Neuveríte, za akú horibilnú sumu sa predala nosená teniska z filmu Návrat do budúcnosti 2!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Či už svetelný meč Luke Skywalkera alebo Obi-Wan Kenobiho, dom Harryho Pottera alebo Dursleyovcov, slávne rekvizity z filmov sa dražia veľmi často. Tieto predmety sa ku svojim kupcom dostávajú za naozaj horibilné sumy a putujú rovno do súkromných zbierok – Hrať by ste sa nimi naozaj nechceli. Výnimkou nie je ani teniska z filmu Návrat do budúcnosti 2, ktorá bola iba pár dni dozadu vydražená na eBay. Presnejšie sa jednalo o ľavú tenisku, špeciálne vyrobenú pre herca Michaela J. Foxa. Obúvala ju jeho postava Marty McFly, keď precestovali do budúcnosti – Do roku 2015, kde existovali samozaväzovacie tenisky. Za akú obrovskú sumu sa vydražila?

Tenisky z filmu Návrat do budúcnosti 2

Jedna z originálnych Nike Mag tenisiek, ktoré boli obuté v ikonickom filme z roku 1989, bola na eBay vydražená za skoro 100,000 amerických dolárov. Ľavá teniska bola v naozaj zlom stave, presnejšie v nejakom štádiu rozkladu. Počas aukcie padlo 220 ponúk a nakoniec sa predali za neuveriteľných 92,100 amerických dolárov. To je v prepočte okolo 78 660 eur. Za takú cenu by ste mohli mať v garáži dve luxusné autá! Každopádne, fungujúcich Nike Mag tenisiek je vo svete naozaj málo! V roku 2016 bolo vyrobených presne 89 párov. Úplne prvý fungujúci pár dostal herec Michael J. Fox. Samozrejme, originálny pár vo filme sa nedokázal sám zaviazať – Išlo o filmový trik!

Rytmusove Nike Mag
Rytmusove Nike Mag, Zdroj: pluska.sk

„Nefungujúcich“ párov je vo svete o trochu viac. V roku 2011 vyšlo 1,500 párov, ktoré boli taktiež vydražené na eBay. Všetky peniaze z predaja tenisiek Nike Mag poputovali do nadácie Michaela J. Foxa. Systém samozaväzovacieho šnurovania si dal Nike patentovať v júli 2013. Zábavný fakt: Jeden pár svietiacich Nike Mag vlastní aj slovenský raper Rytmus, ktorý za ne v aukcii dal 5 500 eur.

Tak čo, kúpili by ste si radšej tenisku v rozklade, alebo nové auto?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -