Trailer na Temnú Vežu je konečne tu! Uvidíme temnú adaptáciu predlohy od Stephena Kinga, alebo len akčné klišé?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Majster King a dlhodobé mlčanie

Už je to nejaký ten piatok čo naposledy vyšiel nejaký film podľa knižnej predlohy od Stephena Kinga. Naposledy sme videli celovečerný film Cell, ktorý akosi vôbec nebol dobrý, a už vôbec nie tak, ako jeho knižná predloha. Od poslednej Temnej Veže už tiež ubehol nejaký ten čas. Presnejšie už 30 rokov. A ani tá verzia z roku 1987 nestála za veľa. Neprijali ju ani kritici, ani diváci. Ale tento august sa všetko zmení. Aspoň tomu mnohí z nás veria. A tak to aj bude.

Temná Veža trailer je tu!

Temná Veža k nám zavítala s prvým trailerom! Trailer sa na prvý pohľad môže zdať ako očný klam. Vyzerá to naozaj skvelo. A to je na tom to zvláštne – ak čítate knihy od Kinga, tak čakáte absolútne geniálne filmové spracovanie. Rovnako geniálne, ako je samotná kniha. A jediné, čo väčšinou dostanete, je iba zmenšenina originálneho príbehu. Prostý, jednoduchý film bez duše a energie. Toto sa však zatiaľ javí ako naozaj seriózna snímka. Takto by mal vyzerať každý film, v ktorom bola použitá Kingovka ako predloha. Všetky aspekty filmu sú skvelo dotiahnuté do konca. V traileri vás očaria najmä dve veci: v prvom rade nás ohúri neskutočný vizuál. Vizuál, ktorý ste v žiadnej inej Kingovke ešte nevideli. Ako sa trailer blíži ku koncu, tak film dokonca naberá až na povahe blockbusteru, čo je mierne prekvapujúce, vzhľadom na to, že ide o celkom neviditeľný film.

Trailer si pozrite tu:

Druhá vec, ktorú si všimnete je hudba. A ak ide hudba s kamerou ruka v ruke, tak je celkom jednoznačné, že film bude stáť za to. Každopádne tu máme ako bonus fakt, že ide o Kingovku, a to znamená, že poriadne napínavá dejová línia tam bude tiež. No je to ešte lepšie, pretože proti sebe uvidíme Idrisa Elbu a Matthewa McConaugheya. Dvoch úžasných hercov, ktorí naozaj vedia, ako na to.

Ako hodnotíte prvý trailer na Temnú Vežu? Ak ste čítali knihu, zdá sa vám dostatočne dôveryhodný?

ZDROJYOUTUBE

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -