Seriály

Teória veľkého tresku si uctí Stephena Hawkinga! Čo nám seriál prinesie?

Iste si spomínate na to, ako sa neraz v seriáli Teória veľkého tresku objavil svetoznámy fyzik, kozmológ a matematik menom Stephen Hawking. Aj napriek jeho ťažkej paralýze a diagnóze miloval humor a snažil sa užívať si život. Žiaľ, nedávno nás opustil, no jeho pamiatka tu ostane navždy. To platí ako pre jeho vedecké úspechy, tak aj pre jeho výkony v seriáli Teória veľkého tresku.

Teória veľkého tresku si uctí Stephena Hawkinga

Steve Holland, Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Hawking sa objavil (alebo sme počuli len jeho hlas) až v siedmych epizódach Teórie veľkého tresku – začiatky siahajú až do piatej série, presnejšie do dielu s názvom “The Hawking Excitation“. Je teda viac než pravdepodobné, že by sme ho v seriáli určite ešte vídavali, keby žiaľ nebolo jeho smrti. Showrunner sitcomu, Steve Holland prezradil na akcii PaleyFest pre portál DigitalSpy, aké má plány do budúcnosti a ako by chcel vzdať Hawkingovi poctu:

“Očividne, hocičo čo teraz natočíme sa nedostane von skôr ako o 7 či 8 týždňov, takže je pre nás ťažké byť aktuálnymi, avšak budeme sa snažiť spraviť niečo preto, aby sme si ho uctili, pretože bol veľkou súčasťou show a všetci sme boli veľmi šťastní, že sme mali príležitosť s ním stráviť deň v štúdiu. Spoznali sme počas show veľa fascinujúcich ľudí… ale koľko seriálov si môže povedať, že strávili čas so Stephenom Hawkingom, najmä, keď píšete komickú show, no nie? To je naozaj vzácna a špeciálna príležitosť.”

Hoci nám Holland neprezradil, kedy si show uctí a zaspomína na Hawkinga, vyzerá to tak, že obsadenie seriálu bude robiť dotáčky, v ktorých si práve na neho zaspomínajú.

View this post on Instagram

Thank you, Stephen Hawking. ❤️

A post shared by Jim Parsons (@therealjimparsons) on

Stephen Hawking nás opustil 14. marca, v úctyhodných 76. rokoch. Smúti však najmä svet vedy, v ktorom po jeho strate ostala veľká diera. No tak isto aj vo svete kinematografie. Chýbať bude aj hercom seriálu Teória veľkého tresku. Jim Parsons (Sheldon Cooper) dokonca sklonil Hawkingovi dojímavú poctu a spomínal na časi, ako si vedec v minulosti v tejto show zahral. Ako iste viete, čím ďalej, tým viac sa šíria chýry o tom, že 12. séria by mala byť zároveň aj finálnou. Ak je to teda pravda, vyzerá to tak, že Hawking sa stane dokonca súčasťou samotného konca seriálu.

Jeho účinkovanie

Teória veľkého tresku si uctí Stephena Hawkinga

Zdroj: lidovky.cz, futurama.wikia.com

Počas rokov požičal Hawking svoj hlas viacerým postavám v animovaných show ako sú Simpsonovci či Futurama, no v Teórii veľkého tresku sme mohli vidieť jeho samotného. Nehovoriac o tom, že Sheldon od neho dostal povolenie požiadať Amy o ruku. Treba si preto položiť otázku. Stane sa Sheldonova svadba, tým pravým momentom na to, aby si uctili Hawkingovu pamiatku? Podľa všetkého by sa mali vo finále ukázať veľké mená ako Laurie Metcalf a Jerry O’Connell. To nám naznačuje, že by sa malo jednať o viac než len jednoduché venovanie na konci epizódy. Ak si spomínate, ešte v 9. sérii si show uctila Leonarda Nimoya. Dokonca pozvali do Teórie veľkého tresku jeho syna.

Určite je škoda, že sa Stephen Hawking v seriáli už neukáže. No sme radi za to, že si ho uctí. Čo si podľa vás pre nás show pripraví? Napíšte nám do vaše názory do komentárov.

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár