Taika Waititi je pod jednou podmienkou ochotný zrežírovať aj Thora 5. Na čom ale trvá?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Taika Waititi ako režisér filmu Thor 5?

Zatiaľ čo iní členovia staršej generácie Avengerov (Iron Man, Black Widow, Captain America či Hawkeye) sú už buď mŕtvi alebo na dôchodku, Thor (Chris Hemsworth) sa zrejme ešte nikam nechystá. Ako jediná Marvel postava má štyri sólové filmy, pričom aj ten posledný nám naznačil, že Thor pravdepodobne dostane ďalší film. Taika Waititi, režisér jeho tretieho a štvrtého sólového filmu, je ochotný film Thor 5 natočiť pod jednou podmienkou.

V najnovšom Thor: Láska a hrom sa pozeráme opäť do sveta nórskych bohov, ktorý má tentokrát posilu v podobe Mighty Thora, na ktorú sa premenila s pomocou Mjolniru Jane Foster (Natalie Portman). Tešiť sa v príbehu môžeme opäť aj na Valkyrie (Tessa Thompson) a Korga (Taika Waititi), ktorí oboch Thorov doplnia v boji proti záporákovi menom Gorr the God Butcher (Christian Bale). Ten si vzal do hlavy, že zabije všetkých bohov, ktorí v známom vesmíre existujú.

Thor láska a hrom
Zdroj: thedirect.com

Aká je Waititho podmienka?

Či už sa mu to podarilo, alebo nie, jedno je isté. Thor sa v budúcnosti vráti, čo sme možno aj mohli očakávať. Ide totiž o obľúbenú postavu, ktorá na rozdiel od väčšiny Avengerov nemá ani dôvod, aby už odišla z MCU. Stále ide predsa o boha žijúceho stovky rokov s nesmiernou silou, prečo by mal teda po 10 superhrdinských rokoch odísť? Zároveň aj obe potitulkové scény filmu ukázali, že sa môžeme tešiť na viac príbehov zo sveta bohov. Dáva zmysel, že by teda Thor mal dostať ešte aspoň jeden film.

Otázne je, či to bude s Waititim. On sám nemá s pokračovaním problém, avšak nízke hodnotenia filmu od kritikov môžu byť dôvodom, ktorý ho odradí od nakrúcania ďalšieho projektu. Kritici dávali totiž filmu skôr nižšie hodnotenia, pričom napríklad na Rotten Tomatoes má od nich momentálne hodnotenie len 67 %, čo je dosť málo na MCU film. Ak sa aj Waititi rozhodne napriek tomu vrátiť, musí mu štúdio splniť jednu dôležitú podmienku:

„Teraz neviem, čo bude ďalej. Určite by som to urobil, ale iba ak by to urobil Chris. Ale muselo by to byť niečo prekvapivé a neočakávané, aby som to chcel urobiť. Ako, čo by bol nový pohľad? Bitky a všetky boje sú fajn, ale chcel by som niečo, čo by bolo nečakané, pokiaľ ide o príbeh. Ako nakrútiť film len za 5 miliónov dolárov bez akýchkoľvek bojov, len Thor na výlete. Ako „Nebraska“.“

Thor sa vráti, skôr alebo neskôr

Waititi sa už skôr vyjadril, že Thor je jeho najobľúbenejšia postava a Chris Hemsworth je jeho najobľúbenejší Chris, pretože je jeho. Títo dvaja majú medzi sebou naozaj silný vzťah a tak niet divu, že chcú robiť Thorove sólovky už iba spolu. Či to tak bude uvidíme až časom, pričom v blízkej budúcnosti to zrejme najskôr nebude. Fázu 4 už totiž naplánovali do bodky a popravde v nej už veľmi priestor na ďalší film nenechali.

Strážcovia galaxie vo filme Thor 4
Zdroj: screenrant.com

Thor sa ale môže stále objaviť v iných filmoch či seriáloch. Mohlo by to byť napríklad vo filmoch The Marvels alebo Strážcovia Galaxie Vol. 3, keďže v oboch sa nachádzajú vesmírni hrdinova, s ktorými Thor už predtým pracoval. Poprípade sa môže ukázať až potom vo vlastnom filme vo Fáze 5. Vidieť by sme ho vraj mohli aj v Deadpool 3, ktorého tvorcovia už dlhšie hovoria o tom, že sa tam možno objaví aj boh hromu.

Chceli by ste vidieť ďalší Thorov film, režírovaný Taikom Waititim? Alebo by ste ho radšej videli v iných filmoch, poprípade vo vlastnom filme od iného režiséra?

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -