FilmyNovinky

Terminátor 6 sa vráti ku samotným koreňom legendárnej filmovej série!

Podľa oficiálnych správ sa k nadchádzajúcej časti filmovej série Terminátor vráti herečka Linda Hamilton! Tá sa v šiestom dieli, ktorý má na starosti Tim Miller (Deadpool), vráti do úlohy legendárnej Sarah Connor – matky vodcu odboja proti Skynetu. Herečka sa do postavy naposledy vžila v druhej časti tejto legendárnej filmovej série ešte z roku 1991.

Postavu Sarah Connor si logicky Linda poprvýkrát zahrala v prvom Terminátorovi ešte v roku 1984. Vo filme bola mladou čašníčkou, ktorá sa zo začiatku zdanlivo bezdôvodne ocitla na muške smrteľného robota z budúcnosti – v ktorého úlohe sa objavil Arnold Schwarzenegger. Sarah však ešte v tej dobe vôbec netušila, akú veľkú rolu hrá v nadchádzajúcej vojne medzi ľudstvom a strojmi. Už o niečo zdatnejšiu Sarah sme mohli sledovať v druhej časti, kedy sa celá situácia ešte len začínala vyvíjať. Od tej doby sa filmová série Terminátor začala meniť na legendu s kultovým nasledovaním nielen medzi fanúšikmi sci-fi.

roboti v Disney parkoch

Jedna z najveľkolepejších sci-fi ság všetkých čias; zdroj: screenrant.com

Terminátor 6 a návrat ku koreňom

Podľa skorých vyjadrení všetkých zúčastnených filmárov, producentov i hercov sa zdá, že Terminátor 6 sa vráti ku samotnej zlatej ére tejto filmovej série. Od portálu THR sa dozvedáme, že James Cameron (režisér prvých dvoch častí a producent nadchádzajúcich filmov) svetu odhalil návrat pôvodnej Sarah Connor spolu s Schwarzeneggerom. Znova sa stretnú v príbehu, ktorý má slúžiť ako priame pokračovanie druhého filmu (Deň zúčtovania). Cameron taktiež naznačil, že snímka sa má stať začiatkom vcelku novej trilógie, ktorú neskôr prevezme mladá ženská protagonistka.

Pre oddaných fanúšikov Terminátora ide o nesmierne priaznivé správy. S reálnou hrdosťou tak môžeme povedať, že filmová séria nám predsa len ešte môže priniesť niečo nové. Po priemernej tretej časti z roku 2003 sme sa žiaľ dočkali len radikálneho prerobenia celej značky v podobe Terminátor 4: Salvation. Tento prístup sa ukázal byť veľmi neúspešným. Potom však prišiel Terminátor 5: Genisys, ktorý sa aj napriek čiastočnej snahe vrátiť sa k úspešnému receptu z pred 30 rokov nedočkal pozitívnych ohlasov či zárobkov.

Terminator 2

Arnold Schwarzenegger ako Terminátor vo filme Deň zúčtovania; zdroj: Wallpaperscraft

Po mnohých otázkach, či by bolo najlepšie so sci-fi sériou nepokračovať, sme sa dočkali odpovede. Na posledné dva diely teda môžeme zabudnúť a tešiť sa môžeme na úplne novú trilógiu, ktorá priamo nadviaže na najlepšiu časť zo všetkých Terminátorov. Je pravdepodobné, že práve návrat Camerona a Lindy Hamilton vráti filmovú sériu ku dávnej sláve.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár