Kristen Stewart je presnou kópiou princeznej Diany v prvej ukážke životopisného filmu Spencer

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Životopisné filmy sú pomerne obľúbeným žánrom, hlavne ak ide o filmy zamerané na slávne či obľúbené osobnosti. Takou bola určite aj princezná Diana, ktorú miloval celý svet. Jej rozvod s princom Charlesom a neskoršia smrť však boli pre všetkých prekvapením. Viac zo života princeznej Diany a zákulisia kráľovskej rodiny sa dozvieme už čoskoro z filmu Spencer, pre ktorý bol nedávno predstavený aj prvý teaser trailer.

Po traileri na životopisnú drámu Klan Gucci, ktorý vyjde na jeseň, sme tak dostali ukážku aj na ďalší takýto film. Hlavnú postavu si v ňom zahrá herečka Kristen Stewart, ktorá vyzerá presne ako princezná Diana. Princa Charlesa si zas zahrá Jack Farthing. Zvyšok osadenstva budú dopĺňať Timothy Spall, Sally Hawkins alebo Sean Harris. O réžiu sa postaral úspešný režisér Pablo Larraín.

Teaser trailer filmu Spencer

Film zachytí udalosti iba troch dní, ktoré vraj boli kľúčové pre Dianinu budúcnosť. Vďaka tomu sa ale dá oveľa viac sústrediť na jednotlivé detaily a dni, ako aj na Dianin príbeh v tom čase. Viac nám to podľa tvorcov ukáže širšiu perspektívu toho, kým bola. Tvorcovia sa vraj nechceli zamerať na príbeh jej smrti, pretože ten je všetkým známy a mnohí si jej pohreb dobre pamätajú.

Diana si uvedomuje, že nie je vo svojom manželstve s Charlesom šťastná, a že ich vzťah je na bode mrazu. Veľa teda premýšľa o tom, kým je a kým chce byť, na čo sa tvorcovia rozhodli zamerať. Uvidíme teda viac z jej myšlienkových pochodov. Film by sme si mali pozrieť v kinách už túto jeseň, konkrétne 5. novembra 2021. Pre tých, ktorí by si chceli prečítať oficiálny popis filmu, tak ten je tu:

December, 1991: Manželstvo princa a princeznej z Walesu už dávno vychladlo. Aj keď sa šíria zvesti o aférach a rozvode, na vianočné sviatky v Sandringham Estate je prikázaný mier. Je tu jedenie a pitie, strieľanie a lovenie. Diana pozná hru. Tento rok budú veci úplne odlišné.

Čo vravíte na prvé zábery z filmu? Bude podľa vás Kristen Stewart v role Diany perfektná? Svoje názory nám dajte vedieť dole do komentárov!

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -