Robert Pattinson je ako Batman neskutočný. Nový trailer odhaľuje temný a brutálny triler plný akcie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najtemnejšia verzia netopierieho muža

Čerešničkou na torte online prezentácie DC FanDome bol nový trailer na film The Batman. Skúsený filmár Matt Reeves (Cloverfield: Monštrum, Vojna o planétu opíc) prináša doposiaľ najtemnejšiu adaptáciu netopierieho muža. Kombinovať bude hneď niekoľko žánrov vrátane temného trileru, ponurej detektívky, a film noir. Často je dokonca prirovnávaný ku kriminálnej dráme Sedem z roku 1995, ktorá definovala tento žáner. Dámy a páni, Robert Pattinson vyzerá ako Batman neskutočne.

V úžasne poskladanom hereckom ansámbli nechýba Zoë Kravitz ako Selina Kyle/Catwoman, Colin Farrell ako Oswald Cobblepot/The Penguin, Jeffrey Wright ako komisár James Gordon, či Andy Serkis ako Alfred Pennyworth. Hlavného záporáka Hádankára (The Riddler) stvárni Paul Dano, ktorého zvrátené hry pripomínajú Jigsawa z hororovej série Saw. Film síce neponesie hodnotenie R, no aj napriek tomu sa môžeme tešiť na poriadne brutálnu jazdu.

The Batman
Zdroj: collider.com

Po stránke príbehu nám bolo oznámené to, že neuvidíme Batmanove začiatky, takže Gotham City bude chrániť už dva roky. Správy z prvých premietaní tvrdia, film odštartuje počas Halloweenu a jeho udalosti budú trvať týždeň. To nám potvrdzuje inšpiráciu komiksovou sériou Batman: The Long Halloween. Má ísť o takmer trojhodinový detektívny noir príbeh. Celú pochmúrnu a temnú atmosféru doklepol skladateľ Michael Giacchino, ktorý má na starosti soundtrack k filmu.

Podľa slov režiséra bude tento príbeh hlboký, psychologický, vzrušujúci a emotívny. The Batman sa bude hlbšie zaoberať traumou Brucea Waynea. Je dôležité spomenúť, že pôjde o sólový film, ktorý nebude priamou súčasťou DCEU. Takisto nebude mať nič spoločné s filmom Joker z roku 2019. Matt Reeves si vytvára svoj vlastný príbeh, v ktorom bude Temným rytierom herec Robert Pattinson.

Nový The Batman trailer z DC FanDome

Prvý trailer z minuloročného DC FanDome bol vydaný, keď bolo nakrútených iba 25-30 % z celkového filmu. Fanúšikovia sa preto nevedeli dočkať na nový The Batman trailer, ktorý si môžete užiť práve teraz:

A vyzerá neskutočne dobre. Z každej scény cítiť temný tón filmu, no zároveň odhaľuje epickú akciu. Dostávame omnoho lepší pohľad na postavy ako Catwoman, The Penguin, a konečne vidíme Andyho Serkisa v úlohe Alfreda. Podľa všetkého zámerne nám čo najmenej ukazujú hlavného antagonistu, ktorý rozohrá zvrátenú hru sériových vrážd. Mesto Gotham City ešte nikdy nevyzeralo tak pochmúrne. Máme sa na čo tešiť…

The Batman dorazí do kín už budúci rok, 3. marca 2022. Ako sa vám páčil nový trailer? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -