Zabudnite na Joaquina Phoenixa. Trilógia The Batman vraj predstaví úplne nového Jokera

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Minuloročný film Joker dokázal niečo, čo sa komiksovým filmom podarí len zriedka. Zamilovali si ho diváci, kritici, dokonca zaujal aj ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi superhrdinského žánru. Herec Joaquin Phoenix podal v hlavnej úlohe neuveriteľný výkon, za ktorý si vyslúžil aj Oscara. So zlatou soškou dokonca odišla aj Hildur Guðnadóttir, skladateľka hudobného soundtracku.

Čo sa týka zárobkov, film celosvetovo prekonal hranicu miliardy amerických dolárov, čo je vzhľadom na rozpočet okolo 70 miliónov naozaj veľká suma. Treba si však uvedomiť, že išlo o samostatný film, ktorý nemá nič spoločné s udalosťami filmového sveta DCEU. Je teda otázne, či sa aj napriek veľkému úspechu niekedy dočkáme pokračovania.

Joaquin Phoenix improvizoval vo filme Joker
Zdroj: monitoruldevrancea.ro

The Batman od Matta Reevesa

V podobných šľapajach plánuje ísť aj režisér Matt Reeves, ktorý aktuálne pracuje na filme The Batman (2021). Ten rovnako nebude súčasťou vesmíru DCEU a taktiež nemá nič spoločné so svetom Jokera. Režisér si vytvára svoj vlastný príbeh, v ktorom bude Temným rytierom herec Robert Pattinson.

Aj produkcia tohto filmu bola kvôli celosvetovej pandémii pozastavená, čo viedlo k odloženiu dátumu vydania. Mesto Gotham City sme mali navštíviť už 20. apríla 2021, no štúdio Warner Bros. premiéru preložilo na 1. október 2021. Produkcia v Spojenom kráľovstve by však mala byť obnovená už onedlho. O filme vieme už pomerne zaujímavé informácie vrátane nabitého hereckého obsadenia.

Batman sa vo svojom sólovom filme postaví hneď niekoľkým známym nepriateľom, menovite The Penguin (Colin Farrell), The Riddler (Paul Dano), Catwoman (Zoë Kravitz) a mafiánsky boss Carmine Falcone (John Turturro). Ďalej sa predstavia Jeffrey Wright ako komisár Gordon, Andy Serkis ako Alfred Pennyworth, Jayme Lawson ako Bella Reál a Peter Sarsgaard ako Gil Colson.

the batman koronavírus
Zdroj: thelatch.com.au

Po stránke príbehu nám bolo oznámené to, že neuvidíme Batmanove začiatky, takže Gotham City bude chrániť už nejaký ten rok. Žánrovo sa môžeme tešiť na temný film noir, ktorý predstaví Batmanovu detektívnu stránku z komiksov. Podľa slov režiséra bude tento príbeh hlboký, psychologický, vzrušujúci a emotívny.

V trilógii bude predstavený nový Joker

Internet nedávno obletela správa, ktorá bude zaujímať všetkých fanúšikov. Zatiaľ sa jedná o nepodložené a nepotvrdené informácie, takže ich treba brať s nadhľadom. No po niekoľkých skúsenostiach môžeme potvrdiť, že ich zdroj sa určite nedá považovať za zavádzajúci alebo dezinformačný. Podľa serveru The Direct bude v novej plánovanej trilógii predstavená nová verzia Jokera.

Zdrojom týchto informácií je Daniel Richtman, teda veľmi známe meno vo svete uniknutých informácií z filmov. Podľa neho režisér Matt Reeves plánuje predstaviť nového Jokera v jeho Batman trilógii. Reeves plánuje, že sa nový Joker objaví v druhom a treťom filme ako jeden z jeho niekoľkých filmových záporákov. Referencií na tohto nového Jokera by sme sa však mali dočkať už v budúcoročnom filme.

Uvidíme niekedy film Joker vs Batman?
Zdroj: excelsior.com.mx, bestmovie.it

Kastingy na túto úlohu však ešte nezapočali. Jedno je však isté – pôjde o úplne novú verziu Jokera, takže neočakávajte Joaquina Phoenixa ani Jareda Leta. Tieto informácie zároveň nie sú vôbec prekvapivé, predsa len je Joker úhlavným nepriateľom netopierieho muža. Zaujímavé je, že režisér už teraz plánuje trilógiu, takže vkladá do Roberta Pattinsona veľké nádeje.

Zároveň môže ísť o sklamanie pre všetkých fanúšikov, ktorí dúfali v crossover Joaquina Phoenixa a nového Batmana. V tomto bode majú štúdia DC a Warner Bros. rozpracované tri komiksové svety, pričom ten najväčší z nich, DCEU, je tým najmenej obľúbeným a fungujúcim. Mali by sa skôr zameriavať na podobné sólové filmy, ktoré s tými správnymi režisérmi fungujú úplne najlepšie.

Myslíte si, že sa zasa nový Joker vyrovná výkonom Heatha Ledgera a Joaquina Phoenixa? Vaše názory nám dajte vedieť do sekcie komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -