Teória: O tomto by mohol byť príbeh filmu Strážcovia Galaxie 3!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Avengers: Endgame. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, vráťte sa k tomuto článku neskôr.

Síce zatiaľ nič nie je oficiálne potvrdené, no jedným z filmov Štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe by mal byť práve Strážcovia Galaxie 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3). Snímka sa zo začiatku stretla s veľkým problémom, keď Disney vyhodilo režiséra Jamesa Gunna kvôli jeho nevhodným statusom z minulosti.

Gunnov scenár už bol nejaký ten piatok napísaný a Marvel sa ho nakoniec rozhodol využiť. Medzitým si režisér našiel miesto u konkurencie – pre DC a Warner Bros. natočí film Suicide Squad 2. Potom však prišla prevratná novinka a Disney dalo Jamesovi Gunnovi druhú šancu. Opäť ho tak zamestnali ako režiséra tretej časti, čo uspokojilo všetkých smutných a zároveň nahnevaných hercov z filmu.

Zdroj: wall.alphacoders

Ako bude pokračovať séria Strážcov Galaxie?

Strážcov Galaxie 3 sa teda dočkáme, no produkcia filmu sa kvôli problémom musela stopnúť a odložiť na neurčitý čas. Dodnes teda nepoznáme žiaden dátum premiéry, no podľa všetkého sa objaví ako súčasť Štvrtej fázy. Počas nového filmu Avengers: Endgame sa príbeh Strážcov Galaxie o niečo posunul, predsa len, Nebula bola jeho veľmi dôležitou súčasťou.

Samotný koniec nám naznačil aj to, že by sa Thor mohol stať oficiálnou súčasťou tímu. Určite ho teda očakávame v tretej časti, aj keby len na chvíľku. Aktuálne sú súčasťou základného tímu Star-Lord, Drax, Rocket Raccoon, Groot, Nebula, Mantis a Thor. Aký osud vo filme Endgame postretol Gamoru, ktorú v Infinity War obetoval vlastný otec?

Jedno je isté – Gamora z roku 2018 je mŕtva. Thanos ju vo filme Infinity War obetoval kvôli Kameňu duší (Soul Stone), takže na ňu spätné lusknutie nemalo žiaden vplyv. V Endgame sme však videli Gamoru z roku 2014, ktorá ešte v tom čase nespoznala Strážcov Galaxie a ani jej lásku Petera Quilla. Otázne je, čo sa s touto Gamorou na konci filmu stalo.

Strážcovia Galaxie 3
Zdroj: collider.com

Jedna možnosť znie tak, že sa vyparila spolu s Thanosom a jeho armádou, keď Tony Stark na konci filmu luskol prstami. To by dávalo zmysel, keďže sa premenili na prach všetky postavy, ktoré precestovali z roku 2014 do budúcnosti (vrátane nej). Na konci filmu sme ju totižto s ostatnými Strážcami Galaxie a Thorom na lodi nevideli.

Na druhú stranu sme ju nevideli ani vypariť sa. Star-Lord si len na konci prezeral počítač, kde bolo pri jej mene a fotke napísané „searching“. Druhou možnosťou teda je, že Gamora z roku 2014 niekam utiekla. O jej budúcnosti sa už dozvedela od Nebuly, ktorá ju „zoznámila“ aj s jej láskou z budúcnosti. „Mala si na výber medzi ním a stromom,“ povedala.

Poďme sa však pozrieť na teóriu ohľadom filmu Strážcovia Galaxie 3, ktorej veríme najviac. Táto teória počíta s možnosťou číslo 1, pri ktorej sa Gamora z minulosti vyparila spolu s Thanosom a jeho armádou. Gamora z roku 2018 je síce tiež mŕtva, no jej osud podľa nás ešte nie je spečatený!

ayesha strážcovia galaxie 3
Zdroj: robotbanana.com

Je Adam Warlock kľúčom k jej životu?

Podľa nás sa Gamora nachádza vo svete Soulworld, v ktorom sa nachádzajú všetky postavy, ktoré boli obetované pre Kameň duší, alebo ním boli zabité. V tomto prípade by sa tam mohla nachádzať aj Black Widow, ktorá sa pre tento kameň obetovala sama. Každopádne, potitulková scéna filmu Strážcovia Galaxie 2 nám jasne naznačila príchod veľmi známej postavy.

Zlatá kňažka Ayesha chce totižto vytvoriť postavu Adama Warlocka ako zbraň na pomstu proti Strážcom Galaxie. Fanúšikovia komiksov vedia, že Adam Warlock je veľmi silná postava, ktorá dokáže bez problémov ovládať rukavicu Infinity Gauntlet plnú Kameňov nekonečna.

Adam Warlock
Zdroj: cbr.com

V komiksoch ide „umelého“ človeka, ktorý dokáže ovládať silu Kameňa duší. Tam tento kameň dostal po tom, čo Thanos stratil možnosť vlastniť Infinity Gauntlet. Zároveň ide o jednu z mála postáv, ktoré dokážu do Soulworldu vstupovať a odchádzať z neho, ako sa im zachce. Všetko teda do seba krásne zapadá ako puzzle.

Film Strážcovia Galaxie 3 by teda mohol byť o Strážcoch a Thorovi, ktorí sa pokúšajú nájsť a oživiť Gamoru. Kľúčom k jej nájdeniu je teda Adam Warlock, ktorý by ich dokázal dostať do Soulworldu. Najprv môže pôsobiť ako záporák, no v komiksoch ide o kladnú postavu. Iba s jeho pomocou by v tomto svete mohli Gamoru nájsť a dostať ju z neho.

soulworld
Zdroj: digitalspy.com

Čo je to Soulworld?

Tento svet poznáme primárne z komiksov, a nachádza sa priamo v Soul Stone. Ide o malú dimenziu, v ktorej sa nachádzajú všetky duše, ktoré tento kameň pohltil. Pamätáte si na krátku konverzáciu Thanosa a mladej Gamory v Infinity War potom, čo Thanos luskol prstami? Nuž, práve toto mysteriózne miesto sa na Soulworld veľmi podobalo.

Pripoj sa do našej spoilerovej diskusie!

Čo hovoríte na túto teóriu? Tiež si myslíte, že Strážcovia Galaxie 3 budú o hľadaní Gamory? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -