Filmy

5 dôvodov, prečo musíte vidieť nový taliansky film S chuťou Toskánska (Quanto Basta)

5 dôvodov, prečo vidieť film S chuťou Toskánska

28. novembra sa aj vo vašom kine začne premietať nový taliansky film S chuťou Toskánska. Pôvodným názvom “Quanto Basta“, ide o príbeh, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Poďme si vymenovať 5 dôvodov, prečo musíte navštíviť kino.

Príbeh je naozaj pútavý

Arturo bol uznávaný michelinský šéfkuchár, až kým pre problémy s ovládaním hnevu neskončil vo väzení. Po prepustení musí robiť verejnoprospešné práce, a tak učí variť skupinku ľudí s Aspergerovým syndrómom. Hoci ich spôsob myslenia je mu vzdialený, v jednom zo svojich študentov objaví kulinárskeho génia a rozhodne sa mu pomôcť vyhrať kuchársku súťaž. Temperamentný kuchár a jeho znevýhodnený študent tak vytvoria originálnu dvojicu, pre ktorú žiaden sen nie je nesplniteľný.

s chutou toskanska quanto basta

Zdroj: iicbratislava.esteri.it

Nie len komédia

Európske filmy sú známe nielen tým, že sú dobré komédie. Občas sa popri tom stáva aj to, že ide o príbeh plný emócií; príbeh, ktorý sa vyhýba tým najhorším klišé. No a práve S chuťou Toskánska sa radí presne medzi takýto druh filmu.

Silu príbehu opísal aj anonymný recenzent Tawni na portáli CSFD:

“Quanto basta je příjemná komedie, člověk se u ní opravdu zasměje. Hlavní myšlenkou filmu však není jen být komedií, u které se diváci potrhají smíchy. Přestože se jedná o odlehčený žánr, Quanto basta se dotýká také citlivější otázky. Dojemný film, který ukazuje sílu netradičního přátelství. Jako klad hodnotím také to, že ačkoliv se několikrát naskytla možnost udělat tradiční filmové klišé, film se tomu většinou vyhnul.”

Hudba

Všetci vieme, že pri dobrom filme sú dôležité veci ako scenár, kamera, herci atď. Diváci však často zabúdajú, že rovnako podstatná je aj originálna hudba. Ak skladateľ správne spolupracuje s režisérom a scenáristom, výsledkom sú také piesne, ktoré prehĺbia dej a umocnia ho v očiach ľudí.

Konkrétne pre S chuťou Toskánska zložil hudbu skúsený Paolo Vivaldi. Rodený Talian má skúsenosti so skladaním filmovej hudby už od roku 2005.

Herecké obsadenie

Herecké obsadenie filmu sa skladá z mien ako Vinicio MarchioniValeria SolarinoLuigi FedeleNicola SiriMirko FrezzaBenedetta PorcaroliGianfranco GalloAlessandro Haber. Nejde síce o najznámejších svetových hercov, no ide o kvalitné osobnosti z Talianska. Zmiešané obsadenie sa skladá zo skúsených hercov s desaťročiami skúseností, ale aj z absolútnych nováčikov. To je, koniec koncov, pravdepodobne tá najlepšia možná kombinácia.

Zábavný trailer

Film S chuťou Toskánska (Quanto Basta) má slovenskú premiéru už 28. novembra. Prináša vám ho distribučná spoločnosť Itafilm.

Zdroj: itafilm.sk

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár