Legendárny príbeh Záhada Blair Witch prichádza s novým projektom! Dočkáme sa ho v úplne prerobenej forme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Zdá sa, že projekt The Blair Witch bude pokračovať ako seriál. Film vydaný v roku 1999 odštartoval nový žáner a ten sa stal obrovským úspechom. Traja študenti filmárstva sa vybrali do Marylanského lesa a vytvorili „dokument„, ktorý sa sústredil na miestne legendy. Film bol verejnosti predstavený ako „skutočný príbeh“ a aj to spôsobilo ošiaľ v širokom okolí. Zo zanedbateľného rozpočtu 60 tisíc dolárov si do dnešného dňa celosvetovo zarobil neuveriteľných 248,6 milióna amerických dolárov.

Videli ste kultovú túto kultovú klasiku z roku 1999?; zdroj: screenrant

Nie je žiadnym prekvapením, že Záhada Blair Witch pokračovala a predstavila sa aj v roku 2000, pod názvom Book of Shadows: Blair Witch 2. No kúzlo sa rýchlo vytratilo a zárobok sa drasticky znížil na tentokrát len 47,7 milióna z rozpočtu 15 miliónov. O 16 rokov neskôr sa táto franšíza pokúsila o návrat, no za úspech sa to považovať určite nedá. Nepomohol ani nábeh na pôvodný príbeh, v ktorom sa objavuje brat postavy Heathera Donauhuea. Ten sa vydá opäť do Marylanského lesa za zámienkou nájsť svoju stratenú sestru. Film bol vyrobený z rozpočtu 5 miliónov a na svoje konto si dokázal pripísať 45,1 milióna.

No celý projekt sa stále nemieni stať len minulosťou a chce nás presvedčiť, že sa v ňom ešte niečo skrýva. Eduardo Sánchez (režisér pôvodného filmu z roku 1999) sa totižto pravdepodobne pokúša o zázrak. Chcel by totižto na svet priniesť The Blair Witch seriál. V jednom z rozhovorov odhalil viac:

„Pre nás je to prirodzené, ísť a povedať si: „Ukážme svetu Blair Witch seriál!“ Môžem povedať, že na tom pracujú pôvodní tvorcovia a taktiež dokážeme ku jednotlivým častiam priniesť celý rad zaujímavých režisérov.“

The Blair Witch seriál

Režisér nám neprezradil veľa podrobností o jeho návrate, pričom na otázky ohľadom „Do akého roku nás zavedie dej?neodpovedal. Bude celý príbeh zasadený pred udalosti z roku 1999 vo forme seriálového prequelu, alebo sa ocitneme v čase súčasnom? Celý rozhovor obohatil týmito slovami:

„Myslím si, že myšlienka antológie Blair Witch bola vždy veľmi zaujímavým nápadom. Ste popritom veľmi blízko. Vy všetko viete a ja si myslím, že to môže byť jedna z tých vecí, ktorá by mohla byť úspešná. Viete, čím viac sa nad tým zamýšľate, tým je väčšia šance, že si poviete: „To by mohlo byť naozaj perfektné… seriál!“ Už chápete? Takže uvidíme, čo sa stane, ale ja si myslím, že na Blair Witch čaká skvelá budúcnosť.“

Pokračovanie z roku 2016, ktoré sa hitom nazvať určite nedá; zdroj: cominsoon

Len čas ukáže, akým smerom sa bude seriál poberať, ak sa ho teda vôbec dočkáme. Ak áno, bude to určite zaujímavé obohatenie sveta tohto druhu médií. Eduardo Sánchez taktiež prezradil, že už viac nie je vlastníkom práv k danému projektu. Jeho bývalý „majetok“ si pod svoje krídla totižto zobralo štúdio Lionsgate. Avšak podľa daných informácií, na projekte sa bude i naďalej podieľať ako producent. Akým smerom sa bude poberať projekt, ktorý nás pred 18 rokmi všetkých prekvapil? Určite nám do komentárov dajte vedieť, či by vás seriál dokázal zaujať. Dali by ste mu šancu?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -