Tento seriálový hit absolútne pobláznil Slovákov, trhá ďalšie televízne rekordy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Seriálový hit pobláznil slovenských divákov

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách televízie Markíza teší neustále rastúcemu diváckemu úspechu a na konto si pripísal ďalšie rekordy. V utorok 24. októbra 2023 si ho v rámci univerzálnej cieľovej skupiny 12+ vychutnal absolútne najvyšší počet divákov od jeho januárového štartu. V komerčnej cieľovej skupine 12 až 54 rokov vôbec prvý raz pokoril magickú hranicu 30-percentného trhového podielu. Zároveň sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Utorková štvrtá premiérová epizóda 4. série Dunaja v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12 až 54 rokov dosiahla doposiaľ druhý najvyšší rating 8,8 % a rekordný podiel na trhu 30,3 % v rámci všetkých doterajších sérií. Čoraz obľúbenejší seriálový megahit prekonal aj konkurenčné seriály Nemocnica (podiel 15,1 %) na TV Joj či Ordinácia v Eifeli (podiel 3,2 %) na Jednotke RTVS.

Strhujúca rodinná sága pritiahla k obrazovkám absolútne rekordných 528-tisíc divákov starších ako 12 rokov, ktorí sa nechali strhnúť dramatickým dianím po otrávení nacistického pohlavára Josefa Dietricha a únose Evinho malého synčeka. V čase vysielania Dunaj zasiahol dokonca až 644-tisíc divákov.

Skvelo sa darilo aj ďalším programom Markízy, ako napríklad reality šou Farma, Počasie, Televízne noviny a Športové noviny. Televízia pritiahla vysoké počty divákov aj Rodinnými prípadmi, Prvými Televíznymi novinami či Reflexom. Dlhoročný úspech zaznamenávajú aj Teleráno či Zámena manželiek.

Zdroj: TS Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -