Tesla ukazuje, ako bude zo súčiastok áut vyrábať pľúcne ventilátory na boj s COVID-19

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Závody Tesla sú momentálne zatvorené a nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 zanechal stopu aj u vizionára Elona Muska. Ten sa rozhodol proti novej pandémii bojovať po svojom a jeho automobilka začne pracovať na niečom nevídanom.

Ako efektívne využiť automobilku, v ktorej nemôžu zamestnanci pracovať? Tesla sa rozhodla obnoviť svoju činnosť, ale tentokrát to nebudú štvorkolesové kúsky. Výrobca automobilov bude namiesto toho vyrábať vlastné ventilátory, ktoré by mohli značne pomôcť pri boji s neviditeľným nepriateľom.

Tesla covid-19
Zdroj: fortune.com

Proti ochoreniu COVID-19 sa postaví aj vizionárska Tesla

Spoločnosť pred nejakým časom vydalo video, v ktorom nám výrobca ukazuje prototyp pľúcneho ventilátoru, ktorý je postavený z častí EV. Použité boli súčiastky z Modelu 3 – displej a informačný systém.

V praxi to bude fungovať asi tak, že kyslík v nemocnici prechádza do zmiešavacej komory Tesly. Následne je kyslík prečerpávaný cez rozdeľovacie potrubie, ktoré je špeciálne prispôsobené novému ventilátoru.

Celá táto súčasť je poháňaná počítačmi, ktoré taktiež pochádzajú priamo z automobilov Tesla. Vidieť môžeme displej a informačný systém. Všetky parametre pacienta sa potom zobrazia na hlavnej obrazovke displeja použitého z Tesla Modelu 3. Pozrieť si to môžete na vlastné oči v priloženom videu.

Pomôže Tesla ventilátor k záchrane Američanov?

Myšlienka vyrobiť vlastný pľúcny ventilátor je reakciou Tesly na súčasnú situáciu v krajine. Tá je momentálne najviac rizikovou zónou a momentálne je práve USA epicentrom nákazy.

Každým dňom v nej pribúdajú nové prípady a do dnešného dňa (7. apríl 2020) sa počet pozitívne testovaných vyšplhal na 368 tisíc. Na ochorenie COVID-19 v USA doposiaľ podľahlo viac ako 10 tisíc ľudí, ale takéto čísla sa každou sekundou menia.

Krízovú situáciu sa preto rozhodol riešiť aj Elon Musk, ktorý Američanom podal pomocnú ruku. Vizionár na svojom Twitter účte uverejnil fotografiu prvého funkčného Tesla ventilátora. Ako môžeme vidieť, ten sa už nachádza v nemocnici v meste New York, kde bude pripravený pomôcť ľudom pri záchrane ich životov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Pomôžu Tesla ventilátory ľudom s ochorením COVID-19 a zmiernia kritickú situáciu v krajine? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: engadget.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -