TOP 5: Fantasy seriály pre teenagerov, ktoré vám ponúka Netflix

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Netflix fantasy seriály pre teenagerov

Na svete existuje nespočetne veľa fantasy filmov a seriálov. Vedeli by sme sa o nich baviť hodiny a zoraďovať ich od najhorších po najlepšie ďalšie dni. Je ich tak veľa, že sú rozdelené do sub-žánrov fantasy žánru, aby si každý našiel presne to, čo má rád. Jedným z týchto sub-žánrov sú fantasy seriály pre teenagerov a týchto päť vám ponúka streamovací gigant Netflix.

5. Roztomilé mrchy

pretty little liars
Zdroj: etonline.com

Seriál Roztomilé mrchy rozpráva o skupine kamarátok. Pôvodne ich bolo päť, no jedna z nich záhadne zmizne. Rok po jej zmiznutí začnú zvyšné štyri kamarátky dostávať záhadné odkazy od niekoho, kto sa podpisuje „A“. Vyhráža sa im s rôznymi internými tajomstvami. A to aj takými, ktoré sa za žiadnu cenu nesmú dostať von.

CSFD.cz – 73%
IMDb.com – 7,4/10
Rotten Tomatoes – 81%

4. Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina
Zdroj: geektyrant.com

Chilling Adventures of Sabrina je najmladším seriálom na tomto zozname. Mladá polo-čarodejka Sabrina o chvíľu oslávi svoje šestnáste narodeniny. Po nich sa musí rozhodnúť, či vstúpi medzi plnohodnotných čarodejov a vzdá sa svojho normálneho života. Musí sa rozhodnúť medzi rodinou a svojimi kamarátkami a priateľom. Popri tom však objaví veľa hrôzostrašných tajomstiev.

CSFD.cz – 75%
IMDb.com – 7,6/10
Rotten Tomatoes – 84%

3. Teen Wolf

TIP na seriál: Teen Wolf | Príbeh o vlkolakoch, banshee, a lovcoch bytostí
Zdroj: variety.com

Seriál Teen Wolf sa zameriava na ďalšie z bájnych a mystických bytostí noci – na vlkolakov. Šestnásťročný Scott je outsider, ktorý má jedného kamaráta, hroznú astmu a takmer nič mu poriadne nejde. Počas jednej noci sa spolu s jeho najlepším kamarátom idú do lesa pátrať po polovici mŕtveho tela. Scott sa však stretne zoči voči obrovskej oblude, ktorá ho uhryzne. Pár dní na to začne vnímať rozličné zmeny a stane sa z neho vlkolak. Teraz sa musí naučiť žiť s novou silou a ako sa hovorí, s veľkou silou prichádza aj veľká zodpovednosť.

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 7,6/10
Rotten Tomatoes – 81%

2. Upírske denníky

TIP na seriál: Upírske denníky | Teen seriál o láske medzi upírmi a ľuďmi
Zdroj: 1zoom.me

Upírske denníky je seriál založený na rovnomennej knižnej sérii. V jeden deň sa 160-ročný Stefan vracia do svojho rodného mestečka Mystic Falls, aby spoznal mladú stredoškoláčku Elenu. Tá sa výzorom až príliš podobá na jeho starú lásku Katherine. Okrem neho sa vráti aj jeho zlovestný brat Damon. Vzťah medzi bratmi je veľmi napätý a obaja bojujú o Elenine srdce. Čo však spraví, keď odhalí ich krvilačné tajomstvo?

CSFD.cz – 64%
IMDb.com – 7,7/10
Rotten Tomatoes – 86%

1. The Originals

štvrtá séria the originals
Zdroj: bein.net

Seriál Upírske denníky sa dočkal aj spin-offu s názvom The Originals, ktorý podľa hodnotení dopadol ešte lepšie, než originálny seriál. Rodina Mikaelsonová sa presťahuje do New Orleans a spojí sa s miestnymi čarodejmi, aby spoločne ovládli miesto. Nie všetko však ide podľa ich plánov.

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 8,2/10
Rotten Tomatoes – 84%

Ktorý seriál vás oslovil zo všetkých najviac? Doplnili by ste nejaký iný do nášho zoznamu? Dajte nám vaše názory vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -