Taron Egerton mal rokovania so štúdiom Marvel. Stane sa z neho Wolverine pre MCU?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Každý fanúšik Marvel postáv sa už určite nevie dočkať toho, kedy jedna špecifická skupina konečne príde aj do MCU. Tou skupinou sú mutanti, a teda jedinci, ktorých DNA je iná než bežných ľudí, keďže jeden gén v nej im dáva superschopnosti. Azda najznámejším zástupcom tejto skupiny je Wolverine, ktorého si podľa nových informácií možno zahrá herec Taron Egerton. Ohľadom tejto postavy mal totiž nedávno so štúdiom rokovania.

Práva na mutantov malo donedávna štúdio 20th Century Fox, no odkedy ho odkúpil gigant Disney, patria už takmer všetky Marvel postavy, vrátene mutantov, pod jednu strechu, a tak sa môžu ukázať v MCU. Akýsi ich náznak sme dostali už vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, kde sa ukázal v alternatívnom vesmíre mutant Charles Xavier/Professor X, známy telepat a vodca hrdinskej skupiny X-Men.

Professor X Wolverine
Zdroj: heyuguys.com

Taron Egerton ako Wolverine?

V spomínanom filme si ho zahral Patrick Stewart, ktorý postavu hral aj v 20th Century Fox filmoch o mutantoch. Túto postavu hral, ak nepočítame Doctor Strange 2, viac-menej nepretržite až 17 rokov, pričom pomyselnú cestu vtedy ukončil vo filme Logan. Tam svoju cestu ukončil aj Hugh Jackman, ktorý rovnako dlhú dobu hral už spomínaného Wolverina (vlastným menom Logan či James Howlett).

Rola mu ale priniesla slávu a ako Wolverina si už teraz asi ťažko vieme predstaviť niekoho iného. Avšak, keďže sa majú mutanti predstaviť v MCU, nepredstaviteľné sa stane skutočnosťou. Vedúci štúdia tak momentálne pracujú na tom, aby našli za Jackmana solídnu náhradu. Už majú určite zoznam niekoľkých hercov, pričom jedným z nich je aj Taron Egerton, ktorý sa k obsadeniu do úlohy Wolverina aj vyjadril:

„Nemyslím si, že by bolo nesprávne to povedať. Bol by som nadšený, ale zároveň by som sa obával, pretože Hugh je s touto úlohou tak spojený, že by ma zaujímalo, či by bolo veľmi ťažké pre niekoho iného, aby to robil. Ale dúfam, že ak to príde, dajú mi šancu.“

Ako sám herec vraví, dorásť do Jackmanových topánok by bolo vážne ťažké, no herec s talentom by to mohol zvládnuť. A tým Egerton určite je. Dokázal nám to napríklad vo filmovej sérii Kingsman, kde hral hlavnú úlohu mladého agenta, či v životopisnom filme Rocketman, kde hral v hlavnej úlohe Eltona Johna. Vo filme Orol Eddie si dokonca zahral aj po boku samotného Jackmana. A najnovšie ho uvidíme v minisérii Black Bird.

wolverine v mcu
Zdroj: pinterest.com, hdqwalls.com

Wolverina ale zrejme predbehne Deadpool

Egerton by bol teda zaujímavou voľbou, aj keď ešte nie je potvrdený. V úlohe Wolverina sa tak môže objaviť zatiaľ hocikto. Wolverine ale nebude prvým mutantom v MCU, určite nie s vlastným filmom. Tým bude Wade Wilson/Deadpool, ktorý dostane už tretí sólový film, aj keď na rozdiel od prvých dvoch, tento už bude zrejme zasadený v MCU. Či sa bude cestovať stále viac obľúbeným multiverzom alebo sa tam dostane nejako inak, je zatiaľ otázne.

Skvelé je, že si postavu znova zahrá herec Ryan Reynolds, bez ktorého by sme si ju už ani nevedeli prestaviť. Film zrežíruje Shawn Levy, s ktorým Reynolds predtým pracoval na dvoch úspešných filmoch – Free Guy a The Adam Project. O samotnom treťom sólovom filme sa inak nevie a točí sa okolo neho veľa špekulácií – napríklad o tom, či sa v ňom ukáže Thor (Chris Hemsworth) alebo ešte poslednýkrát Jackmanov Wolverine.

Čo hovoríte na to, ak by sa Egerton stal Wolverinom pre MCU? Sedelo by vám toto obsadenie?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -