Vieme, kedy sa začne vyrábať najnovší Tesla Model Y

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovší Tesla Model Y sa začne dodávať už vo februári. Samozrejme, táto informácia platí pre zákazníkov, ktorí si nový vlajkový model predobjednali. Vysoko očakávaný elektrický kríženec budí pozornosť širokej verejnosti a my sa tomu nemôžeme čudovať.

     MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Verzia s pohonom všetkých kolies s dlhým dojazdom by k nám mala doraziť niekedy v marci alebo apríli. Dodávky plnej verzie by sa mali dostaviť až niekedy v druhej polovici tohto roka.

Kedy sa Tesla Model Y ukáže aj u nás v Európe?

Najnovšie správy o Modeli Y zdieľal užívateľ Redditu Quaf4, ktorý dostal hovor priamo od zamestnanca spoločnosti Tesla, konktétne z pobočky Oakville v Ontáriu, Kanade. Dôvodom telefonátu je fakt, že užívateľ Quaf4 si najnovší model objednal a čakal na potrebné informácie o doručení.

„Práve som dostal telefonát od zamestnanca Tesla Oakville, ktorý mi prezradil proces doručovania môjho predobjednaného Modelu Y. Spýtal som sa ho, kedy mám očakávať doručenie, a povedal mi, že to bude už budúci mesiac. Zaujímavosťou je to, že som tieto informácie počul priamo od zamestnanca firmy a nie z médií, ktoré píšu len samé špekulácie a nepravdivé fakty.“

Tesla Model Y
Zdroj: greencarreports.com

Ako vníma Model Y vizionár Elon Musk?

S týmto tvrdím sa teda zdá, že generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk a jeho tím sa budú musieť pripraviť na rušné chvíle, kedy bude o všetkom rozhodovať ich časový harmonogram, a taktiež aj časový plán výroby Modelu Y. Elektromobil bol oficiálne nastavený do výroby na jeseň 2020, ale neskôr sme dostali aktualizáciu, že sa celý proces výroby začne už v lete. A teraz, ako môžeme vidieť, to bude opäť o niečo skôr, ako sa očakávalo.

Ak spoločnosť Tesla dodrží svoje slová, elektrická automobilka so sídlom v Silicon Valley by mohla z hľadiska efektívnosti výroby zažiť obrovský úspech. Elon Musk počas nedávneho vystupovania v Gigafactory 3 v Číne uviedol, že pre Model Y používali len tie najviac pokročilé výrobné technológie.

Model Y bude mať aj niektoré pokročilé výrobné technológie, ktoré odhalíme až v budúcnosti. Myslím si, že bude vzrušujúce ukázať ľudom nový druh výrobnej technológie, ktorý sme spojili s Modelom Y.“

Tesla Model Y
Zdroj: Tesla

Model Y bude produkovať spoločnosť Fremont, ktorá patrí pod Teslu. Okrem iného by sa tento výnimočný automobil mal vyrábať aj v čínskom Šanghaji, ale tu môže celú situáciu prekaziť šíriaci sa koronavírus. Nechýba samozrejme ani výroba v Nemecku, kde by mali vyrobiť až 150 000 modelov Y.

      MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: teslarati.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -