Telekom nenápadne zrýchľuje váš internet. Neuveríte, čo za to „chcú“

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.
- Advertis
Reklama

Telekom vám zrýchlil internet – toto za to chcú

Obľúbený operátor Telekom dal ľudom zopár dôvodov byť ešte obľúbenejším. Vo štvrtok nám na tlačovej konferencii ružová spoločnosť predstavila zásadné novinky, ktoré sa dotknú prakticky všetkých klientov. Dve z nich sú tak obrovské, že sa objavujú samostatné titulky a tieto novinky vám takmer určite neunikli. O tretej z nich však zatiaľ nemusí vedieť každý, operátor ju totiž spomenul len tak „medzi rečou“. Telekom totiž okrem zmien v aplikáciách a službách zrýchlil optický internet pre Slovákov. Čo za to chcú?

Magenta 1

Poďme postupne. Asi najzásadnejšou zmenou je nová verzia balíkov služieb Magenta 1. Ide o jednu z najväčších zmien v portfóliu Telekomu za posledné roky a prinesie vynovený koncept spájania i manažovania služieb. Zákazníci si takto budú môcť vytvárať nové balíky služieb od 1. marca 2024.

Systém funguje nasledovne. Ak si zákazník vyskladá služby napríklad za 50 € a zvolí menšie platby, získa Magenta 1 zľavu 10 % na balík služieb, t.j. 5 € a platí iba 45 € mesačne. Zľava sa rovnako uplatní na pevné služby (pevná linka, internet, TV), aj mobilné (paušály).

Ak zákazník preferuje viac benefitov, potom platí štandardnú sumu 50 € za využívané služby, ale takto získa kredit pre skladanie benefitov v dvojnásobnej výške možnej zľavy, t.j. v hodnote 10 €. Pri oboch možnostiach získavajú zákazníci v skupine možnosť volať a písať si správy navzájom zadarmo i špeciálnu ponuku MIXI balíčkov.

Magenta Moments

Telekom uviedol koncept zákazníckeho programu Magenta Moments plného benefitov a zliav. K dispozícii je priamo prostredníctvom mobilnej aplikácie Telekom pre všetkých klientov od 25. januára.

Všetky úvodné výhody sú zadarmo a môžete ich kedykoľvek využiť bez použitia srdiečok. Medzi tie najatraktívnejšie zľavy patrí kupón – 6 € do LIDL e-shopu či 22 % zľava na elektroniku od Samsungu.

Rýchlejší optický internet

Telekom taktiež na tlačovej konferencii spomenul zmenu rýchlostí optického internetu, ktorá bude platná od 15. marca 2024. Ako jediný ostáva nezmenený balík MAX, všetky ostatné služby internetu získajú rýchlejšie prenosové rýchlosti na download a upload.

V prípade EXTRA si zákazníci všimnú zrýchlenie z 800 / 160 (1000 / 200 s Magenta 1) na 850 / 200 (100 / 300 s Magenta 1). Klienti využívajúci balík IDEÁL pocítia vyššiu rýchlosť z 400 / 80 (800 / 160 s Magenta 1) na 500 / 100 (850 / 200 s Magenta 1). Najzásadnejšiu zmenu, čo sa týka pomerového nárastu rýchlosti, pocítia zákazníci s balíčkom ŠTART. Ten sa zrýchli z 50 / 20 (100 / 40 s Magenta 1) na 80 / 30 (160 / 60 s Magenta 1).

rychlejsia optika
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Takmer celoplošný nárast rýchlosti optického internetu je vítanou zmenou. Najviac vás pritom poteší fakt, že pre vyššie rýchlosti nemusíte robiť vôbec nič, ani obnovovať zmluvu, ani aktualizovať zariadenie alebo kontaktovať Telekom. Jednoducho stačí počkať  do 15. marca 2024 a zmeny sa dostavia.

Ďalším pozitívnym faktom je, že operátor za túto zmenu nechce vôbec nič, teda ostávajú platné aktuálne cenníky a sadzobníky. Ak využívate služby optického internetu od Telekomu, suma vašej faktúry nenarastie.

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť

Najčítanejšie články