Filmy

Prečo Thanos nepozbieral Kamene nekonečna oveľa skorej? Poznáme naozajstný dôvod!

Onedlho to bude už pol roka, čo sa film Avengers: Infinity War dostavil do kín. Nie je teda žiadnym tajomstvom, že za sebou nechal veľmi veľa nezodpovedaných otázok – Na ktoré dodnes stále nepoznáme odpovede. Mysleli ste si, že sa už o filme konečne prestalo všade rozprávať? Nuž, ste na omyle. Spolu s vydaním digitálnej verzie totižto snímka chytila druhý dych! Do sveta sa tak dostávajú rôzne bonusy, na ktorých sa nachádzajú aj výklady od režisérov a scenáristov. A práve prostredníctvom týchto výkladov sme sa dozvedeli odpoveď na otázku, ktorá nám v hlave leží už od vydania filmu. Prečo Thanos nepozbieral Kamene nekonečna oveľa skorej?

Infinity War

Zdroj: nerdist.com

Prečo nedal Kamene nekonečna dokopy už skôr?

Prečo čakal tak dlhú dobu, dlhé roky na to, aby poskladal dokopy celú Infinity Gauntlet? Vôbec po prvýkrát sme Šialeného Titána predsa videli ešte späť v roku 2012, kedy sa ukázal v potitulkovej scéne filmu Avengers. V tom čase dal Lokimu žezlo, ktoré v sebe malo Mind Stone a poslal ho na planétu Zem. O dva roky neskôr sa ukázal v Strážcoch Galaxie, kde poveril Ronana, aby preňho získal Power Stone. To sa mu samozrejme nepodarilo. Až v potitulkovej scéne filmu Avengers: Vek Ultrona sme teda videli, ako si Thanos berie Infinity Gauntlet a hovorí “Urobím to sám“. Až po Infinity War tak nevynaložil žiadnu snahu, aby kamene získal.

Rôzni fanúšikovia teda špekulovali o tom, že Thanos iba čakal, než v galaxii umrú rôzne silné hrozby. Ako napríklad Ego v Strážcoch Galaxie 2 alebo Odin v Thor: Ragnarok. Tieto teórie dokonca nie sú až tak mimo. Celú pravdu nám však konečne odhalili režiséri Joe a Anthony Russovci spolu so scenáristami Stephenom McFeelym a Christopherom Markusom. Prečo teda Thanos čakal až do udalostí Infinity War, aby pozbieral všetkých 6 Kameňov nekonečna?

Infinity War

Zdroj: screenrant.com

Stephen McFeely: “Celým spúšťadlom toho filmu bolo, keď Thanos… Zajal Nebulu na jeho lodi a hrabal sa jej v mozgu. Zistil, že Gamora vie, kde sa nachádza Soul Stone.”

Joe Russo: “To je ten dôvod, prečo tak neurobil…”

McFeely: “Prečo tak neurobil už oveľa skorej.”

Russo: “…Pretože v tej minúte, ako by tak spravil, by sa všetky sily vesmíru otočili proti nemu. Pokiaľ teda nevedel, kde sa nachádza Soul Stone, prečo by to robil?”

Myslím si, že toto už ďalej nepotrebuje žiaden komentár. Ide o naozaj premyslený plán a celú pravdu možno tušilo iba pár ľudí. Čo vravíte na tento krok? Tušili ste, že tak Thanos nespravil práve kvôli tomuto?

Zdroj: screenrant.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  1 Comment

  Pridaj komentár