Christopher Nolan opäť nesklamal. Aké sú prvé reakcie na film Tenet od zamestnancov kín IMAX?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Prvé reakcie na Tenet sú plné nadšenia

Na najnovšiu snímku režiséra Christophera Nolana čakáme už veľmi dlho. Kvôli niekoľkým odkladom by sme sa mali tohto filmu konečne dočkať 27. augusta 2020. Avšak situácia vo svete je stále nestabilná a dátum sa môže kedykoľvek zmeniť. Dúfame, že nie. Pár premietaní filmu Tenet sa ale z technických dôvodov uskutočniť muselo a prvé reakcie nešetria nadšením.

Premietania sa uskutočnili v kinosálach IMAX. Takmer celý film je, ako je to už u Nolana tradičné, natočený v tomto formáte. Film mali takto možnosť vidieť ľudia, ktorí na ňom pracovali, distribútori a pár zamestnancov sieti kín. Podľa výkonného majiteľa sieti kín IMAX Ricka Gelfonda boli reakcie veľmi pozitívne.

„Niekoľko ľudí, ktorí pracujú pre IMAX, pracovalo aj na post-produkcii filmu Tenet. Keď film videli, ich reakcia bola – „Ó môj bože, zabudol som, aké je to úžasné sledovať film v kine.“ Tenet je nádherne natočený, nádherne spracovaný a úžasný film. A toto nebol názor jednej osoby. Zhodli sa na tom diváci rôznych vekových kategórií, ktorí mi to po premietaní v nadšení spontánne hovorili.“

film Tenet premiéra
Zdroj: imgur.com

Viac tradičný blockbuster?

Gelfond neskôr zhodnotil, že sa bude zaručene jednať aj o veľký finančný úspech. Väčší ako Nolanov predošlý film – Dunkirk.

„Narozdiel od Dunkirku, ktorý bol skôr európsky ladený film, bude Tenet viac tradičným akčným blockbusterom. To znamená, že ma potenciál osloviť širšie publikum.“

Pravdu povediac, od nového filmu Christophera Nolana sa už nečaká ani nič iné. Preukázal sa ako tvorca, ktorý stále naplní očakávania filmových nadšencov. A ak aj nie úplne, nikto nemôže považovať jeho filmy za vyslovene zlé. Nolan je novodobým Spielbergom pre blockbusterové publikum. A aj keď sa o jeho novinke Tenet stále takmer nič nevie, naženie do kinosál po celom svete milióny ľudí. Už nám stačí vydržať len mesiac.

Ako na vás pôsobia prvé reakcie na film Tenet?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -