Na toto sme čakali 20 rokov. Videli sme naživo televízory budúcnosti, touto vlastnosťou vás odrovnajú

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Philips televízory, vylepšené podsvietenie a revolučný OS

Obľúbená technologická značka Philips nám v Barcelone predstavila celý rad noviniek zo svojej Audio / Video divízie. Už skôr sme vás informovali o revolučných slúchadlách so solárnym panelom, teraz sa pozrieme na zmeny vo svete zobrazovacích jednotiek. Philips prináša veľké vylepšenia vo svojich televízoroch, ktoré ocenia dlhoroční používatelia aj noví zákazníci.

Jednou z najvýznamnejších noviniek Philipsu je vylepšená technológia Ambilight Plus. Po 20 rokoch od uvedenia technológie podsvietenia televízorov Ambilight prináša nová generácia ultrasofistikovanú, dynamickú a vyššiu rozlišovaciu verziu. Novinka zahŕňa dodatočné šošovky pre vytvorenie jedinečného dvojrozmerného efektu a väčšieho osvetlenia.

ambilight
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Nové televízory Ambilight Plus

Philips pri príležitosti predstavenia novej technológie podsvietenia, ktorá má vylepšiť zážitok z pozerania obsahu na obrazovke, predstavil aj nové modelové rady televízorov.

Vlajkovou loďou novej generácie TV od Philipsu sa stáva OLED+959, ktorá bude uvedená na trh v 3. štvrťroku v 65-palcovej veľkosti obrazovky a bude obsahovať nový procesor P5 AI Dual Engine 8. generácie s technológiou META 2.0, Ambilight Plus a integrovaný zvukový systém Bowers & Wilkins 5.1.2 s výkonom 102 W.

Sekundovať jej bude séria OLED+909, ktorá bude k dispozícii v júni vo veľkostiach 55”, 65” a 77”. Dostupnejší rad OLED809 sa predstaví v máji vo veľkostiach 42”, 48”, 55”, 65” a 77” s novým spracovaním procesora P5 AI 8. generácie, novými vyššími OLED_EX panelmi a trojstranným Ambilight.

tv philips
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Philips pokračuje aj s vývojom MiniLED panelov, ktoré sa na trhu zhmotňujú v podobe radu PML9009. Ten bude ponúkaný vo veľkostiach obrazovky 55″, 65″ a 75″ a ako prvý televízor Mini-LED Philips The Xtra bude k dispozícii aj v 85″ prevedení. Tieto televízory budú disponovať 144 Hz obnovovacou frekvenciou a svetelnosťou až 1000 nitov.

V roku 2024 bude spoločnosť raziť cestu aj s novým modelom PUS8909, dostupným v obrazovkách o veľkostiach 43″, 50″, 55″, 65″ a 75″. Model 8909 sa vyznačuje minimalistickým antracitovo sivým kovovým rámom s brúseným efektom na spodnom okraji obrazovky s otočným trojuholníkovým stojanom, ktorý je tiež dokončený v antracitovo sivej farbe, s dvomi antracitovo šedými kovovými nožičkami pre 75-palcový model.

titan os
Zdroj: Redakcia REWIND.sk

Nový operačný systém

Spoločnosť TP Vision, s ktorou Philips spolupracuje, sa spojila pri vývoji nového operačného systému pre televízory s firmou Titan, aby vytvorili Titan OS. Nový operačný systém sa bude spočiatku vyskytovať na dvoch modeloch strednej triedy, MiniLED súprave Xtra PML9009 a prémiovom LED modeli The One PUS8909, ktoré budú uvedené na trh v prvej polovici roku 2024.

Operačný systém poskytne zákazníkom prístup k rozsiahlemu zoznamu prémiových aplikácií a kanálov prostredníctvom zabezpečených zmlúv s globálnymi a lokálnymi partnermi na rok 2024, vrátane Netflixu, Prime Video, Youtube, Disney +, Pluto TV, DAZN a mnoho ďalších. Systém dokáže používateľovi priamo odporúčať filmy alebo seriály na sledovanie. Poskytuje tiež pokročilú bezdrôtovú konektivitu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -