TEÓRIA: Thanos stále žije a môže sa vrátiť do MCU. Potvrdzuje to táto vymazaná scéna z Avengers: Endgame

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Avengers: Endgame uzatvoril veľkolepú kapitolu Marvel Cinematic Universe. Popri tom však stihol vytvoriť neuveriteľné množstvo otázok ohľadom budúcnosti tohto vesmíru. Udialo sa toho v ňom tak veľa, že že aj dnes (zhruba pol roka po jeho premiére) stále vychádzajú na povrch nové súvislosti a zaujímavé teórie. Dnes sa pozrieme na jednu z tých desivejších: Naozaj je tu šanca, že Thanos sa vráti do MCU?

TEÓRIA: Thanos sa vráti do MCU

Jednoduchá odpoveď je „áno„, keďže fiktívne postavy sú presne to – len vymyslené, tvorcovia si s nimi teda môžu robiť prakticky čokoľvek chcú. Aby však diváci nestratili záujem o fiktívny príbeh, je potrebné, aby v ňom boli vytvorené nejaké pravidlá. No a tým najzákladnejším, z ktorého plynie všetko napätie pri sledovaní filmov ako Avengers: Endgame, je pravidlo smrti. Ak raz nejaká postava zomrie, už ju nikdy neuvidíme. Ako fanúšikovia teda máme dôvod báť sa.

S týmto pravidlom sa však celkom zaujímavo pohrali tvorcovia Anthony a Joe Russovci, ktorí spolu s prezidentom Marvelu Kevinom Feigem adaptovali príbeh Thanosa, Kameňov nekonečna a Infinity Gauntlet. Postavy na konci filmu Infinity War „zomreli“, no na konci Endgame opäť „ožili“. Alebo to bolo trochu inak?

Najlepšie momenty Iron Mana v MCU
Zdroj: youtube.com

Samotná teória stojí na myšlienke, že keď Thanos „zabil“ polovicu života v celom vesmíre, v skutočnosti boli tieto duše len presunuté do akejsi alternatívnej dimenzie, kde neexistovali. Možno to znie šialene – dáva predsa zmysel, že keď sa niekto rozpadne na prach, tak je mŕtvy. V skutočnosti však máme hneď tri dôkazy, ktoré vravia, že to tak nie je.

Dôkaz prvý: Kameň  času

Prvý dôkaz sa nachádza ešte vo filme Doctor Strange (2016). Tam sa nám predstavila ikonická komiksová postava The Ancient One, ktorú stvárnila skvelá herečka Tilda Swinton.

The Ancient One bola už stovky rokov Majstrom mystických umení a ochrankyňou Kameňa času a našej reality. Podobne ako to spravil Stephen Strange počas filmu Avengers: Infinity War, aj ona používala silu Kameňa nekonečna, aby nahliadala do budúcnosti a hľadala potenciálne hrozby a spôsoby, akými ich poraziť. V jednom z dialógov filmu z roku 2016 však odhaľuje dôležitý detail:

“Strávila som mnoho rokov prezeraním času. Zabránila som nespočetne veľa hrozným budúcnostiam. A po každej jednej nasleduje ďalšia, a všetky smerujú sem, no nikdy ďalej.

doctor strange tilda winton the ancient one
Zdroj: scifi.stackexchange.com

Svojmu učňovi tým naznačila, že musí zomrieť. Pravidlo s Kameňa času je totiž také, že ním síce môžete manipulovať časom a prezerať si ho, no nikdy na nepozriete za svoju smrť. Áno, Doctor Strange teda už pravdepodobne dopredu vie, kedy zomrie. Celé to však naznačuje, že nikto, kto sa vyparil, nebol skutočne mŕtvy.

Stephen Strange počas Infinity War pomocou Kameňa času nahliadol do budúcnosti a videl 14 000 605 spôsobov boja proti Thanosovi a len jednu cestu, ako zvíťaziť. Na konci samotného filmu sa však sám zmenil na prach. Ako nám už potvrdila The Ancient One, je nemožné vidieť za svoju smrť, to znamená, že pri jeho zmene na prach Strange v skutočnosti nezomrel. Môžeme teda očakávať, že nezomrel ani Thanos, ktorého na konci Endgame nechal vypariť Iron Man.

Dôkaz druhý: Tajný zdroj

Zahraničný portál We Got This Covered dávnejšie informoval, že ich tajný zdroj im prezradil veľmi vzrušujúcu vec ohľadom budúcnosti filmového sveta Marvel. Podľa neho by sa Thanos mal objaviť v budúcom filmovom príbehu podľa komiksu Annihilation z roku 2006.

Tajný zdroj podľa všetkého rozprával aj o možnosti navyše. Tou by mal byť nadchádzajúci film The Eternals, ktorý uvidíme v novembri 2020. Práve v tomto príbehu by mohol mať Thanos menšie cameo, prípadne sa objaviť ako dieťa, keďže príbeh sa bude odohrávať dlho pred súčasnou dobou MCU.

thanos the eternals komiks
Zdroj: boundingintocomics.com

Navyše, ak sa pozrieme do komiksov, zistíme, že Thanos je v skutočnosti dieťa dvoch príslušníkov rasy Eternals. Obohatený je však tzv. génom Deviantov, ktorý mu pravdepodobne pomohol zapadnúť medzi drsných obyvateľov planéty Titán. Navyše, žiadneho iného Titána sme v MCU nevideli, je teda dosť možné, že filmový vesmír ostal u komiksovej verzie jeho pôvodu.

Ak je Thanos aj v MCU potomkom Eternals, je dosť možné, že ho uvidíme v nadchádzajúcom filme. To nám taktiež naznačí, že Marvel bude chcieť zrealizovať dejovú linku Annihilation, ktorú z veľkej časti tvoria aj tieto postavy. Priviesť do nej všetky ostatné postavy, vrátane Thanosa, by vďaka predstaveniu Multiverse nemal byť problém.

Dôkaz tretí: Vymazaná scéna

Marvel Studios oslávilo spustenie streamovacej služby Disney+ sprístupnením filmu Avengers: Endgame aj s bonusovými vymazanými scénami. Jednou z nich je napríklad aj emotívna scéna tesne po lusknutí Tonyho Starka, v ktorej sa stretol so svojou dcérou Morgan tesne predtým, než zomrel.

Dosť možno zaujímavejšia je však scéna s vyššie spomínanou The Ancient One. Ide o alternatívu toho, ako sa s ňou pôvodne stretol Hulk sa stene budovy pri bitke v New Yorku.

The Ancient One v tejto verzii scény presne vie, ako funguje lusknutie Infinity Gauntlet. Podľa nej to v skutočnosti nikoho nezabije. Naznačuje, že medzi vyparením sa z existencie a smrťou je veľký rozdiel. Zatiaľ čo smrť sa nedá zvrátiť ani pomocou všetkých 6 Kameňov nekonečna, obete lusknutia sa môžu vrátiť späť do fyzického sveta. Vysvetľuje to nielen to, prečo sa Black Widow definitívne nikdy nevráti, ale aj to, že Thanos predsa len nezomrel.

Keď nezomreli superhrdinovia na následky Thanosovho lusknutia, potom dáva zmysel, že ani Thanos a jeho armáda nezomreli na následky Tonyho lusknutia.

Zdroj: digitaltrends.com

Zhrnutie

Marvel Cinematic Universe nám postupom času stále viac približuje životy po živote. Len v posledných rokoch sme preskúmali Kvantovú sféru, v ktorej môžu byť ľudia uväznení po vzore Janet van Dyne. Ďalej je tu Kameň duší, ktorý disponuje vlastnou realitou, v ktorej skladuje duše rôznych ľudí a bytostí. No a v neposlednej rade je tu Black Panther a tzv. Astral Plane.

Dôležitým detailom je, že pre rozplynutých hrdinov a ľudí neprešiel zdanlivo žiaden čas, pričom v realite ubehlo 5 rokov.

Podobne na tom bol aj Scott Lang, ktorý na konci Infinity War ostal uväznený v Kvantovej sfére, no keď sa po 5 rokoch dostal von, preňho ubehlo len zopár hodín. Je teda celkom reálne, že tí, ktorí sa v MCU rozplynuli, v skutočnosti nezomreli, ale boli premiestnení do Kvantovej sféry.

Tvorcovia to spravili naozaj geniálne. Aktuálny stav je taký, že Thanos sa vráti do MCU kedykoľvek budú chcieť. Keby sa v MCU objavila postava, ktorá dokáže cestovať medzi realitami, mohla by oživiť  Thanosa aj jeho armádu. Taktiež je možné, že nejaká mimozemská rasa má dostupné technológie, aby ich priviedli späť. Nech už je to tak či onak, naznačuje to desivú pravdu o budúcnosti Marvel Cinematic Universe. Samozrejme, to, že tú možnosť majú ešte neznamená, že to aj spravia.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -