Temná tvár 70-ročného Jackie Chana. Bil svojho syna, dcéry sa zriekol a stala sa z nej bezdomovkyňa

Nenechajte si ujsť

Akčná legenda Jackie Chan skrýva temnú tvár

Objavil sa v desiatkach filmov a vytvoril si obraz neohrozeného hrdinu, ktorý je vždy pripravený čeliť nebezpečenstvu s úsmevom. Meno Jackie Chan vo svete nerezonuje iba medzi filmovými divákmi, ale tiež medzi bežnou verejnosťou, ktorá si charizmatického rodáka z Hong Kongu spája s nezameniteľnou kombináciou akrobacie, humoru a charizmy.

Filmová kariéra Jackie Chana je plná veľkolepých momentov a bláznivých kaskadérskych kúskov, ktoré hercovi priniesli aj množstvo zranení. Sám herec s humorom hovorí, že v jeho tele neexistuje kosť, ktorú by si počas života nezlomil. To síce môže vyvolať úsmev, no zároveň tvrdenie nemá ďaleko od pravdy.

Známy herec si totiž skutočne zlomil takmer každú kosť vo svojom tele a po príchode do USA mal problém nájsť spoločnosť, ktorá by ho poistila. Medzi jeho najvýznamnejšie zranenia patrí zlomenina lebky počas natáčania filmu Božská relikvia, kde spadol z výšky a narazil hlavou o kameň. Tento úraz ho takmer stál život. Okrem toho si zlomil čeľusť, obidva členky, väčšinu prstov na rukách, oba zápästia, nohu, a tiež má za sebou niekoľko zlomených rebier a krčných stavcov.

Jackie Chan Fakty
TMDB

Jackie Chan pri nakrúcaní opakovane dokazoval, že pre pobavenie diváka je ochotný ísť aj cez bolesť a aj vďaka tomuto odhodlaniu ho milujú diváci po celom svete. Herecká ikona tento týždeň oslávila okrúhle 70. narodeniny, no jeho skutočný život má od imidžu na plátne poriadne ďaleko. V súkromí sa totiž akčná legenda viackrát nesprávala tak galantne ako vo svojich filmoch a Jackie Chan počas života viackrát ukázal aj svoju temnú stránku.

V rodinnom živote zlyhal

Jackie Chan v živote nič nedostal zadarmo a úspech v zábavnom priemysle si musel tvrdo vybojovať. Pochádzal z chudobnej rodiny, ktorá bola v nemilosti komunistického režimu a detstvo strávil v Hong Kongu, ako i Austrálii, kde navštevoval umeleckú školu s prísnym režimom, kde sa vo veľkom praktizovali aj telesné tresty. Drina však stála za to, pretože práve tu sa mladý herec naučil bojovým umeniam.

Herec Jackie Chan
TMDB

Aj keď sa Jackie Chan vo filmoch vo vedľajších úlohách objavoval už od piatich rokov, väčší úspech zaznamenal až krátko po svojej 20-tke, keď si ho všimol producent a režisér Lo Weie. Ten chcel z mladého Jackieho spraviť nástupcu v tom čase čerstvo zosnulého Brucea Leeho, v tejto pozícii však Chan divákov príliš nepresvedčil a z dvojice jeho raných filmov boli prepadáky. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -