KináTržby v kinách

Dokáže ešte Jack Black sám poťahať finančný filmový hit? | TRŽBY V KINÁCH #38

Čo určuje, či bude film úspešný a či bude extrémne ziskový, alebo si ledva zarobí na svoj produkčný rozpočet? To keby som vedel, tak nesedím na stoličke z Ikey, ale už letím na súkromnom tryskáči do Hollywoodu. Financie ohľadom filmovej produkcie a návratnosti investície štúdia, to sa dá takmer považovať za vedu. A viete čo je na tom najzaujímavejšie? Jednoznačnú odpoveď nepozná vlastne nikto. Každý len skúša trafiť tie správne body, čo sa opäť podarilo Jackovi Blackovi, alebo opakovane zlyhá aj napriek veľkému potenciálu, čo sa podarilo filmu Predátor: Evolúcia. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

jack black Tajomstvo domu s hodinami

Zdroj: screenrant.com

Tajomstvo domu s hodinami vs. Predátor?

Prvé miesto zaujala novinka Tajomstvo domu s hodinami so sumou 26,8 milióna dolárov. Predpoklady pred vydaním predpovedali debut zhruba 20 miliónov, takže nebolo jasné, či sa filmu podarí prekonať predchádzajúci rodinný počin Jacka Black – Husia koža. Hercovi sa to však napokon podarilo. Aj keď novinka obdržala o niečo horšie ohlasy v porovnaní s Husiou kožou, Tajomstvo domu s hodinami bolo v USA vydané v správnom období. Na Slovensku a na ostatných trhoch si ho väčšina divákov pozrie až v októbri, čo ešte viac navýši tržby.

Druhé miesto obsadil šialený film Nebezpečná láskavosť so sumou 10,4 milióna dolárov. Bizarný thriller Paula Feiga s nádhernou dvojicou Anna Kendrick a Blake Lively má celosvetovo na konte už 42,5 milióna dolárov. Hneď za ním s tretím miestom nasleduje Mníška s 10,2 milióna dolármi. Horor má celosvetovo na konte už ohromných 292,5 milióna dolárov a dosť pravdepodobne sa stane finančne najúspešnejším dielom série V zajatí démonov.

Nový Predátor

Zdroj: stickeroid.com, ticgamesnetwork.com

Na štvrtom mieste sa usadil šampión minulého týždňa, nový Predátor: Evolúcia so sumou 8,7 milióna dolárov. 65% úpadok oproti debutovému víkendu zaistil, že celosvetový zárobok je zatiaľ len necelých 95 miliónov a až tak veľmi už neporastie. S produkčným rozpočtom o výše 88 miliónov je asi potvrdené, že ďalšie pokračovanie v skorej dobe neuvidíme. Prvú päťku nám zakončuje stále úspešná romantická komédia Crazy Rich Asians so sumou 6,5 milióna počas šiesteho víkendu. Fantastický výkon dokazuje, že aj z rozpočtu 30 miliónov sa dá celosvetovo zarobiť cez 200 miliónov dolárov.

 1. $26,850,000   The House With A Clock In Its Walls (Tajomstvo domu s hodinami)
 2. $10,400,000   A Simple Favor (Nebezpečná láskavosť)
 3. $10,250,000   The Nun (Mníška)
 4. $8,700,000     The Predator (2018)
 5. $6,515,000     Crazy Rich Asians
 6. $5,000,000     White Boy Rick
 7. $3,720,000     Peppermint
 8. $3,101,000     Fahrenheit 11/9
 9. $2,350,000     The Meg (Hrozba z hlbín)
 10. $2,175,000     Searching (Pátranie)
Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár