FilmyOdporúčame

Marvel nám v novom Spider-Manovi ukázal, že Thanos predsa len neprehral!

Pozor! To, ako Thanos vyhral, je spoiler filmu Spider-Man: Ďaleko od domova.

Marvel novinkou Spider-Man: Ďaleko od domova uzavrel 3. fázu MCU. Veľkolepá Infinity Sága už síce skončila filmom Avengers: Endgame, no práve nový Spidey bol ten, kto sa postaral o zauzlenie všetkého, čo Kevin Feige v priebehu rokov vybudoval. Ani to budovanie by však nemohlo existovať bez niečoho, kto chcel všetko zničiť… Reč je o Šialenom Titánovi, ktorý bol až doteraz hlavnou hrozbou hrdinov. Teraz je však porazený… však? Alebo predsa len Thanos vyhral?

Zdroj: archive.4plebs.com

Thanos vyhral… istým spôsobom

Thanos mal jeden jediný cieľ: zmeniť život vo vesmíre k lepšiemu. Áno, postavil sa k tomuto cieľu ako psychopat a chcel ho dosiahnuť tým, že vymazal polovicu života vo vesmíre, no predsa len šlo o pekný cieľ. Avengers však nakoniec dokázali zvrátiť jeho čin. Aj keď to trvalo 5 rokov, nakoniec Profesor Hulk luskol prstami, všetkých vrátil späť k životu a všetko bolo tak ako predtým, však? Nie až tak úplne…

Už dávnejšie sme polemizovali nad tým, že “výhra” Avengerov na konci Endgame skutočne nebola pozitívna. Zdvojnásobením svetovej populácie totižto z ničoho nič určite musela zlyhať infraštruktúra, na ktorú si preživší ľudia behom 5 rokov zvykli. Tu na scénu prichádza práve Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý nám priblížil, čo sa vlastne dialo, keď sa ľudia vrátili v tzv. Blipe.

Film Spider-Man: Ďaleko od domova

Zdroj: screenrant.com

I am inevitable.

Na konci Avengers: Infinity War Thanos luskol prstami a vymazal z existencie polovicu všetkého života. Na konci Avengers: Endgame Hulk luskol prstami a vrátil ich späť. V najnovšej marvelovke sme videli, že všetci sa objavili na mieste, kde sa 5 rokov dozadu vyparili. Napríklad taká Teta May sa zjavila späť vo svojom byte, kde teraz žili iní ľudia.

“Snap” a “Blip” majú aj ďalšie následky. Napríklad taký Peter Parker sa pôvodne vyparil. Keď sa teda 5 rokov nato vrátil, polovica jeho kamarátov bola oproti nemu o 5 rokov staršia ako predtým. Blip sa stal v polovici školského roka, a ako nám bolo vo filme povedané, všetci kvôli tomu museli opakovať ročník.

A tu je reč len o škole. Skúste si predstaviť, aké ďalšie obrovské následky to mohlo mať v iných sférach. Dosť možno môžeme predpokladať, že bežní ľudia v MCU momentálne zažívajú najhoršiu ekonomickú krízu v histórii.

Aj keď teda Avengers vrátili ku životu všetkých, ktorých Thanos vymazal z existencie, určite nie je všetko späť v normále. Preto môžeme povedať, že istým spôsobom vyhral… aspoň teda neklamal, keď povedal, že je neodvratný.

thanos vyhral

Zdroj: knowyourmeme.com

Súhlasíte s tvrdením, že Thanos vyhral – aspoň istým spôsobom – tým, že jeho konanie je naozaj neodvratné a má permanentné následky na vesmír? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: refinery29.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Venom 2 bude mať dvoch záporákov, objaví sa aj Carnageova priateľka Shriek

  FilmyTrailery

  V jednote je sila: Sexi Charlieho anjeli prichádzajú s novým trailerom

  Filmy

  Bude Disney dôvodom, že Deadpool stratí svoje krvavé "R" hodnotenie?

  FilmyTrailery

  Už čoskoro sa do kín dostane česko-slovenský kráľovský príbeh Posledná aristokratka. Pozerajte trailer

  Pridaj komentár