnú postavu.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa Sylvester už nikdy neukáže v koži Rockyho alebo Ramba, čo je naozaj smutné. Na druhú stranu, s oboma postavami sa rozlúčil vo veľkom štýle a jeho filmy sme si užívali naozaj dlhé roky!

Zdroj: screenrant.comscreenrant.comscreenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -