System Shock Redux dostáva limitovanú demoverziu, ktorá odhaľuje vesmírny horor

Nenechajte si ujsť

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...

Väčšia hrozba pre Avengerov ako Thanos prichádza. Marvel obsadil záporáka Kang the Conqueror

Jonathan Majors sa pripája do MCU Jonathan Majors, herec, ktorý hrá hlavnú úlohu v seriáli Lovecraft Country na HBO, sa aktuálne pripája do MCU. Do...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Návrat legendy

Štúdio Looking Glass Studios sa postaralo o vytvorenie množstva zásadných a z dnešného pohľadu už kultových hier. Najmä preto fanúšikovia pomerne dlho a netrpezlivo čakajú na sľubovanú prerábku jednej z týchto klasík, ktorá bola poprvýkrát oznámená ešte v roku 2016. Kvôli problémom so smerovaním vývoja sa nám až teraz predstavilo System Shock Redux demo, ktoré ukazuje remake v čistejších kontúrach.

Ak by vás náhodou cyberpunkové FPS odohrávajúce sa v hlbokom vesmírne minulo, mali by ste na začiatok vedieť, že jeho revolučné spracovanie inšpirovalo tituly ako Bioshock, či prvý Deus Ex.

V rámci hrania ste sa ocitli na nepriateľskej vesmírnej základni, ktorá je ovládaná umelou inteligenciou menom Shodan. Tá sa chce postarať o smrť všetkých prítomných. Vy ako uväznený hacker unikáte zo spomínanej stanice, pričom vám hlavný nepriateľ bez ľudskej podoby neustále hádže polená (zombie, robotov a ďalšiu podobnú háveď) pod nohy.

System Shock Redux demo
Zdroj: systemshock.com

Od početnej konkurencie (System Shock vyšiel v roku 1994, teda v zlatej ére first person shooter hier) sa počin od Looking Glass líšil najmä tým, že kládol pomerne veľký dôraz na príbeh. Postupne ste rozpletali udalosti, ktoré predchádzali nešťastnej situácii a neraz ste spájali jednotlivé stopy.

Súbojová zložka bola taktiež o niečo taktickejšia, než bolo dovtedy zvykom. Teror a navodenie atmosféry stálo na výbornej audiovizuálnej stránke. Samozrejme, grafické stvárnenie značne zostarlo, avšak niektoré zvukové podklady dokážu mimoriadne vydesiť i dnes, keďže pôsobia ako trýznivá kakofónia.

System Shock Redux demo je údajne limitované

Zdá sa však, že vývoj sa konečne hýbe správnym smerom. Nightdive Studios (autori inovovanej verzie pôvodnej hry, ktorá beží výborne i na nových systémoch) do sveta vypustilo prvé plnohodnotné demo.

Môžeme dodať, že autori sa snažia ctiť dizajn originálneho titulu, akurát ho mierne upravujú, aby fungoval i z pohľadu nostalgiou nezaujatého hráča. Najmä preto čakajte chladné koridory, zákerne rozmiestnených oponentov a neustálu exploráciu.

V prostredí nachádzate užitočné predmety. Od lekárničiek, cez príbehové dokumenty, no nechýbajú ani rôzne prostriedky na obranu, či naopak spätnú ofenzívu. Zmizol napríklad archaický interface, s ktorými by moderní hráči mali značný problém.

Akčný element pôsobí o niečo svižnejšie a nepriatelia sa pohybujú nebezpečne rýchlo. Nemali by ste ale očakávať dynamickosť poslednej DOOM hry, nakoľko je System Shock Redux demo, rovnako ako bude i celá hra, situované do koridorov.

Strieľanie by preto nemalo byť tak divoké. Prestrelky, či zabíjanie početných príšer, je a snáď i zostane istou obtiažou, s ktorou sa musíte popasovať. Každopádne, ako nadšení hráči berte na vedomie, že ide o alpha demo. Finálna verzia teda prejde ešte niekoľkými úpravami a nemožno hovoriť o výslednom produkte, čiže na akékoľvek závery je predsa len priskoro.

Demoverziu si vyskúšate buď prostredníctvom Steamu alebo stránky GOG.com. YouTube kanál Nightdive Studio upozorňuje, že ide o limitovanú záležitosť a hrateľná ukážka nebude dostupná navždy. Preto neváhajte a pustite sa do remaku najviac ikonickej vesmírnej akcie všetkých čias.

Zaujala vás prerábka titulu, ktorý inšpiroval legendárny a v mnohých ohľadoch unikátny Bioshock? Vyskúšate System Shock Redux demo? Určite nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...

Hotel Transylvánia 4, Krúdovci 2 a Baby šéf 2. Pokračovania obľúbených animákov prichádzajú

Pokračovania obľúbených animákov Naše obľúbené animované filmy sú späť. A tou najlepšou správou je, že si všetky stihneme pozrieť ešte tento a budúci rok. Presnejšie...

Prvé progaming podujatie na Slovensku prichádza – Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch 2020!

Už túto jeseň sa začína nová éra herných turnajov na Slovensku. Vďaka podujatiu Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch sa ešport v našej...

Tri ďalšie herné pecky zadarmo. Medzi nimi aj Watch Dogs 2 s veľkým otvoreným svetom

Vývojár videohier Epic Games plní svoj sľub a každý týždeň ponúka svojim užívateľom hry úplne zadarmo. Práve týmto spôsobom si digitálny obchod Epic Games...

Pozrite si prvé fotografie z anime Blade Runner: Black Lotus. Seriál rozšíri obľúbený sci-fi svet

Prvé fotografie z Blade Runner: Black Lotus Zaujíma vás, čo sa dialo medzi filmami Blade Runner a Blade Runner 2049? Časť z tejto 30-ročnej príbehovej...