Tesla opäť boduje, nový Model S spustí Zaklínača 3 a podľa Elona Muska aj Cyberpunk 2077

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Elon Musk nás už niekoľkokrát presvedčil o tom, že jeho tweety netreba brať na ľahkú váhu. Koncom minulého roka stačil jediný príspevok na to, aby hodnota kryptomeny Dogecoin raketovo stúpla o 20 % v priebehu jedného dňa. Aktuálne na Twitteri podporuje amatérskych investorov z Redditu, vďaka ktorým začali akcie spoločnosti GameStop prerážať strop.

Riaditeľ spoločnosti Tesla minulý rok prostredníctvom tweetu avizoval, že by hra The Witcher mohla byť hrateľná v ich automobiloch. A hľa, o rok neskôr automobilka predstavila faceliftované verzie Model X a Model S, ktoré môžu slúžiť ako predražené herné stanice. Pojazdný herný počítač si môžete zakúpiť od 80 000 amerických dolárov.

Tesla Model S
Zdroj: tesla.com

Herné železo Tesla Model S

Obe verzie sú vybavené hardvérom s výpočtovou silou až 10 teraflopov. Len pre porovnanie, výpočtová sila konzoly novej generácie PlayStation 5 je 10.28 teraflopov, aj keď nám to vôbec nič neprezrádza. Vstavaný herný systém Tesla Arcade už v predchádzajúcich modeloch spustil tituly ako Cuphead alebo Fallout Shelter, ktoré nevyžadovali silný hardvér.

Avšak reklamné materiály vylepšených modelov odhaľujú hru Zaklínač 3: Divoký Hon na centrálnom 17″ displeji. Elon Musk na Twitteri zároveň informoval, že silnejší Plaid“ Model S odštartuje distribúciu v marci a bude schopný spustiť Cyberpunk 2077. Či bude môcť konkurovať konzolám novej generácie sa dozvieme až po predstavení všetkých špecifikácií hardvéru.

Tesla Model S
Zdroj: teslarati.com

Tesla Arcade bude hrateľný zo všetkých sedadiel, na centrálnom infotainment systéme s displejom o rozlíšení 2200×1300, ako aj na menšom 8″ displeji medzi prednými sedadlami. Hranie počas jazdy by na hlavnej obrazovke nemalo byť z jasných dôvodov prístupné. Systém Tesla Arcade bude podporovať aj pripojenie bezdrôtových ovládačov.

Model S bude mať vôbec po prvýkrát centrálny displej na šírku, ako sme zvyknutí z Modelu 3 či Modelu Y. Najväčšou modernizáciou prešiel volant „Yoke“, ktorý sa mení na futuristický, hranatý a pripomínajúci ten z Cybertrucku. V základnej výbave by však nemal chýbať ani klasický volant. Zmeny sa okrem tých pod kapotou teda týkajú hlavne interiéru, ktorý za príplatok ponúkne napríklad drevené prevedenie.

Dokáže podľa vás nový Tesla Model S a Model X hardvérom konkurovať konzolám novej generácie? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: ign.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -