Aké skryté “záhady” si pre nás pripravil prvý trailer na film Temná veža od Stephena Kinga?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Temná veža trailer obsahuje záhady!

Filmový svet sa za posledné mesiace naozaj zbláznil! Všetky tie kvalitné spracovania, ktoré sa k nám dostávajú je niekedy ťažké vstrebať. Tento mesiac sa do kín dostanú veľmi očakávané filmy v roku 2017 a pokračovať to bude až do konca letných dní. Spomínam to z dôvodu, že 24.8.2017 sa na striebornom plátne predstaví knižná adaptácia od Stephena Kinga s názvom Temná veža. Trailer, ktorý si môžete pozrieť na našej stránke, sa k nám dostal pred niekoľkými dňami. Avšak svoje “tajomstvá” v ňom ukryté na seba nenechali dlho čakať. Tvorcovia si pre nás dokonca pripravili hneď tri a pustíme sa hneď na prvé v poradí. Nech sa páči.

“Easter Egg” na nadchádzajúci film TO, ktorý sa taktiež predstaví tento rok! Zdroj: cinemablend.com

Pennywise

Všimli ste si to aj vy? Jedna z hlavných postáv Jake Chambers (Tom Taylor) sa prechádza po tmavom lese a zrazu narazí na veľmi zaujímavé miesto. Všetko naznačuje tomu, že by sa mohol nachádzať v opustenej časti zábavného parku v Mid-Worlde, krajina, v ktorej sa nachádza Roland (Idris Alba). A prečo je to celé zvláštne? Ako už dobre vieme, Stephen King a jeho film TO sa v kinách objaví necelý mesiac po Temnej veži. Má to nejaký väčší zmysel, alebo len zamotanie hláv redaktorom portálov, aby sme o tom písali a dali do povedomia film TO? Ak by sa však jednalo naozaj o obrátenú psychológiu, klobúk dolu. Propagácia na výbornú a vyšlo to, pretože na oba filmy sa už neviem dočkať. Avšak treba poznamenať, že medzi sebou stoja dve obrovské filmové štúdia, Warner Bros. (Temná veža) a Sony (To). Žeby sa štúdia dohodli na spoločnom zdielaní, alebo má vo všetkom prsty Stephen King? Ak má tento “odkaz” nejaký väčší zmysel, určite časom príde odpoveď a my sa dozvieme viac.

temná veža trailer
“Easter Egg” v znamení krásneho výhľadu na Overook Hotel? Zdroj: cinemablend.com

The Overlook Hotel

Ak si myslíte, že to je všetko, mýlite sa. Jedna pasáž nám zobrazuje veľmi zaujímavú fotografiu v ráme. V nej si môžeme všimnúť Hotel Overlook. Poznáte ho? Jedná sa samozrejme o ďalšiu knižnú predlohu od Stephena Kinga. Otázka ja však jasná. Prečo by mal psychiater z New Yorku na stolíku rám s fotkou, v ktorom sa nachádza Hotel Overlook z filmu Osvietenie? Režisér Nikolaj Arcel vo svojom traileri taktiež použil Timberline lodge exteriér, ktorý Stanley Kubrick použil vo svojom filme Osvietenie v roku 1980! Znie to určite zaujímavo, ale odpoveď je nejasná. Možno sú to len nejaké “podmienky“, ktoré si stanovil King, aby boli vyzdvihnuté jeho knižné adaptácie. Kto vie aká je skutočnosť a čo nám tým chceli autori povedať.

temná veža trailer
“Easter Egg”, ktorý nám ukazuje zaujímavý nápis na stene. Zdroj: cinemablend.com

The Crimson King

Tento fakt je rýchly a stručný. Pravdepodobne mám odhaľuje pravú identitu muža v čiernom, ktorého si zahral Matthew McConaughey. Zatiaľ ho popisujú ako zlo alebo sila, ktorá pretrváva dlhé roky. Dokonca sme si mohli všimnúť ako ho Roland  nazval “horším ako diabol“. A teraz sa dostaneme k veci. Na stene sa nachádza nápis “ALL HAIL THE CRIMSON KING“. Čitatelia Stephena Kinga vedia, kto to vlastne je. Ide o fiktívnu postavu, ktorá tvorí hlavného záporného hrdinu v knižných sériach Temnej veže. Táto postava manipuluje s nevinnými a ohrozuje ich životy. Či je to pravá totožnosť muža v čiernom však nie je isté. Možno sa len tvorcovia snažia bežného diváka pripraviť na fakt, že sa dočkáme pokračovania. Na tom by nebolo nič divné, pretože knižná predloha Temnej veže má až 7 dielov. Spojení tejto postavy s hlavným dejom existuje neúrekom. Na to správne si budeme musieť počkať minimálne do augusta.

Kto by to bol povedal, že sa v jednom traileri nájdu hneď tri mätúce fakty, nad ktorými sa dokáže človek hlbšie zamyslieť. Bohužiaľ, ani jeden z nich sa nedá vysvetliť jasne. Všetko sú to len teórie, ktorých rozuzlenie sa ukáže až časom a my môžeme len dúfať, že to bude skôr, ako v deň premiéry filmu.    

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah