Tesla opäť sklamala svojich zákazníkov. Čo Elon Musk prezradil o starších modeloch áut?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tesla si opäť kazí meno

Spoločnosť Tesla, Inc. nezažíva v posledných mesiacoch najlepšie obdobie. S prvým veľkým škandálom bol asociovaný generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk, kedy sa rozhodol počas epizódy podcastu od Joea Rogana fajčiť marihuanu, čo akcie jeho firmy znížilo o viac ako trojnásobok.

Ďalší škandál prišiel o pár týždňov neskôr, kedy sa zistilo, že spoločnosť nestíha výrobu svojich nových modelov a ani tých starších, čo znížilo samotné akcie o dvojnásobok. Tretí škandál prišiel vtedy, kedy sa po celom internete začalo rozprávať o budúcnosti samotnej spoločnosti. Tá totiž kvôli doterajším problémom nežije pod ružovou prikrývkou. Posledné vyjadrenia spoločnosti a samotného generálneho riaditeľa Elona Muska tomu príliš nepomáhajú.

Staré Tesly
Zdroj: motor1.com

Refresh verzia? Nie.

V posledných mesiacoch sa začalo diskutovať, či bude spoločnosť Tesla, Inc. vyrábať „refreshed“ modely svojich aut, čo znamená, že by sa prekopal dizajn samotného auta, pričom by prvky, ktoré robili Model S a taktiež X, ostali také isté.

Prvý takýto model bol spozorovaný v meste Los Angeles, California. Od tej doby si ľudia mysleli, že tieto modely po redizajne svetiel a podobných vecí prídu na cesty v čo najbližšom čase. Pravda je ale inde. Respektíve nikde. Generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk sa totižto vyjadril, že žiadne takéto modely nie sú v pláne.

elon musk
Zdroj: wired.com

„Nebude žiadny „refreshed“ model Tesly X alebo S, jediné, čo sa mení, sú malé veci. Najväčšia zmena v posledných pár rokoch bola využitie vysoko výkonnej zadnej pohonnej jednotky namiesto prednej. Táto zmena bola poslaná do produkcie tri mesiace dozadu.“

Elon Musk taktiež prezradil, že sa nebude meniť ani interiérový dizajn týchto dvoch kategórii áut. Ako ale bude postupovať Model S a X, to ešte presne nevieme. Jedno je však isté isté.

Staré Tesly
Zdroj: pinterest.fr

Vývoj dnešných technológii je rýchly, čo znamená, že sa aj samotné autá a ich výrobcovia budú musieť ulakomiť na autonómnu technológiu. V tomto má ale Tesla výborné výsledky s ich kvalitným autopilotom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -