Režisér Taika Waititi natočí po Thor: Love and Thunder nový Star Wars film

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Taika Waititi je aktuálne jedným z najúspešnejších režisérov v Hollywoode. Do povedomia širokej verejnosti sa dostal vďaka filmom Čo robíme v temnotách (2014) a samozrejme Thor: Ragnarok (2017), ktorý predstavoval zlomový bod jeho kariéry.

Jeho najnovším úspechom je snímka Jojo Rabbit (2019), ktorú zrežíroval a zároveň si v nej zahral jednu z hlavných úloh. Film dostal dve nominácie na Oscara vrátane najlepšej snímky roka. Okrem iného sa pohybuje aj vo svete seriálov, čo dokazuje aj The Mandalorian zo sveta Star Wars. Postaral sa o réžiu poslednej časti, ktorá sa predplatiteľom služby Disney+ neuveriteľne páčila. Čo ale čaká režiséra v blízkej budúcnosti?

Jeho najväčším projektom je aktuálne film Thor: Love and Thunder, ktorý uvidíme koncom roka 2021. Vráti sa Chris Hemsworth (Thor), Tessa Thompson (Valkyrie) a dokonca aj Natalie Portman (Jane Foster), z ktorej sa stane nový Boh hromu. Vo filme by sa dokonca mal ukázať aj legendárny herec Christian Bale, ktorého úlohu zatiaľ nepoznáme.

Natacanie filmu thor: love and thunder
Zdroj: reddit.com

Bez filmu nás však nenechá ani tento rok, pretože len nedávno dokončil športovú komédiu Next Goals Wins v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom. Waititi ďalej stále ostáva režisérom hranej adaptácie anime Akira od štúdia Warner Bros., no tento projekt zatiaľ stojí a nikam sa neposúva. Dokonca to vyzerá tak, že sa ešte dlhú dobu neposunie…

Taika Waititi natočí Star Wars film

Režisér Taika Waititi bol totiž oslovený na réžiu nového Star Wars filmu pre štúdio Lucasfilm. Malo by sa tak stať hneď ako dokončí Thor: Love and Thunder, ktorý sa začne natáčať už toto leto. Bohužiaľ zatiaľ netušíme, či ide o rovnaký projekt zo sveta Star Wars, ktorý má šéf Marvel Studios Kevin Feige produkovať. Všetko je ešte len v rannej fáze vyjednávania, no Waititi už bol oslovený.

Ako už určite viete, novinka Star Wars: Vzostup Skywalkera navždy ukončila jednu ságu a teraz sa môžeme tešiť na úplne nové príbehy. Vlastnú trilógiu mal sľúbenú režisér Rian Johnson (Star Wars: Poslední Jediovia), no ten sa aktuálne zaoberá pokračovaním jeho hitu Na nože s Danielom Craigom.

Vo filme z produkcie Marvel Studios, Thor: Ragnarok, Thor je uväznený na druhej strane vesmíru bez jeho mocného kladiva a preteká s časom, aby sa dostal do Asgardu a zastavil Ragnarok – deštrukciu sveta na konci Asgardskej civilizácie – ktorá je v rukách novej mocnej hrozby, ukrutnej ženy menom Hela. Najprv však musí prežiť smrtiaci gladiátorský zápas, kde sa postaví proti jeho bývalému spojencovi a Avengerovi – Neuveriteľnému Hulkovi!
Zdroj: screenrant.com

Ďalšiu trilógiu mali mať na starosti David Benioff a D.B. Weiss, tvorcovia seriálu Game of Thrones. Tí sa však v októbri tohto projektu vzdali a budúcnosť vesmíru Star Wars zrazu ostala bez jediného tvorcu. Aktuálnou záchranou teda môže byť Taika Waititi, ktorý už minimálne skúsenosti so Star Wars projektom má.

Viete si predstaviť celovečerný Star Wars film pod jeho réžiou? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -