Štúdio Telltale Games končí: Hier The Wolf Among Us 2 a Stranger Things sa tak nedočkáme

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

The Walking Dead, The Wolf Among Us, Game of Thrones či Batman. Herné štúdio Telltale Games nám už roky prináša výborné cinematické hry, ktoré sa zameriavajú na tie najznámejšie tituly. My sami sme veľkými fanúšikmi tohto vývojárskeho štúdia, čo potvrdzuje aj naša kladná recenzia na prvú epizódu hry The Walking Dead: The Final Season. Včera však prišiel ten moment, kedy som sa naozaj strachoval, či budem mať vôbec možnosť túto hru dohrať. Telltale Games totižto zatvárajú svoje brány a už naďalej nebudú produkovať nové tituly. Ich vyhlásenie hovorí, že po dokončení poslednej epizódy hry The Walking Dead: The Final Season naozaj skončia.

the final season recenzia
Zdroj: wall.alphacoders.com

Herné štúdio Telltale Games končí!

To samozrejme znamená, že sa nikdy nedočkáme dvoch ich najočakávanejších hier – Stranger Things a The Wolf Among Us 2. Hlavným aktérom tohto problému sú peniaze, pričom v štúdio ostalo už iba 25 zamestnancov z 250. Tí pravdepodobne dokončia príbeh Clementine z The Walking Dead a potom sa navždy rozdelia. Nízke predaje ich posledných hier doviedli štúdio k bankrotu. Už minulý rok prepustili 90 zamestnancov, no ani to firme nepomohlo. K tomu všetkému sa ešte pridali zlé vzťahy na pracovisku a manažment už dlhé roky zlyhával. Pravdepodobne nikto ale nečakal, že skončí až takto nárazovo. Bývalých zamestnancov a vývojárov Telltale už dokonca verbujú iné štúdia, vrátane Ubisoftu.

Štúdio vlastní licencie na obrovské tituly, ako napríklad The Walking Dead, Batman, Guardians of the Galaxy, Minecraft či Game of Thrones. Je teda naozaj otázne, kam tieto mená poputujú ďalej. V hre takisto ostali aj nedokončené príbehy, ktorých koncov sa už nikdy nečkáme. Môžeme za nízke predaje viniť aj YouTube? Keď PewDiePie natočí celú jednu epizódu The Walking Dead, ktorú si pozrie viac ako 6 miliónov ľudí, načo si budú hru kupovať?

Aký máte na ich koniec názor vy? Mali ste radi ich tituly? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -