Robert Pattinson láme kosti v neuveriteľne temnom prvom traileri na film The Batman

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ja som pomsta.“ Hovorí Robert Pattinson po tom, čo svojmu nepriateľovi zlámal takmer každú kosť v tele. Tomu sa hovorí excelentné zakončenie večera. Online akcia DC FanDome predviedla množstvo skvelých noviniek z filmového sveta DC, no čerešničkou na torte bol panel očakávaného filmu The Batman. Režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opícCloverfield: Monštrum) pripravuje sólový film, ktorý nebude súčasťou vesmíru DCEU.

Taktiež nebude mať nič spoločné s minuloročným filmom Joker. Režisér si vytvára svoj vlastný príbeh, v ktorom bude Temným rytierom herec Robert Pattinson. Aj produkcia tohto filmu bola kvôli celosvetovej pandémii pozastavená, čo viedlo k odloženiu dátumu vydania. Mesto Gotham City sme mali navštíviť už 20. apríla 2021, no štúdio Warner Bros. premiéru preložilo na 1. október 2021.

The Batman
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Batman sa vo svojom sólovom filme postaví hneď niekoľkým známym nepriateľom, menovite The Penguin (Colin Farrell), The Riddler (Paul Dano), Catwoman (Zoë Kravitz) a mafiánsky boss Carmine Falcone (John Turturro). Ďalej sa predstavia Jeffrey Wright ako komisár Gordon, Andy Serkis ako Alfred Pennyworth, Jayme Lawson ako Bella Reál a Peter Sarsgaard ako Gil Colson.

Po stránke príbehu nám bolo oznámené to, že neuvidíme Batmanove začiatky, takže Gotham City bude chrániť už dva roky. Žánrovo sa môžeme tešiť na temný film noir, ktorý predstaví Batmanovu detektívnu stránku z komiksov. Podľa slov režiséra bude tento príbeh hlboký, psychologický, vzrušujúci a emotívny. Film sa bude hlbšie zaoberať traumou Brucea Waynea.

The Batman
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Prvý The Batman trailer

Fanúšikovia sú vo vytržení, prvý The Batman trailer zbúral všetky očakávania a ešte ich prekonal. A to treba brať do úvahy, že je zatiaľ natočených iba 25-30% z celého filmu. Neuveriteľne temný tón prvej ukážky nám dal jasnú predstavu o tom, akou cestou sa film vyberie.

Hlavným antagonistom bude The Riddler, ktorý našej ústrednej postave zanecháva po meste rôzne hádanky. Na jeho stope je aj gothamská polícia na čele s bravúrne vyzerajúcim komisárom Gordonom.

Prvýkrát bola odhalená aj herečka Zoë Kravitz ako Selina Kyle/Catwoman a jej kostým. Keď už sme pri kostýmoch, ten Batmanov vyzerá úžasne. Celú pochmúrnu a temnú atmosféru doklepol skladateľ Michael Giacchino, ktorý má na starosti soundtrack k filmu.

Fanúšikovia sa zhodli na tom, že The Batman vyzerá viac ako kriminálny thriller, než superhrdinský film. Dokonca ho prirovnávajú k snímke Sedem od Davida Finchera, len tentokrát na steroidoch. Že by sme sa dočkali prvého Batman filmu, ktorý kvalitou prekoná aj legendárneho Temného rytiera režiséra Christophera Nolana?

Pokiaľ vás zaujímajú aj ďalšie novinky zo sveta DC, klikajte na toto vlákno. Svoj priestor zažiariť dostali aj filmy ako Wonder Woman 1984, The Suicide Squad, Black Adam alebo Justice League Snyder Cut.

Za nás je The Batman trailer tým najlepším, čo nám akcia DC FanDome priniesla. Súhlasíte? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -