Tesla dosiahla dôležitý míľnik vo svojej existencii

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tesla vyrobila svoj miliónty elektromobil

Výkonný riaditeľ spoločnosti Elon Musk informoval na svojom Twitteri o tom, že jeho spoločnosť Tesla vyrobila už svoj miliónty elektromobil. Ide konkrétne o červený Model Y. Elon Musk zároveň zablahoželal tímu Tesla k dosiahnutiu tohto míľniku. Pre každú automobilku je jeden milión určite významný okamih a výnimkou nie je ani Tesla.

Niečo z histórie automobilky Tesla

Svoje prvé spotrebiteľské auto uviedla na trh už v roku 2008, išlo konkrétne o Roadster. Spoločnosti takže trvalo trochu viac ako 12 rokov, kým dosiahlo míľnik milión automobilov.

Podľa predpokladov odborníkov však ďalší milión bude omnoho rýchlejší. A zároveň aj spoločnosť si dala za cieľ, že v roku 2020 vyvezie do sveta viac ako 500 000 automobilov. Pre porovnanie s ďalšími výrobcami automobilov, ako Toyota alebo Volkswagen Group, ktorí vyrobia ročne 10 miliónov vozidiel, je to však stále pomerne nízky počet. Avšak treba podotknúť, že Tesla je iba technologický startup a zameriava sa výlučne na výrobu elektrických vozidiel.

Tento míľnik prišiel práve v čase, keď spoločnosť začala vyrábať väčšie množstvo svojich automobilov mimo USA. Koncom roka 2019 spoločnosť napríklad dodala svoje prvé autá vyrobené vo svojej Gigafactory umiestnenej v Šanghaji. Ďalšia veľmi podobná továreň sa pripravuje v Nemecku pri Berlíne. Pôjde už o štvrtú takúto továreň v poradí a jedným z miest, nad ktorými sa uvažovalo, bolo aj naše susedné Česko.

tesla logo
Zdroj: seekpng.com

Spoločnosť by mala tento mesiac prísť na trh s dodávkou svojho najnovšieho vozidla s názvom Model Y. To si budete môcť zakúpiť o pár mesiacov skôr, ako bolo pôvodne plánované, keďže pôvodne malo byť uvedené na trh až na jeseň 2020. A, samozrejme, asi momentálne najočakávanejším automobilom je pick-up Cybertruck, ktorý sa má uviesť do výroby koncom roku 2021. Ako si myslíte, že sa bude spoločnosti dariť ďalej? Ovládne Musk postupne celý trh automobilovej dopravy?

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -