Teória: O tomto by mohol byť príbeh filmu Strážcovia Galaxie 3!

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY z filmu Avengers: Endgame. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, vráťte sa k tomuto článku neskôr.

Síce zatiaľ nič nie je oficiálne potvrdené, no jedným z filmov Štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe by mal byť práve Strážcovia Galaxie 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3). Snímka sa zo začiatku stretla s veľkým problémom, keď Disney vyhodilo režiséra Jamesa Gunna kvôli jeho nevhodným statusom z minulosti.

Gunnov scenár už bol nejaký ten piatok napísaný a Marvel sa ho nakoniec rozhodol využiť. Medzitým si režisér našiel miesto u konkurencie – pre DC a Warner Bros. natočí film Suicide Squad 2. Potom však prišla prevratná novinka a Disney dalo Jamesovi Gunnovi druhú šancu. Opäť ho tak zamestnali ako režiséra tretej časti, čo uspokojilo všetkých smutných a zároveň nahnevaných hercov z filmu.

Strážcovia Galaxie 2 recenzia
Zdroj: wall.alphacoders

Ako bude pokračovať séria Strážcov Galaxie?

Strážcov Galaxie 3 sa teda dočkáme, no produkcia filmu sa kvôli problémom musela stopnúť a odložiť na neurčitý čas. Dodnes teda nepoznáme žiaden dátum premiéry, no podľa všetkého sa objaví ako súčasť Štvrtej fázy. Počas nového filmu Avengers: Endgame sa príbeh Strážcov Galaxie o niečo posunul, predsa len, Nebula bola jeho veľmi dôležitou súčasťou.

Samotný koniec nám naznačil aj to, že by sa Thor mohol stať oficiálnou súčasťou tímu. Určite ho teda očakávame v tretej časti, aj keby len na chvíľku. Aktuálne sú súčasťou základného tímu Star-Lord, Drax, Rocket Raccoon, Groot, Nebula, Mantis a Thor. Aký osud vo filme Endgame postretol Gamoru, ktorú v Infinity War obetoval vlastný otec?

Jedno je isté – Gamora z roku 2018 je mŕtva. Thanos ju vo filme Infinity War obetoval kvôli Kameňu duší (Soul Stone), takže na ňu spätné lusknutie nemalo žiaden vplyv. V Endgame sme však videli Gamoru z roku 2014, ktorá ešte v tom čase nespoznala Strážcov Galaxie a ani jej lásku Petera Quilla. Otázne je, čo sa s touto Gamorou na konci filmu stalo.

Strážcovia Galaxie 3
Zdroj: collider.com

Jedna možnosť znie tak, že sa vyparila spolu s Thanosom a jeho armádou, keď Tony Stark na konci filmu luskol prstami. To by dávalo zmysel, keďže sa premenili na prach všetky postavy, ktoré precestovali z roku 2014 do budúcnosti (vrátane nej). Na konci filmu sme ju totižto s ostatnými Strážcami Galaxie a Thorom na lodi nevideli.

Na druhú stranu sme ju nevideli ani vypariť sa. Star-Lord si len na konci prezeral počítač, kde bolo pri jej mene a fotke napísané “searching”. Druhou možnosťou teda je, že Gamora z roku 2014 niekam utiekla. O jej budúcnosti sa už dozvedela od Nebuly, ktorá ju “zoznámila” aj s jej láskou z budúcnosti. “Mala si na výber medzi ním a stromom,” povedala.

Poďme sa však pozrieť na teóriu ohľadom filmu Strážcovia Galaxie 3, ktorej veríme najviac. Táto teória počíta s možnosťou číslo 1, pri ktorej sa Gamora z minulosti vyparila spolu s Thanosom a jeho armádou. Gamora z roku 2018 je síce tiež mŕtva, no jej osud podľa nás ešte nie je spečatený!

ayesha strážcovia galaxie 3
Zdroj: robotbanana.com

Je Adam Warlock kľúčom k jej životu?

Podľa nás sa Gamora nachádza vo svete Soulworld, v ktorom sa nachádzajú všetky postavy, ktoré boli obetované pre Kameň duší, alebo ním boli zabité. V tomto prípade by sa tam mohla nachádzať aj Black Widow, ktorá sa pre tento kameň obetovala sama. Každopádne, potitulková scéna filmu Strážcovia Galaxie 2 nám jasne naznačila príchod veľmi známej postavy.

Zlatá kňažka Ayesha chce totižto vytvoriť postavu Adama Warlocka ako zbraň na pomstu proti Strážcom Galaxie. Fanúšikovia komiksov vedia, že Adam Warlock je veľmi silná postava, ktorá dokáže bez problémov ovládať rukavicu Infinity Gauntlet plnú Kameňov nekonečna.

Adam Warlock
Zdroj: cbr.com

V komiksoch ide “umelého” človeka, ktorý dokáže ovládať silu Kameňa duší. Tam tento kameň dostal po tom, čo Thanos stratil možnosť vlastniť Infinity Gauntlet. Zároveň ide o jednu z mála postáv, ktoré dokážu do Soulworldu vstupovať a odchádzať z neho, ako sa im zachce. Všetko teda do seba krásne zapadá ako puzzle.

Film Strážcovia Galaxie 3 by teda mohol byť o Strážcoch a Thorovi, ktorí sa pokúšajú nájsť a oživiť Gamoru. Kľúčom k jej nájdeniu je teda Adam Warlock, ktorý by ich dokázal dostať do Soulworldu. Najprv môže pôsobiť ako záporák, no v komiksoch ide o kladnú postavu. Iba s jeho pomocou by v tomto svete mohli Gamoru nájsť a dostať ju z neho.

soulworld
Zdroj: digitalspy.com

Čo je to Soulworld?

Tento svet poznáme primárne z komiksov, a nachádza sa priamo v Soul Stone. Ide o malú dimenziu, v ktorej sa nachádzajú všetky duše, ktoré tento kameň pohltil. Pamätáte si na krátku konverzáciu Thanosa a mladej Gamory v Infinity War potom, čo Thanos luskol prstami? Nuž, práve toto mysteriózne miesto sa na Soulworld veľmi podobalo.

Pripoj sa do našej spoilerovej diskusie!

Čo hovoríte na túto teóriu? Tiež si myslíte, že Strážcovia Galaxie 3 budú o hľadaní Gamory? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 komentár

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dátum vydania hry Assassin’s Creed: Valhalla bol nechcene odhalený. Kedy si za vikingov zahráme?

Uniknutý dátum vydania hry Assassin’s Creed: Valhalla S únikmi informácií ohľadom hier vývojárskeho štúdia Ubisoft ešte stále nekončíme. Nový príspevok na Instagrame totiž nechcene prezradil...

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...

Film Bird Box 2 je skutočnosťou. Tvorca potvrdil vývoj pokračovania hororu od Netflixu

Vyzerá to tak, že Netflix vyvíja film Bird Box 2. Prvá časť tohto apokalyptického hororu/sci-fi bola neuveriteľne úspešná, len za prvý týždeň si ju...

Bude sa film Rýchlo a zbesilo 9 odohrávať vo vesmíre? Herec zo série to neúmyselne potvrdil

Existuje len jedno miesto, kam sa môže (dnes už akčná) séria Rýchlo a zbesilo posunúť. Od roku 2001 sme sa naprieč ôsmymi filmami a...