Nový Terminátor, ktorý bude ignorovať väčšinu predchádzajúcich filmov, je na dobrej ceste! Práce konečne pokročili…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pre filmovú sériu Terminátor to bola doteraz prinajlepšom zmätená a hrboľatá cesta. Už od vydania druhej časti začala kultová franšíza prichádzať s čoraz menej zaujímavými pokračovaniami, pričom posledným pokusom bol plánovaný reboot Terminátor: Genisys. Aj so zdanlivo temnými vyhliadkami sa však James Cameron nevzdá nikdy. Legendárny filmár odmietol sledovať, ako jeho séria smeruje do záhuby a už dávnejšie začal pracovať na úplne novom pokračovaní. Tentokrát však nepôjde o jednoducho ďalšiu časť, nad ktorou mávnete rukou. Najnovší film bude totižto ignorovať všetky ostatné počiny (okrem najlepšieho prvého a druhého dielu). A ako sa teraz dozvedáme, okrem režiséra si nový Terminátor už stihol nájsť ďalšieho podstatného člena tímu!

Zdroj: Wallpaperscraft

Terminátor nový film dostane

Podľa správy, ktorá pochádza z portálu The Wrap, si šiesty Terminátor konečne našiel scenáristu! Príbeh podľa všetkého napíše skúsený Billy Ray, ktorý je známy hlavne vďaka filmu Kapitán Phillips – za ktorý obdržal nomináciu na Oscara. Medzi ďalšie scenáre, ktoré už Ray napísal, patria napríklad príbehy filmov Na odstrel, Shattered Glass či prvý Hunger Games. Na prvý pohľad nám žiadna z jeho predchádzajúcich prác nevraví, že pre napísanie scenára ku novému Terminátorovi je ten správny človek. Stopercentne však ide o adaptívneho tvorcu, ktorý vždy podá skvelý výkon.

Billy Ray aspoň nebude musieť dobiehať všetko, čo sa udialo behom piatich filmov – šiesta časť má totižto ignorovať všetky pokračovania, ktoré vyšli po Dni zúčtovania z roku 1991. Pôjde tak o priame pokračovanie najviac ikonického príbehu tejto sci-fi série. Aj keď zatiaľ o príbehu nič nevieme, už skôr nám bolo odhalené, že pôvodné hviezdy Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton (Sarah Connor) sa vrátia späť do svojich rôl s úlohou predať príbeh novému hereckému obsadeniu, ktoré sa zmocní budúcich pokračovaní! S každou novou informáciou to vyzerá tak, že séria sa konečne vráti ku svojim koreňom a po dlhej dobe sa dočkáme opäť skvelého Terminátora.

zdroj: 1zoom.net

Vyzerá to dobre

Nový plán na znovuoživenie úspechu podporuje hlavne James Cameron, ktorý ma síce plné ruky práce s pripravovaním nových Avatar filmov, no na všetko dohliada z postu producenta. Pochopiteľne ide o vzrušujúce informácie, keďže Cameron sám napísal a zrežíroval prvé dva, najlepšie diely. Ide tak zároveň o jeho návrat k tejto sérii. Šiesty film zrežíruje Tim Miller (Deadpool), ktorý sa už preukázal ako spoľahlivý talent. Kreatívne trio doplňuje novo oznámený scenárista Billy Ray, ktorý má na starosti príbehové oživenie tejto kultovej franšízy.

Pre oddaných fanúšikov Terminátora ide o nesmierne priaznivé správy. S reálnou hrdosťou tak môžeme povedať, že filmová séria nám predsa len ešte môže priniesť niečo nové. Po priemernej tretej časti z roku 2003 sme sa žiaľ dočkali len radikálneho prerobenia celej značky v podobe Terminátor 4: Salvation. Tento prístup sa ukázal byť veľmi neúspešným. Potom však prišiel Terminátor 5: Genisys, ktorý sa aj napriek čiastočnej snahe vrátiť sa k úspešnému receptu z pred 30 rokov nedočkal pozitívnych ohlasov či zárobkov.

Zdroj: screenrant.com

Taktiež patríte medzi fanúšikov tejto kultovej filmovej série? Myslíte si, že trojica tvorcov Cameron, Miller a Ray dokážu do legendárnych počinov opäť vdýchnuť život?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -